Gönderen Konu: Devirdaim suyu eksiltme ve hararet göstergesi sorunu  (Okunma sayısı 6642 defa)

Çevrimdışı kqray

• Profili Görüntüle
arkadaşlar devirdaim suyunda eksilme vardı bazen hararet göstergesinin yanmasına neden oluodu özellikle su çokca azaldıkca bende kendi ustama gösterdim ve kabın kırık olduğunu söyledi kabı değiştirdik  1hafta kadar hiç hararet lambam yanmadı ancak şuan havalarında soğuması ile birlikte aracımı çalıştırdığım saniye hararet göstergesi içerden yanmakta ve stop etmemi istemekte ancak  motor biraz ısınınca hararet göstergesi hatası kendiliğinden kaybolmakta ... Sizce bu sorunu nasık çözerim araştırdım sensör hatası filan denmekte başından geçen yada yardımcı olacak birisi varmı aranızda ?

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Ynt: Devirdaim suyu eksiltme ve hararet göstergesi sorunu
« Yanıtla #1 : 31 Ekim 2011, 23:54:33 »
Sensör hatası görünüyor su eksiltme devam etmiyorsa tabi. Hala Eksiltiyorsa çok önemseyin! Araştırın kaçağın sebebini. Hararet müşiri çok pahalı değil, ondan mı su seviyesi ölçen sensörden mi değiştirilmesinde fayda var.

Şayet kaçak yok, sesnsörlerde sıkıntı yok ve su eksiltiyorsa(VW de hiç duymadım) tehlike çaları çalıyor demektir.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı kqray

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2011, 16:38:54 »
kaçak varmış sıralı sistemin beyninden kaçırmaktaymış öyle denildi ... araçtan soğuttu beni bu illet  eğer sorunum devam ederse satmayı dahi  düşünüyorum inşallah çözülecek sorunum

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2011, 23:30:29 »
Lpg beyni ise çözülür
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı kqray

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2011, 11:05:02 »
50 tl ye lpg beynine giren plastik (dandik ) bi parça değişti ve şuana kadar olan sorunum çözüldü