Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Ekim 02, 2014, 06:13:28 ÖÖ

464417 Mesaj 23949 Konu Gönderen: 22032 Üye
Son Üye: gangsta_zzz

Google Özel Arama
Özel Arama

Volkswagen Türkiye - VW  |  Volkswagen  |  Passat  |  KATALİZATÖR...
Sayfa: [1] 2 | Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: KATALİZATÖR... (Okunma Sayısı 5760 defa)
arda_ts_61

Otomobil
Passat 2004 1.6 TRENDLİNE

KATALİZATÖR...
: Mayıs 07, 2011, 09:35:48 ÖS

Arkadaşlar Mrb Passat 1.6 2004 model (LPG)li aracımın KATALİZATÖR sorunu var ve arıza ışıgı yakıyor ama daha önceden tüp takılmadan da bu ışık yanıyordu sebebi şu olabilir ki motorun keçelerinde sorun oldugundan yag yakması meydana geldi(LPG takılmadan önce) bundan mı deyilmi acıkcası bilemedim uzun zamandır bunun için arayış içindeydim ve gösterdigim bütün özel servis ustalarında tüpden kaynaklandıgını degiştirsem bile yeniden yanacagını idda ettiler şimdi ise aklımda soru işareti oldu degiştigim zaman yeniden yanacak mı? madem tüpden kaynaklanıyordu neden Tüp taktırmadan öncede yanıyordu kafam karışmış durumda malesef:(( TEŞEKKÜRLER

biciga

Ynt: KATALİZATÖR...
Yanıtla #1 : Mayıs 08, 2011, 11:36:58 ÖÖ

S.a. Bende de var 2004, 1.6 passat  benzinli. Geçen gün düz bir yolda giderken yandı uyarı ışığı ne olduğunu anlamadım.Ustayı aradım benzinde pislik olmuş olabilir  geldiğinde bakarız dedi.Müsait olunca götürdüm önemli bişe değil dedi hatayı sildi. Eğer katalizatör bitikse arabanın çalışmasında,yürüyüşünde sorunu hissedersin dedi. yenisinin fiyatını da 1000 tl ye yakın olduğunu söyledi.Tüplü arabalarda o ışığın genelde yandığını söylüyorlar ve düzeltemiyorlarmış.

arda_ts_61

Otomobil

Yanıtla #2 : Mayıs 09, 2011, 11:11:51 ÖS

güncel...

06onur

Otomobil
Golf TSİ 122HP &BRC SDİ LPG&

Yanıtla #3 : Mayıs 10, 2011, 07:39:24 ÖS

Arkadaşlar Mrb Passat 1.6 2004 model (LPG)li aracımın KATALİZATÖR sorunu var ve arıza ışıgı yakıyor ama daha önceden tüp takılmadan da bu ışık yanıyordu sebebi şu olabilir ki motorun keçelerinde sorun oldugundan yag yakması meydana geldi(LPG takılmadan önce) bundan mı deyilmi acıkcası bilemedim uzun zamandır bunun için arayış içindeydim ve gösterdigim bütün özel servis ustalarında tüpden kaynaklandıgını degiştirsem bile yeniden yanacagını idda ettiler şimdi ise aklımda soru işareti oldu degiştigim zaman yeniden yanacak mı? madem tüpden kaynaklanıyordu neden Tüp taktırmadan öncede yanıyordu kafam karışmış durumda malesef:(( TEŞEKKÜRLER

Yağ yakan araçta normal sistem temizleyicileri var würt gibi güvenlir bir markayı deneyebilirsin. Katalizörü temizleyemezsen değiştirmen gerekebilir. Yan sanayileri vardır egsozcularda bulabilisn.

YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di
arda_ts_61

Otomobil

Yanıtla #4 : Mayıs 10, 2011, 10:57:49 ÖS

Bu dediginiz ürünün cok etkisi olur mu bilmiyorum...

arda_ts_61

Otomobil

Yanıtla #5 : Mayıs 13, 2011, 04:24:00 ÖS

güncell

firebir30

Otomobil
Seat Cordoba AMF motor

Yanıtla #6 : Mayıs 14, 2011, 06:38:18 ÖÖ

katalizörü değiştirmen lazım.
lpg ile alakası şu. lpg nin yanma ısısı benzine göre çok yüksektir. bu da eksoz sistemindeki elemanların ömrünü kısaltıyor. katalitik konvertör eksoz gazındaki zararlı gazların zararsız maddelere dönüşmesini sağlar. çevre için icat edilmiştir.
Çevre umrumda değil diyosan, götür sanayide içini boşaltsınlar tekrar taksınlar.
çekişte artar haaa ...
ama önce kendini zehirlersin sonra etraftakileri ....

arda_ts_61

Otomobil

Yanıtla #7 : Mayıs 16, 2011, 11:02:07 ÖS

Teşekkürler

biciga

Yanıtla #8 : Haziran 17, 2011, 10:00:50 ÖS

Katalizatörü temileyebilirler mi? Benim arabadaki bu kat sorunu ve ışığının yanması canımı sıkmaya başladı.Haftaya yaptıracağım.Orjinal kat çok pahalı,yan sanayi de iyi olmaz diyorlar güvenebileceğin temiz bir çıkma kat bulabilirsen iyi olur diyorlar. Bu sorunu olan arkadaşlar nasıl halletmişti?

arda_ts_61

Otomobil

Yanıtla #9 : Haziran 18, 2011, 12:02:05 ÖÖ

Halan sorunu halletmiş deyilimdim bugüne kadar ama yarın halledecegim ital katalizatör buldum euro 2 standartındayarın taktıracam nasip olursa

biciga

Yanıtla #10 : Haziran 18, 2011, 10:38:57 ÖS

Bugün arabayı ilk çalıştırdığımda yine sönmediı katalizatör uyarı ışığı ama daha sonraki çalıştırmalarımda ışık söndü??? Önceden de arabamın çalışmasında,sesinde,çekişinde vb.kat problemini gösteren bir belirti yoktu sadece uyarı ışığı sönmüyordu.acaba tıkanan kat birazcık temizlendi mi ne yaptı.yoksa uyarı sensörleri demi bozuldu anlamadım...

rene
Eren

Otomobil
MK4 Comfortline

Yanıtla #11 : Haziran 18, 2011, 11:32:32 ÖS

arkadaşlar benzer sorun arkadaşın Bora sında var ona denen katalizörün içi dağılmış iışık yanmıyor ama çekişini düşürüyor arabanın katalizörü söktürsek muayeneden geçermi araç  performansın arttıgını biliyorum peki yakıtta artarmı?

ØSîRîS
Adem BLN

Otomobil
GOLF MK-IV

Yanıtla #12 : Haziran 19, 2011, 10:51:55 ÖÖ

benimkinde katalizör yok söküldü zaten muayenedende geçtim..

rene
Eren

Otomobil
MK4 Comfortline

Yanıtla #13 : Haziran 19, 2011, 02:40:51 ÖS

benimkinde katalizör yok söküldü zaten muayenedende geçtim..

sagol adem performansta farkedilir bi rahatlama oldumu ve yakıt eskiye oranla değiştimi ?

Sayfa: [1] 2 | Yukarı git Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: