Gönderen Konu: yol bilgisayarı  (Okunma sayısı 12704 defa)

Çevrimdışı Hiper

• Profili Görüntüle
yol bilgisayarı
« : 10 Kasım 2009, 22:50:52 »
1997 model1,8 T  passatımın yol bilgisayarı ekrana gelmiyor, bununla beraber hararet göstergesi ve benzin seviyesi göstergesi çalışmıyor  bunlar hepsi bir merkezden  kaynaklanıyor galiba önceleri  geçici olarak  devre dışı oluyor sonra düzeliyordu. Artık  motoru çalıştırmaktan itibaren hiç devreye girmiyor. Aynı durumla karşılaşan varmı, yahutta bu konuda bilgisi olan varmı ufak bir arıza mı  kaça  çıkabilir İzmirdeki arkadaşlardan nerede yapılabiliceğini bilen yazarsa sevinirim.

Çevrimdışı Gurbetseli

• Yanlizca VW
    • Profili Görüntüle
Ynt: yol bilgisayarı
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2009, 01:20:50 »
Merhaba;
Bende 98 model 2.3 Benzili Passat var onunda yolbilgisayirinda cizik gibi görüntü kaybi vardi mesala orda diyor BITI DAKE diyor bu Üzeri cizik cizik Görünüyordu.Arama isininda zamanla düzeldi.. Bu passatlarda olurmus genelde 10 yasindan sonraki passatlarda baslarmis ve öyle devam eder en sonundada biryerde takilir kalirmis. Bendekinin sorunu piksel hatasiymis. Yenisi 350 Euro diye hatirliyorum...
Büyük ihdimalle seninkide buna benzer sorundur..
Web Siten
[/font]

Çevrimdışı Hiper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2009, 14:13:16 »
Sorunumun kaynağı hararet müşürünün üzerindeki fişin gevşek olması imiş şükür sistemlerde bir arıza yokmuş.Bilginiz olsun.

Çevrimdışı escobar1981

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2010, 14:18:47 »
selam arkadaslar, bende 1999 model passat 1.8 T aldim, fakat gostergede ortada bulunan ekran calismiyor bazi passatlarda o ekran calisiyor acaba benim arabamda yokmu yada bir problemmi var saati gosteren ekranda yol bilgisayari verilerini aliyorum, yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2010, 14:19:49 Gönderen: escobar1981 »

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2010, 16:26:13 »
Gösterge tablosunda mekanik saat var mı?

Çevrimdışı escobar1981

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2010, 19:24:18 »
hayir yok devir saatinin icinde digital ekran var orda saat ve donusumlu olarak yol bilgisayari verilerini aliyorum, ama ortada uyari isiklari olan bolumun altinda bir yer var orada uyarilari almam gerekmiyormu sizinki nasil acaba?

Çevrimdışı ethapi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2010, 19:57:03 »
benim 98, sizinki ile aynı gösterge olması lazım. Bende yağ, benzin, su, frenlerin lambaları kontağı açınca 1 kez yanıyor ve sırayla sönüyor. (Fren dediğim abs değil).

O lambaların altında bir ekran yok.

Çevrimdışı escobar1981

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2010, 20:11:39 »
yardimlariniz icin tsk ederim bir ust modelde var sanirim ortada ekran

Çevrimdışı ozan passat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Ocak 2010, 23:49:37 »
bizdede 1.8 t 99 model var aynı durumla bende karşılaştım bozuk olduğunu düşünmüştüm ama o göstergenin olmadığını zamanla diğer araclarla karşılastırarark öğrendim o kırmızı yazılı gösterge sadece 2000 modellerinde ve daha yenilerinde olduğunu öğrendim...