Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: HAVA AKIŞ METRESİ TEMİZLİĞİ OLUR MU?  (Okunma sayısı 9993 defa)

HAVA AKIŞ METRESİ TEMİZLİĞİ OLUR MU?
« : 10 Ağustos 2011, 11:06:11 »
Arkadaşlar 18T 98 BRC MARKA TÜP Var Bu aralar Gaz Yememe(Porloma) Aynı Gaz Bitmiş Gibi Sorun Başladı Önce Gazda Şimdilerde ise Benzinde Başladı BRC Servisi Arıza Yok Dedi VW ci Ustalar Arkadaşlar havaAkışmetresi Dedi Değişmesi Lazım Diyolar? Bunun Temizlenmesi veya Tamiri mümKün Değil mi? Bilgisi Olan Var mı.
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2011, 13:38:29 Gönderen: Erkut71 »

Ynt: HAVA AKIŞ METRESİ TEMİZLİĞİ OLUR MU?
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2011, 13:48:05 »
Arkadaşlar 18T 98 BRC MARKA TÜP Var Bu aralar Gaz Yememe(Porloma) Aynı Gaz Bitmiş Gibi Sorun Başladı Önce Gazda Şimdilerde ise Benzinde Başladı BRC Servisi Arıza Yok Dedi VW ci Ustalar Arkadaşlar havaAkışmetresi Dedi Değişmesi Lazım Diyolar? Bunun Temizlenmesi veya Tamiri mümKün Değil mi? Bilgisi Olan Var mı.

bi temizlet balata spreyi ve basınçlı hava ile olmassa değişicek mecbur tamir olmuyo bildiğim kadrıyla.

« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2011, 01:05:17 »
Yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi balata spreyi işle temizlet. Basınçlı havayı değdırme sakın. Balataspreyi zaten uçucu bir madde. Basınçlı hava akıimetrende soruna neden olabilir. Benım aracımda sizinkinden, ben aracı ilk aldığımda temizlettirmiştim. farkı hissedeceksin. hızlanmalar olsun 1000 ile 2600 devir arası olsun. dediğim gibi aman ha basınçlı hava uyğulatma. Sağlıklı keyifli ve kazasız sürüşler dilerim  :tamamdir

« Yanıtla #3 : 11 Ağustos 2011, 09:07:53 »
Yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi balata spreyi işle temizlet. Basınçlı havayı değdırme sakın. Balataspreyi zaten uçucu bir madde. Basınçlı hava akıimetrende soruna neden olabilir. Benım aracımda sizinkinden, ben aracı ilk aldığımda temizlettirmiştim. farkı hissedeceksin. hızlanmalar olsun 1000 ile 2600 devir arası olsun. dediğim gibi aman ha basınçlı hava uyğulatma. Sağlıklı keyifli ve kazasız sürüşler dilerim  :tamamdir

İnternetten araştırdım biraz Balata spreyinden ziyada MAF Sensor Spreyi varmış internetten buldum Kargo dahil 24,00 tl ye sipariş ettirdim gelecek bakalım şuandan aracın gaz kelebeğine kadar arızalı sürekli stop ediyo gaz yemiyo 2 gündür kaldık ortada.

« Yanıtla #4 : 16 Ağustos 2011, 04:20:01 »
En iyisini yapmıssın hocam. durum düzeldimi ?

« Yanıtla #5 : 16 Ağustos 2011, 09:38:35 »
aman sakın arabanın gaz kelebeği dediğiniz boğaz kelebeğine sakın dokunmayasın çünkü temizledikten sonra adaptasyon gerekiyo makine lazım

« Yanıtla #6 : 17 Ağustos 2011, 15:26:03 »
Şimdi Sprey Geldi :) MAF'ı Söktüm Temizliğini Yaptım Güzelce Yerine Takdım :) Çekişte Bişey Fark Edemedim Ben ama Yakıt Konusunda Sanki Değişiklik Oldu Gibi :))

« Yanıtla #7 : 14 Kasım 2012, 15:18:23 »
Erkut bey
MAF sensorunun yerinin tarif edebilir misiniz? Bende MAF temizlemek istiyorum.