Gönderen Konu: ön farlar güneşten soldu  (Okunma sayısı 18673 defa)

Çevrimdışı cengizhayati

• Profili Görüntüle
Ynt: ön farlar güneşten soldu
« Yanıtla #14 : 01 Temmuz 2009, 01:27:44 »
hella farlar oldukça pahalıdır.benim arabamda xenonluydu.onlarda solduğu için değiştirdim 1.300 falan geldi toplamda.Birde temizletme seçeneğin var.bunu yapan firmalar var ve 100tl civarında işi bitiriyorlar.Aslında kendinizde deniyebilirsiniz.en ince zımparayla farlarınızı güzelcene zmparadaldıktan sonra pasta cila atınca düzeliyor.nette bu konu hakkında yazılar ve öneriler var.onları araştırabilirsiniz...
saygılar...

Çevrimdışı girayçu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 20 Temmuz 2009, 12:17:40 »
Merhaba Arkadaşlar,

Bu Forum çok güzel ve faydalı.

Benim de farlarım solgun. Ankara Erkaya VW serviste sordum. Farın tekine 140 TL dediler.
Param olursa değiştiririm. Cilalama işi pek aklıma yatmıyor, hele ki farın içini açıyorlarsa...
Giray
Passat TDI 2000

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 21 Temmuz 2009, 09:31:26 »
Arkadaşlar alıntı yapıyorum başka bir yerde gördüm bende.
Biz konu hakkında hep farın içinden bahsettik ama bu mika plastik farların genellikle dışı kirleniyormuş. İçi kolay kolay kirlenmiyormuş.
Bunun içinde farın dışını bir güzel zımparalayıp üzerine Plastix adı verilen madde kullanılarak pasta boya yapmak yeterliymiş. Eğer bu ürüne ulaşılamıyorsa normal pasta kullanılarak yapılabilirmiş... Sırasıyla 800-1200-1600 lük zımpara kullanarak, daha sonrada bahsi geçen Plastix ürünü kullanılarak işlem gören araçların fotolarını ekliyorum...
Alıntıdır

Yine aynı şekilde:

Bahsedilen işlemi ben denemedim, açıkcası gerçeklik payı hakkında yorum yapmak da istemiyorum. Fakat deneyen birçok kişi olumlu sonuçlar aldığını hatta farın sıfır gibi olduğunu söylüyor, denemekte fayda var...

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 21 Temmuz 2009, 09:42:11 »
bakıyorumda bazı arkadaşlar gerçekten çok önyargılı yaklaşıyorlar...

belki haklsıınızdır...herkes işini 4/4 lük yapamaz yaptığı işin arkasında duramaz...ama herkesi bir tutmayın...

içi açılsa ne olur ? silikonu sıkıp tekrar yapıştırınca bir şey olmaz.

25-100 lira arasında değişen fiyatlar var. 2-3 saat içinde de yapıyorlar

isterseniz kendinizde yaparsınız sadece dışını temizlemek için 5 adet zımpara lazım 300-600-1000-2000-3000 sırayla düşükten büyuğe bol suyula zımparalayacaksınız. sonrada ya plasitx yada pasta ile parlatacaksınız. içi kararmışsa siz zorlanırsınız. iyice ısıtmak lazım sıcak hava tabancası ile...temziledikten sonra kromajda sorun varsa sprey kromajlar var onunla boyamalısınız

sonra sıfır gibi oluyor...

haricinde yok inanmam yok güvenmem yok söktürmem gibi laflarla insanların kafasını karıştırmayın lütfen...

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 21 Temmuz 2009, 09:50:01 »
bakıyorumda bazı arkadaşlar gerçekten çok önyargılı yaklaşıyorlar...

belki haklsıınızdır...herkes işini 4/4 lük yapamaz yaptığı işin arkasında duramaz...ama herkesi bir tutmayın...

içi açılsa ne olur ? silikonu sıkıp tekrar yapıştırınca bir şey olmaz.

25-100 lira arasında değişen fiyatlar var. 2-3 saat içinde de yapıyorlar

isterseniz kendinizde yaparsınız sadece dışını temizlemek için 5 adet zımpara lazım 300-600-1000-2000-3000 sırayla düşükten büyuğe bol suyula zımparalayacaksınız. sonrada ya plasitx yada pasta ile parlatacaksınız. içi kararmışsa siz zorlanırsınız. iyice ısıtmak lazım sıcak hava tabancası ile...temziledikten sonra kromajda sorun varsa sprey kromajlar var onunla boyamalısınız

sonra sıfır gibi oluyor...

haricinde yok inanmam yok güvenmem yok söktürmem gibi laflarla insanların kafasını karıştırmayın lütfen...

İnsanların önyargı ile yaklaşması gayet normal değil mi?
Bir iş yapılırken 10 kere yapılıp eğer 1 tanesinde problem çıkarsa insanlar diğer 9 olumlu işi görmeyebilirler ki haklıdırlar. Sonuçta önemli bir parça ve ziyan olursa durduk yere masraf çıkaracak. Siz kendinize güveniyosunuzdur ama herkes bu şekilde değil. Örneğin bulunduğum şekilde bu işi gerçekten layıkıyla yapan birisi göremedim. Açılan farların nerdeyse hepsi belli periyotlarla su alıyor yada buğulanma yapıyor. Bunu göre göre de insan arabasını gidip emenat etmekte zorluk çekiyor. İşini iyi yapan ustalara yada işletmecilere birşey dediğimiz yok yanlış anlaşılmasın...
Sadece uyarma gereksinimi duyuyoruz...

Çevrimdışı barisgokalp

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 09 Ağustos 2009, 17:30:48 »
arkadaşlar aynı problemi bende yaşamıştım şaşmazda bi firma buldum ismini hatırlamıyorum. camı bi sıvıya sokup bekletiyorlar çıkarınca pırıl pırıl. şuan hiç bir sıkıntım yok. tavsiye olunur :tamamdir

Çevrimdışı pluton

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 14 Ağustos 2009, 01:51:06 »
yukarıdaki paylaşımınız çok yararlı olmuş Halil Bey, Türkiye'ye dönünce denicm inş =)
tabi arabayı çalıştırabilir de servise götürebilirsek  :D bi buçuk ay oldu akü bitmiştir kesin ;D

edit : imla..
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2009, 01:51:49 Gönderen: pluton »

Çevrimdışı PaSHa_1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 20 Mart 2011, 20:03:12 »
arkadaşlar bendedede aytnı sorun var 2000 model passat ve farlar karardı iyice xenon olmasına ragmen çok aydınlatmıyo istanbulda temiz ve saglam yapabilen bildiginiz bi yer varmı ?
Hani Seninle Yolda Giderken Tüm Dikkatleri Üzerimize Çekiyoruz Bakan Birdaha Bakıyorya Pişman Deiliz Aslında Hoşumuza Gİdiyor   34 ZN 6106

Çevrimdışı Akhilleus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 21 Mart 2011, 10:10:33 »
Benim farlarda epey kararmıştı geçen ay sadece dıştan temizlettim.Sinyaller bembeyaz farlar hafif siyah ama idare ediyoruz işte.Eğer aracınıza uzun süre binecekseniz en temizi farları değiştirmek.
VOLKSWAGEN PASSAT 1.9 TDI AUTOMATİC

Çevrimdışı biciga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 03 Mayıs 2011, 14:45:07 »
  S.A. arkadaşlar benim passatın da ön farları sararmıştı.geçen hafta Ceyhan da Yörükoğlu kaporta da Kadir usta yarım saatte pırıl pırıl yaptı.Ben de sökülecek içi temizlenecek filan zannediyordum bu yüzden de içinde su kalıyor sorun çıkarıyor diyorlardı o yüzden de çekiniyordum. Orada zımpara gibi bir şeyle ve sıvıyla silerek tertemiz yaptılar şimdi yeni
 gibi:) vernik filan sürdürmeyin kesinlikle orada öyle söylediler...

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 06 Haziran 2011, 18:14:00 »
merhaba aarkadaşlar hem sitenizde hemde passat da yeniyim elimden geldiği kadar sizlere paylaşımcı olmak isterim bu far temizleme işini izmir de yaptırabileceğim bir yer varmı acaba.ben izmir aliağa da yaşıyorum

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 21 Haziran 2011, 00:23:58 »
belki biraz geç oldu ama gene de cevap vermek istedim.benım aracımın da farları solmuştu temizlettirdim gayette güzel oldu mükemmel değil ama bayağı fark etti maliyeti de iki far içi ve dışı dahil 50 tl

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 21 Haziran 2011, 12:41:38 »

bu işi arkadaşım kendisi yapıyor iş sadece polisaj makinasına kalıyor oda devirli 150 liralık bir cihaz

Çevrimdışı takyanus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 24 Haziran 2011, 01:33:49 »
aracın tek farı yeniydi, diğeri de iyice sararmış, nerdeyse ışıtmıyordu. bugün memlekette sıradan bir kaportacıya gittim 20 tl ye yaptı. nerdeyse yeni takılan farımdan parlak ve güzel oldu. ikisinin arasında farkı göremiyorsun. gayet memnun kaldım. yukardaki resimdeki gibi tertemiz oldu :tamamdir yarım saat sürmeyen kolay bir iş. malzeme olsun evde de yapılır. ama tavsiyem ustaya yaptırılması, adamların elleri pratik, hatasız yapıyorlar. benim gibi eli sakar adam kaportayıda, tamponuda zımparalar. :)
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2011, 01:35:52 Gönderen: takyanus »