Gönderen Konu: klima yaz kış modu ?  (Okunma sayısı 42552 defa)

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
klima yaz kış modu ?
« : 17 Eylül 2011, 17:12:24 »
tekrar merhaba arkadaşlar.klima yaz kış modu diye bir olay varmı ?.yazları otm. modunda 22 derece kullanıyorum ama kışın ne yapmam lazım. yine otm de mi kullanmam lazım yoksan econ moduna mı almam lazım bilgi verirsenız sevinirim.birde klimanın aydınlatması gece oldukça kötü simgeleri göremiyorum.aydınlatma pot u çalışıyor maxsimum da olmasına rağmen simgeleri göremiyorum oysa teyp o kadar güzel ki bakmaya doyamıyor insan bilgi verirseniz sevinirim arkadaşlar.
yani kısaca kışın nasıl kullanacağım :) malum önümüz kış...

Çevrimdışı frtzmn

• Profili Görüntüle
Ynt: klima yaz kış modu ?
« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2011, 00:09:33 »
kışın klimayı açmadan kaloriferi kullanıyorum ben yıllardır camlardaki buharıda cok güzel çözüyo ısı sorunuda olmuyo arabanın içinde ama dereceyi yükseltip klima kullanırsanız camlardaki buhu çözlmesi daha hızlı bi şeklde olur

Çevrimdışı passaterdem

• Küllere dönsemde , ateşim sen ol . . .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Eylül 2011, 09:28:19 »
Kışın climatronic'i HI konumuna getirince klima mı devreye giriyor ?
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2011, 09:28:37 Gönderen: passaterdem »
Gidenlerin ardından ilk defa bakmıyorum.. Alışkın duygularım.

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Eylül 2011, 10:48:23 »
Arkadaşlar klimanızı yaz kış 22 derecede kullanmanız hem sizin açınızdan hem klimanızın ömrü açısında iyi olacakır...

quattro

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Eylül 2011, 14:50:25 »
Klimanın yaz kış modu yoktur. Dış hava sıcaklığına göre seçtiğiniz sıcaklık değerine ulaşmak için ısıtır yada soğutur. Yukarıda bahsedildiği gibi VW kullanım kitabında 22°C da yaz/kış çalıştırılması önerilmektedir.

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2011, 23:35:23 »
benim bildiğim klimalar tek yönlüdür yani sadece soğutma işi yapar ısıtma için kalorifer kullanılır ama passatlarda durum nedir bilemiyorum.çift yönlü dedikleri bu olsa gerek.klima dış ssıcaklık göstergesi 19 derece olduğunda otm tuşuna basıp klima devreye girdiğinde yine soğuk hava geliyor ( 22 dereceye setli)  soğuk üflüyor ama az hava geliyor.o yüzden bu konuyu açma gereği duydum.klima aydınlatma sorunumu bilen biliyor lakin cevap alamadım :)

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2011, 08:40:03 »
Araç klimaları dediğiniz gibi soğutmayı kompresörden yapar, ısıtmayıda kalorifer sisteminden. Klima devredeyken ısıtma işini +4°C ye kadar soğutulmuş havayı kalorifer radyatöründen geçirip tekrar ısıtır ve kabine buyolla nem içeriği azaltılmış ve ısıtılmış hava yollar. Kabin içerisindeki sıcaklık sensörleri içerideki hava sıcaklığını set edilenle karşılaştırarak sıcak yada soğuk hava üfler. Kışın güneşli fakat soğuk bir havada aracın içi sera etkisiyle ısınacağından AUTO modunda set değerine bağlı olarak serin hava üfleyebilir. Ekran görüntüsüyle ilgili olarak diyebilecek bir şeyim yok ekranı bozulduysa LCD ekranlar tamir oluyorsa yaptırabilirsiniz yada çıkmacılardan veya sahibinden.com dan bu kontrol ünitesinin ekranı sağlamını alıp değiştirebilirsiniz. Zaten 4 vida ile duruyor. Hiç söktünüzmü bilmiyorum ama takıp çıkartması kolay birşey.
Saygılarımla.

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Eylül 2011, 20:32:05 »
Araç klimaları dediğiniz gibi soğutmayı kompresörden yapar, ısıtmayıda kalorifer sisteminden. Klima devredeyken ısıtma işini +4°C ye kadar soğutulmuş havayı kalorifer radyatöründen geçirip tekrar ısıtır ve kabine buyolla nem içeriği azaltılmış ve ısıtılmış hava yollar. Kabin içerisindeki sıcaklık sensörleri içerideki hava sıcaklığını set edilenle karşılaştırarak sıcak yada soğuk hava üfler. Kışın güneşli fakat soğuk bir havada aracın içi sera etkisiyle ısınacağından AUTO modunda set değerine bağlı olarak serin hava üfleyebilir. Ekran görüntüsüyle ilgili olarak diyebilecek bir şeyim yok ekranı bozulduysa LCD ekranlar tamir oluyorsa yaptırabilirsiniz yada çıkmacılardan veya sahibinden.com dan bu kontrol ünitesinin ekranı sağlamını alıp değiştirebilirsiniz. Zaten 4 vida ile duruyor. Hiç söktünüzmü bilmiyorum ama takıp çıkartması kolay birşey.
Saygılarımla.
ilgine teşekkürler arkadaş.lcd ekranda sorun yok aslında gündüz tüm simgeleri görebiliyorum ama gece fazrları acında klima göstergesindeki ışıklarda yanıyor lakin semboller görmek çok zor oluyor.sorun lcd ekranda değil ışıkladırmada.ama yine de ilgine çok teşekkürler.bakalım kışın nasıl olacak ısınması...

Çevrimdışı batuhanekinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 31 Ekim 2011, 21:28:07 »
arkadaşım econ kalörifer kışın onu kullanırsın econ yazısı olacak derece kaç plması gerektiği ni ben de bilmiorum

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #9 : 31 Ekim 2011, 23:50:07 »
*econ klimayı kapatır. kışta olsa ara ara klima açarsanız daha faydalı
*auto da özellikle sabahları el ve ayaklarınız donabilir, Hı ve el ayak seçerseniz daha çabuk ısıtır. Sonra auto 22 en iyisi Econ açık tabi.
*klimanın ısınmaya faydası yok. Cam buğusu çözmede işe yarıyor.
*Hangi araç olura olsun klimayı yüksek devirde açmak zamanla ağır masraflara sebep olur. Debriyaja basıp 800d/d da açıp tekrar debriyajdan çekmekte aynı! Oda yanlış bir bilgi. Devir düşük olsun yeter mesela 5.vites 80-90km/h 2000d/d olur açılabilir. Ama en doğrusu dururken rolantide açmak.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı lancelot

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Kasım 2011, 02:23:38 »
passat 1.8t de klima açmaya gerek yok econ da lineanın klima en full de ve en sıcak üflediği havayı üflüyor :D 1.8t nin motorun solundaki egzoz çıkışı okadar ısınıyorki klimaya gerek duymuyorum şahsen, kaputun altındaki sıcaklık yeterli oluyor  ;)