Gönderen Konu: klima yardım  (Okunma sayısı 5010 defa)

Çevrimdışı iber_ada

• Profili Görüntüle
klima yardım
« : 04 Mayıs 2012, 12:31:03 »
merhabalar ben bu kış 2006 comfortline  fıs 1,6 passat aldım şimdi havalar ısındı klimayı açıyorum baya hava üflüyo ama soğuk değil soğutmuyor bi türlü, ben de klimayı kullanmayı bilmiyorum tam olarak- klimada auto -dual-econ tuşları felan var tam olarak soğutmak için napmam gerekiyor hangi tuşa basıp nasıl çalıştırayım gerçi ben bütün tuşları denedim olmuyor inşallah fazla büyük bi arızası yoktur konuda bilgi sahibi olanlar yorum yazarsa çok sevinirim eğer ağrıza varsa neyden kaynaklandığını bilen var mı
şimdiden çok teşekürler

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

• Volkswagen Türkiye
  • Kuzen
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
Ynt: klima yardım
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2012, 12:36:02 »
ECON tuşu, klimayı devre dışı bırakır. Ekranda ECON yazısı yok ise klima gazınız bitmiş demektir. Eğer farklı bir sıkıntısı yoksa 30 - 50 TL arasında özel servislerde halledilir.
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Mayıs 2012, 22:42:59 »
İlk önce en küçükten başlamak lazım bence,klima gazını doldurmak lazım.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı umtasdelen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2012, 12:45:42 »
auto'da çalıştır, önce klimayı 18-19da çalıştır.içerisinin hemen soğuması lazım.sonra dereceyi arttırırsın.Econa basma.soğutma 5-6 saniye içerisinde başlayacaktır.olmazsa klima gazına baktırman lazım.Bir de kışın hiç klimayı soğuk olarak çalıştırmadıysan kesinlikle gaz doldurtman gerekecektir.

Çevrimdışı iber_ada

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Mayıs 2012, 21:45:57 »
çok sağolun arkadaşlar yorumlarınız için 2 gün uğraştım yapamadım sonra servise götürdüm onlarda gazına felan baktı herşey normal ama soğutmuyo bana kesin klima bozuktur 1.5000 tl tutar dediler sonra bi tamirci önerdiler ben o kadar fazla tutmasın diye dua ederek gittim tamirciye gittim adam önce klimayı çalıştırdı bi baktık klima çalıştı noldu nasıl oldu anlamadım şaştım kaldım
yani kendi kendine çalışmaya başladı :))))

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Mayıs 2012, 00:09:02 »
çok sağolun arkadaşlar yorumlarınız için 2 gün uğraştım yapamadım sonra servise götürdüm onlarda gazına felan baktı herşey normal ama soğutmuyo bana kesin klima bozuktur 1.5000 tl tutar dediler sonra bi tamirci önerdiler ben o kadar fazla tutmasın diye dua ederek gittim tamirciye gittim adam önce klimayı çalıştırdı bi baktık klima çalıştı noldu nasıl oldu anlamadım şaştım kaldım
yani kendi kendine çalışmaya başladı :))))

Akünün üst kısmındaki kapak altında klima kompresörünü devreye sokan bir sigorta var, o atmıştır, arkadaşımın 2002 bora comfort aracında bu durumun aynısını yaşadık, oradaki sigortadan düzeltti usta..