Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: diesel motor açılırmı ?  (Okunma sayısı 6386 defa)

diesel motor açılırmı ?
« : 07 Ağustos 2011, 15:04:11 »
arkadaşlar bier şey merak ediorum.formdan takip eden arkadaşlar başıma gelen olayı biliyordur.aracıma komple motor yaptırdım tüm pistonlar gömlekler ve enjektörleri değişti turbo bakımı yapıldı.bu süreçten sonra aracımı nasıl kullanmalıyım.yani motor açma diye bir şey varmı diesel araçlarda.bilgisi olan arkadaşlardan bilgilerini bekliyorum teşekkürler.yakt konusunda genelde OPET yada SHELL den alıyorum sonuçta bütün yakıtları tüpraş  imal ediyor ( bende orada çalışıyorum )ama firmaların kendilerine ait katkıları vardır.

Ynt: diesel motor açılırmı ?
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2011, 23:26:24 »
aracı çok sıkıştırmadan hafif devirli kullan ama bi anda yüklenmeden devirlendir parçalar alışsın 1000-1500km bole kullan 2000kmde yağını değiştir filtrleri filan ;)
WOLFSBURG STYLE ;)

« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2011, 23:46:01 »
anlaşıldı  ;) ilgine teşekkürler arkadaş

« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2011, 23:53:30 »
ne demek ;)
WOLFSBURG STYLE ;)

« Yanıtla #4 : 08 Ağustos 2011, 05:51:52 »
2k km falan bana cok abarti geliyor,
yine de siz bilirsiniz ama ben sahsen kendi aracim olsa 700km civari normal, skstirmadan insan gibi surer sora yag ve ozellikle yag filtresini degistirip kafama gore devam ederdim :)
bu arada rodajda tavsiyem, eger bulabilirseniz miknatisli karter tapasi alin, ilk basta ufak asinmalar ve parca alismalari nedeniyle olusan metal talaslarini bir miktar toparlamaya yardimci olur, filtre ve miknatisli tapa ile bu talaslarin motordan atilmasi daha saglikli olur diye dusunuyorum..

« Yanıtla #5 : 08 Ağustos 2011, 17:33:56 »
2k km falan bana cok abarti geliyor,
yine de siz bilirsiniz ama ben sahsen kendi aracim olsa 700km civari normal, skstirmadan insan gibi surer sora yag ve ozellikle yag filtresini degistirip kafama gore devam ederdim :)
bu arada rodajda tavsiyem, eger bulabilirseniz miknatisli karter tapasi alin, ilk basta ufak asinmalar ve parca alismalari nedeniyle olusan metal talaslarini bir miktar toparlamaya yardimci olur, filtre ve miknatisli tapa ile bu talaslarin motordan atilmasi daha saglikli olur diye dusunuyorum..
bende zaten ilk çapakçıkların atılmasını için 2000kmde yağ değişmi yapmasını dedim sıfır araçları bile genelde 3000de çağrırlar yağ değişimi yaparlar
WOLFSBURG STYLE ;)

« Yanıtla #6 : 09 Ağustos 2011, 02:55:13 »
bende zaten ilk çapakçıkların atılmasını için 2000kmde yağ değişmi yapmasını dedim sıfır araçları bile genelde 3000de çağrırlar yağ değişimi yaparlar

filtre icin 2k km beklemek bence cok :)
700 de falan degistiririm ben olsam, filtrenin kaci kac para sanki :)
riske gerek yok ;)

« Yanıtla #7 : 09 Ağustos 2011, 17:25:12 »
usta ile görüştük ilk bin km hiç zormalayın hatta 100 ile 110 km yi geçme dedi.1000 km den sonra yağ ve filitreler değişecek sonra sorun yok rahat rahat kullanabilirsiniz dedi.ilgilnen arkadaşlara teşekkürler.

« Yanıtla #8 : 10 Ağustos 2011, 00:49:24 »
 ;)
WOLFSBURG STYLE ;)

« Yanıtla #9 : 11 Ağustos 2011, 18:00:39 »
yahu sanki ayağımın altında çivi varmış gibi.korkudan bir türlü gaza basamıyorum neme lazım bir şey olur diye malum sütten ağzımız yandı.2000 devirde vites değiştiriyorum daha 5.vitese geçemedim.:))

« Yanıtla #10 : 12 Ağustos 2011, 01:33:14 »
yapma öyle bak aracı devirlendr ama bianda yüklenme mesela yavaş ama yedirerek 3.500-4000yap ama bianda yüklenme yedire yedire uzun yola çık dediğim gibi yedire yedire hızlan bikez şöle tembelleştirme hemen makinayı ;)
WOLFSBURG STYLE ;)

« Yanıtla #11 : 12 Ağustos 2011, 09:10:20 »
yahu sanki ayağımın altında çivi varmış gibi.korkudan bir türlü gaza basamıyorum neme lazım bir şey olur diye malum sütten ağzımız yandı.2000 devirde vites değiştiriyorum daha 5.vitese geçemedim.:))

aslinda hicbirsey olmaz :)
bu rodaj mevzuu zaten cok tartismali bi konu..
genel kullanicilar icin bu durum boyle aslinda, yani 1k km skstirma sora bas falan..
ama yurtdisinda millet makinelerini doldurur doldurmaz daha dukkandan cikarken yara yara cikiyor :)
ilk calismadan itibaren yara yara gezmek aracin totalde birkac hp fazla guclu olmasini sagliyormus sanirim oyle diyor bazilarida..
ama motor omru acisindan pek tavsiye edilmiyor bu yontem..
yani rodaj var rodaj var :D
1k km fazlasiyla yeterli, kafaniz rahat olur en azindan..
o kadarda korkmayin ama, normal gunluk kullandiginiz gibi kullanin iste..

« Yanıtla #12 : 14 Ağustos 2011, 17:43:46 »
dün gidiş dönüş 250 km lik bir yola gittim.dediğiniz gibi yavaş yavaş hızlanmaya başladım. vites değiştirirken 2200 ,2500 ve 2800 devirleri görmeye başladım.ama 100 ü geçmedim hiç.350 km civarında şu andaki km.700 de yağ değiştirmeye karar verdim.bir sonrakini de 7000 de düşünüyorum.

Çevrimdışı necati1234

• 2000 Passat TDI 1.9 C.line Euro 3 !
« Yanıtla #13 : 15 Ağustos 2011, 23:07:01 »
sıfır araba almışkadar olmuşsun öncelikle geçmiş olsun ama sıfır araba gibi olmuştur eskısınden bile iyidir. arabaya yüklenme tabiki