Gönderen Konu: hız kontrol  (Okunma sayısı 3559 defa)

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
hız kontrol
« : 29 Eylül 2011, 20:50:51 »
çok konu açıyor olmak umarım sorun yaratmaz :) aracıma hız kontrol cihazı taktırabilirmiyim ? bora ve golf için sinyal kolunun değiştirilerek ve proğram yüklenerek yapılabildiğini .gaz kelebeğinin elektronik olması gerekiyormuş maliyeti aşşağı yukarı 350 civarı olduğunuda duydum. acaba hangi araçlara takılabilinir ?

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
Ynt: hız kontrol
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2011, 08:15:41 »
1.8T APU kodlu gaz pedalı elektronik olan Passata taktırabilirsiniz. Ben Comfortline olan aracıma o zaman ticari faaliyetini sürdüren Otonam/Ankara  yetkili VW servisinde 70 TL karşılığında taktırmıştım. Faturası hala duruyor :) Takan ustanın adı Ali Temel orada çok tanınmış bir ustaydı şimdi özel çalışıyormuş diye duydum. Araştırmacı bilgili ayrıca yaptığı işi severek yapan bir ustaydı.
Saygılarımla,

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Ekim 2011, 00:45:24 »
ilgine teşeürrler arkadaş.benim aracım 2000 model tdı motor kodu ise AVG ile başlıyor.bakımlarımı yaptırdığım tamirci ustanın çırağı diesellerde gaz kelebekleri elektronik demişti.usta ile henüz konuşamadım.motor kodları diesel ve benzinlilerde farklılık gösteriyor olabilir.?

Çevrimdışı ahmet mmc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Ekim 2011, 09:06:02 »
ilgine teşeürrler arkadaş.benim aracım 2000 model tdı motor kodu ise AVG ile başlıyor.bakımlarımı yaptırdığım tamirci ustanın çırağı diesellerde gaz kelebekleri elektronik demişti.usta ile henüz konuşamadım.motor kodları diesel ve benzinlilerde farklılık gösteriyor olabilir.?

avg rahat uyar sabitleyici elektronik pompa olması şart.

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Ekim 2011, 21:51:24 »
bugün vosmer / gaziemir şubesini telefonla aradım.aracıma sorunsuz bir şekilde, yarım günde,350 tl karşılığında hız kontrol takılabileceğini söylediler.bazı modellerde sorun yaratıyormuş uyumlu olmuyormuş (hangi modeller olduğunu sordum söylemediler )parça+ işçilik+kdv =350
  ardından bir yedek parçacıyı aradım hız kontrollü sinyal koluna 170 tl dediler.ilginize teşekkürler arkadaşlar