Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: KATALİZATÖR...  (Okunma sayısı 11828 defa)

KATALİZATÖR...
« : 07 Mayıs 2011, 22:35:48 »
Arkadaşlar Mrb Passat 1.6 2004 model (LPG)li aracımın KATALİZATÖR sorunu var ve arıza ışıgı yakıyor ama daha önceden tüp takılmadan da bu ışık yanıyordu sebebi şu olabilir ki motorun keçelerinde sorun oldugundan yag yakması meydana geldi(LPG takılmadan önce) bundan mı deyilmi acıkcası bilemedim uzun zamandır bunun için arayış içindeydim ve gösterdigim bütün özel servis ustalarında tüpden kaynaklandıgını degiştirsem bile yeniden yanacagını idda ettiler şimdi ise aklımda soru işareti oldu degiştigim zaman yeniden yanacak mı? madem tüpden kaynaklanıyordu neden Tüp taktırmadan öncede yanıyordu kafam karışmış durumda malesef:(( TEŞEKKÜRLER

Ynt: KATALİZATÖR...
« Yanıtla #1 : 08 Mayıs 2011, 12:36:58 »

S.a. Bende de var 2004, 1.6 passat  benzinli. Geçen gün düz bir yolda giderken yandı uyarı ışığı ne olduğunu anlamadım.Ustayı aradım benzinde pislik olmuş olabilir  geldiğinde bakarız dedi.Müsait olunca götürdüm önemli bişe değil dedi hatayı sildi. Eğer katalizatör bitikse arabanın çalışmasında,yürüyüşünde sorunu hissedersin dedi. yenisinin fiyatını da 1000 tl ye yakın olduğunu söyledi.Tüplü arabalarda o ışığın genelde yandığını söylüyorlar ve düzeltemiyorlarmış.

« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2011, 00:11:51 »
güncel...

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2011, 20:39:24 »
Arkadaşlar Mrb Passat 1.6 2004 model (LPG)li aracımın KATALİZATÖR sorunu var ve arıza ışıgı yakıyor ama daha önceden tüp takılmadan da bu ışık yanıyordu sebebi şu olabilir ki motorun keçelerinde sorun oldugundan yag yakması meydana geldi(LPG takılmadan önce) bundan mı deyilmi acıkcası bilemedim uzun zamandır bunun için arayış içindeydim ve gösterdigim bütün özel servis ustalarında tüpden kaynaklandıgını degiştirsem bile yeniden yanacagını idda ettiler şimdi ise aklımda soru işareti oldu degiştigim zaman yeniden yanacak mı? madem tüpden kaynaklanıyordu neden Tüp taktırmadan öncede yanıyordu kafam karışmış durumda malesef:(( TEŞEKKÜRLER

Yağ yakan araçta normal sistem temizleyicileri var würt gibi güvenlir bir markayı deneyebilirsin. Katalizörü temizleyemezsen değiştirmen gerekebilir. Yan sanayileri vardır egsozcularda bulabilisn.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2011, 23:57:49 »
Bu dediginiz ürünün cok etkisi olur mu bilmiyorum...

« Yanıtla #5 : 13 Mayıs 2011, 17:24:00 »
güncell

« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2011, 07:38:18 »
katalizörü değiştirmen lazım.
lpg ile alakası şu. lpg nin yanma ısısı benzine göre çok yüksektir. bu da eksoz sistemindeki elemanların ömrünü kısaltıyor. katalitik konvertör eksoz gazındaki zararlı gazların zararsız maddelere dönüşmesini sağlar. çevre için icat edilmiştir.
Çevre umrumda değil diyosan, götür sanayide içini boşaltsınlar tekrar taksınlar.
çekişte artar haaa ...
ama önce kendini zehirlersin sonra etraftakileri ....

« Yanıtla #7 : 17 Mayıs 2011, 00:02:07 »
Teşekkürler

« Yanıtla #8 : 17 Haziran 2011, 23:00:50 »

Katalizatörü temileyebilirler mi? Benim arabadaki bu kat sorunu ve ışığının yanması canımı sıkmaya başladı.Haftaya yaptıracağım.Orjinal kat çok pahalı,yan sanayi de iyi olmaz diyorlar güvenebileceğin temiz bir çıkma kat bulabilirsen iyi olur diyorlar. Bu sorunu olan arkadaşlar nasıl halletmişti?

« Yanıtla #9 : 18 Haziran 2011, 01:02:05 »
Halan sorunu halletmiş deyilimdim bugüne kadar ama yarın halledecegim ital katalizatör buldum euro 2 standartındayarın taktıracam nasip olursa

« Yanıtla #10 : 18 Haziran 2011, 23:38:57 »

Bugün arabayı ilk çalıştırdığımda yine sönmediı katalizatör uyarı ışığı ama daha sonraki çalıştırmalarımda ışık söndü??? Önceden de arabamın çalışmasında,sesinde,çekişinde vb.kat problemini gösteren bir belirti yoktu sadece uyarı ışığı sönmüyordu.acaba tıkanan kat birazcık temizlendi mi ne yaptı.yoksa uyarı sensörleri demi bozuldu anlamadım...

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #11 : 19 Haziran 2011, 00:32:32 »
arkadaşlar benzer sorun arkadaşın Bora sında var ona denen katalizörün içi dağılmış iışık yanmıyor ama çekişini düşürüyor arabanın katalizörü söktürsek muayeneden geçermi araç  performansın arttıgını biliyorum peki yakıtta artarmı?

« Yanıtla #12 : 19 Haziran 2011, 11:51:55 »
benimkinde katalizör yok söküldü zaten muayenedende geçtim..

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #13 : 19 Haziran 2011, 15:40:51 »
benimkinde katalizör yok söküldü zaten muayenedende geçtim..

sagol adem performansta farkedilir bi rahatlama oldumu ve yakıt eskiye oranla değiştimi ?