Gönderen Konu: direksiyon kutusu  (Okunma sayısı 6567 defa)

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
direksiyon kutusu
« : 27 Aralık 2011, 21:14:22 »
merhaba arkadaşlar "direksiyon mafsalı" konusuan ilgi göremeyince bende direksiyon kutusu olarak tekrar konu açayım dedim.direksiyonu sağa ve sola hızlıca hareket ettirince ve bozuk yollarda direksiyondan tıkırtılar geliyor.tamirci mafsaldan olur dedi.izmir de tamir ettirebileceğim bir yer varmı yada çıkmasını satın alabileceğim bir yerde olabilir.ilginize teşekkürler.

Çevrimdışı csari

• Profili Görüntüle
Ynt: direksiyon kutusu
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2012, 08:40:12 »
Çok emin değilim ama o söylediğin tıkırtılar direksiyon kutusundan değil de rot başından da gelebilir bildiğim kadarıyla. Ama hangi rot onu bilmek lazım. Sanırım passatlarda 3-4 tane rot başı var (tek tarafında)  Yanlış yazmışsam düzeltin arkadaşlar. Kolay gelsin.

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2012, 17:52:51 »
Çok emin değilim ama o söylediğin tıkırtılar direksiyon kutusundan değil de rot başından da gelebilir bildiğim kadarıyla. Ama hangi rot onu bilmek lazım. Sanırım passatlarda 3-4 tane rot başı var (tek tarafında)  Yanlış yazmışsam düzeltin arkadaşlar. Kolay gelsin.
ilgine teşekkürler arkadaşım ama bütün rot kolları tamamını değiştirdim ses gitmedi.mafsaldan olur dediler.siteden fikir bekliyorum bende bakalım olmadı götüreceğim ustama

Çevrimdışı csari

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Ocak 2012, 22:30:05 »
umarim daha fazla masraf etmeden bulurlar.

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Ocak 2012, 23:43:54 »
umarim daha fazla masraf etmeden bulurlar.
hafta içi müsait bir günde tamire bırakacağım zaten yağ değişim zamanıda gelmişti.yapılmasını istediğim bir kaç iş daha var hepsini halledeğim inşallah bakalım bu sefer kaça patlayacak :)

Çevrimdışı csari

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Ocak 2012, 11:32:06 »
Tamiri yapıldımı ?  nerdeymiş sorun ?

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Ocak 2012, 11:01:38 »
Tamiri yapıldımı ?  nerdeymiş sorun ?
hanüz yapılmadı bu hafta içi yapılacak bitince haber ederim buradan

Çevrimdışı csari

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Ocak 2012, 11:18:12 »
tamam. bekliyoruz.

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Ocak 2012, 22:16:09 »
direksiyon mafsallarına ayar yapıldı şimdi çok güzel oldu ama hızlı  ve sertce sağ sol yapınca ince bir tıkırtı var.o sesinde direksiyon rulmanından geldiğini , maliyetinin çok pahalı olacağı bu şekilde kullanmanın hiç bir zararı olmayacağı söylendi.ilgine tekrar teşekkürler arkadaş.

Çevrimdışı csari

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Ocak 2012, 16:14:43 »
Çok masraf çıkarmadığına sevindim.

Çevrimdışı Erkut71

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Şubat 2012, 15:57:33 »
direksiyon mafsallarına ayar yapıldı şimdi çok güzel oldu ama hızlı  ve sertce sağ sol yapınca ince bir tıkırtı var.o sesinde direksiyon rulmanından geldiğini , maliyetinin çok pahalı olacağı bu şekilde kullanmanın hiç bir zararı olmayacağı söylendi.ilgine tekrar teşekkürler arkadaş.
Hiç Dert etmene gerek yok mavsalı komple söküp tornacıda güzel bi şekilde yaptırıyorlar garantili üstelik benimde başıma geldi tıkıtılar gün geçtikçe artarsa hiç zorlama içindeki bıcakları fazla zedelemeden bi tamirci tarafından tornacıda halledebilirler ben bu iş için 170 TL ücret verdim şuan için problem yok 8 ay oldu.