Gönderen Konu: passat 1.8 otomatik  (Okunma sayısı 20460 defa)

Çevrimdışı ZL1155

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Bora 1.6 Comfortline
passat 1.8 otomatik
« : 17 Ekim 2012, 11:01:06 »
arkadaşlar 1997 model 1.8 140binde otomatik vites. passatlarla ilgili hiç bilgim yok. bazı arkadaşlar otomatikse yanaşma falan dediler siz ne diyorsununz bakmalımıyım?
Üzerimize kılıç çekilmedikçe, vatanımıza girilmedikçe, milletimiz cefa çekmedikçe, bizden kimseye zarar gelmez..

Çevrimdışı furkanyldrm

• Profili Görüntüle
Ynt: passat 1.8 otomatik
« Yanıtla #1 : 17 Ekim 2012, 13:57:38 »
Ağzı olan konuşuyor. Herkesi dinlememek gerekiyor, o insanlar hangi arabalara biniyor ona bakmak lazım. VW kalitesini bilen biliyor,anlatmaya gerek yok. Arabaya iyice baktırın şanzımanda geç kavrama, yokuşta kaçırma falan gibi sorunlar yoksa ve içinize sinerse alın.

Çevrimdışı inan-92

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Ekim 2012, 11:53:54 »
arabanın ne zaman arıza yapacağını bilemezsiniz vw kalitelide olsa 15 yaşında bir araba. otomatik biraz risk işidir manuele göre masrafı fazla olur ama illede sizin elinizdeyken şanzımandan arıza vericek diye birşey yok.benim aklım km ye takıldı 140 çok az . düşürülme ihtimali yüksek helede otomatik olunca iyice aşağı çekiyorlar.aracı serviste gösterin daha yüksek km ile servise gelmişmi buna bakılmalı.aracın içi 140 km lik araba gibi duruyor mu? direksyon ve pedallarını iyi inceleyin

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2012, 09:29:45 »
arabanın ne zaman arıza yapacağını bilemezsiniz vw kalitelide olsa 15 yaşında bir araba. otomatik biraz risk işidir manuele göre masrafı fazla olur ama illede sizin elinizdeyken şanzımandan arıza vericek diye birşey yok.benim aklım km ye takıldı 140 çok az . düşürülme ihtimali yüksek helede otomatik olunca iyice aşağı çekiyorlar.aracı serviste gösterin daha yüksek km ile servise gelmişmi buna bakılmalı.aracın içi 140 km lik araba gibi duruyor mu? direksyon ve pedallarını iyi inceleyin

Aracın kaliteli olduğuna inanıyorsanız, VW'nin tercih ettiği şanzımanda aynı öyle kaliteli olur. Bana da aman otomatik alma, bozulur, kırılır, kopar diye bi dünya saçmalık saydılar. Şimdi iyi ki almışım diyorum. Araç arıyorum, yine otomatik bakıyorum.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #4 : 14 Kasım 2012, 12:17:46 »
1 yıl kadar kullandık çok güzel bi arabaydı 1999 model 1.8 20v 125hp deri koltuk + fonksiyonel direks.+climatronik +otomatik vites...tAdı damağımda kalmıştı hele o koltukları yokmuydu fabrikadan çıktıgı temizlikteydi en ufak esneme yıpranma yoktu ahhh :) :bekleriz:

alma otomatik alma diyenler ne akla hizmet söylüyor ? passat dediğin zaten otomatik olur şu minibüsçü zihniyetli insanlar çok şükür azalıyor otomatik kullanımındaki artışla 1-2 yıla kalan az sayıda insanda otomatiğe geçecek seve seve :)

Manuel in zevki başkadır ama nasıl arabada baskadır ? Gti olur tabiki manuel olacak... filtreli ciğerli egzostlu bi Type r olacak eyvallah sonuna kadar manuel.
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2012, 12:18:03 Gönderen: rene »

Çevrimdışı SeyitE

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 16' Crafter
« Yanıtla #5 : 14 Kasım 2012, 13:56:28 »
Sorunlu oluyor abicim otomatik vitesler sırf bu yüzden 2004-2005 highline 2 alam hevesim kursağımda kaldı.

Çevrimdışı inan-92

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Kasım 2012, 22:13:24 »
Aracın kaliteli olduğuna inanıyorsanız, VW'nin tercih ettiği şanzımanda aynı öyle kaliteli olur. Bana da aman otomatik alma, bozulur, kırılır, kopar diye bi dünya saçmalık saydılar. Şimdi iyi ki almışım diyorum. Araç arıyorum, yine otomatik bakıyorum.
kaliteli olabilir ama hiç bir otomatik şanzıman ömürlük değildir hatta yıllık bile olmayabilir. forumda otomatikten çeken çok 30binde dsg problemleri olan bile var.bende otomatikten problem yaşadım düzelmesi bir yana problemin neyden olduğunu bile kestiremedi servisler.dediğim gibi iyidir ama manuele göre risk ve masraflıdır
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2012, 22:15:28 Gönderen: inan-92 »

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Kasım 2012, 22:34:54 »
Sorunlu oluyor abicim otomatik vitesler sırf bu yüzden 2004-2005 highline 2 alam hevesim kursağımda kaldı.
Arkadaşımda 2003 passat 1.8 t highline otomatik passat var lpg li 4 yıldır kullanmakta herhangi bir sorun yok.Otomatikte risk manuele oranla fazla olabilir fakat konfor ve rahatlık da o oranda fark ediyor.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Kasım 2012, 14:35:07 »
kaliteli olabilir ama hiç bir otomatik şanzıman ömürlük değildir hatta yıllık bile olmayabilir. forumda otomatikten çeken çok 30binde dsg problemleri olan bile var.bende otomatikten problem yaşadım düzelmesi bir yana problemin neyden olduğunu bile kestiremedi servisler.dediğim gibi iyidir ama manuele göre risk ve masraflıdır

Adam akıllı usta varda biz mi çoluk çocuğun yanında şanzıman indirip arıza tespiti yaptıramıyoruz? Düz şanzımanı herkes yapabiliyor. Ama otomatik öyle değil. Ondan dolayı maaliyet artıyor. Söylemedi demeyin max. 5 yıl veriyorum. Birgün herkes otomatik kullanacak  ;D
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2012, 14:35:50 Gönderen: west_55 »

Çevrimdışı akn_05

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Kasım 2012, 15:01:24 »
97 araba 140.000 de pek inandırıcı gelmiyor bana 2006 2007 aracları bulamıyorsunuz 140000 den asagı km eskı arabası olanlar daha mı az kullanıyor kı cok sacma yanı rahat bı 300000 vardır.otomotik olayı 10 yasından buyuk arabalarda bana sakat geliyor ama bır yandanda otomatikin rahatlıgıda var.Volkswagen servısınde bence bır gostermende fayda var hıc yoksa 18 milyar para verırsın o arabaya 200 lırada servıse ver gonlun rahat etsın.aklın yolu bır kıme sorsan sakat der 15 yasnda arab ıcın sen bakma burda yazanlara burda Volkswagen mercedesten falan yuce anlatabıldımmı diğer markalar araba değil yani.bana sorarsan 97 passata okdr para basma son sahıbı olursun.tercih senn.Volkswagen ıyı ama mantıklı olmk lazım.

Çevrimdışı SeyitE

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 16' Crafter
« Yanıtla #10 : 15 Kasım 2012, 15:06:28 »
97 araba 140.000 de pek inandırıcı gelmiyor bana 2006 2007 aracları bulamıyorsunuz 140000 den asagı km eskı arabası olanlar daha mı az kullanıyor kı cok sacma yanı rahat bı 300000 vardır.otomotik olayı 10 yasından buyuk arabalarda bana sakat geliyor ama bır yandanda otomatikin rahatlıgıda var.Volkswagen servısınde bence bır gostermende fayda var hıc yoksa 18 milyar para verırsın o arabaya 200 lırada servıse ver gonlun rahat etsın.aklın yolu bır kıme sorsan sakat der 15 yasnda arab ıcın sen bakma burda yazanlara burda Volkswagen mercedesten falan yuce anlatabıldımmı diğer markalar araba değil yani.bana sorarsan 97 passata okdr para basma son sahıbı olursun.tercih senn.Volkswagen ıyı ama mantıklı olmk lazım.

naptın abi vurup öldürmüşsün :) vw çoğu araçtan katbe kat iyidir... ancak tabiki Mercedesin yerini tutamaz dediğin gibi kuzenimde 118 binde 2000 model passat, akrabamda 95 model 114 binde passat bende ise evin diğer aracı 122 binde polo 2001 var. son sahiplik bi durum olacağınıda düşünmüyorum sonuçta passat.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Kasım 2012, 15:08:55 »
babamın mersedes 300 D otomatik 585 bin km de hiç bir sorun yok sakin olun :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Kasım 2012, 16:45:26 »

83 MK1'ler hala satılıyor, Tosba diye tabir edilen 1303'ler hala satıldığını hatırlatmakta fayda var üstat.

Çevrimdışı akn_05

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 16 Kasım 2012, 03:47:37 »
arkadaslar ben passat kötü arabadır falan demedım dıkkat edersenız sadece demek ıstedıgım su,15 yasında bır araca 20 bin lira yatırmak bana zengın ısı gelıyo dar butcelı ınsanın yapacagı bır ıs degıl bı punto alırsın veya bı megane alırsın belki volkswagen konforunu bulamazsın ama kafan rahat olur masrafın olmaz ama butcen vardır alırsın yenı jetta veya yenı passat ona tabıkı aynı fıyatlarda bı alternatıf sunmak zor.ayrıca passatın bu modelinin üzerine 4 yeni kasa cıkarttı suan kı aracların arasında bıraz gerı kaldı bu arac ben artık istanbul ve buyuk sehırlerde pek goremez oldum sanırım koylere kasabalara cekıldı artık sehre ayak uyduramaz.