Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Çok Sevdiğim arabam stop ediyor.  (Okunma sayısı 12765 defa)

Çevrimdışı fidan

• ^-------------------K A----------------------^^ ^^
Çok Sevdiğim arabam stop ediyor.
« : 15 Aralık 2007, 22:24:43 »
Selam Arkadaşlar.Benim 2001vw passat Highline 'nım var.Arabam da problemyaşıyorum. Işıkta dururken ve seyir halindeyken tekleyerek stop ediyor.Ustaya götürdüm enjektör bogazını bir bezle temizledi beni gönderdi.Ben ustaya bu kadarmı olduğunu sordum şimdilik bu kadar dedi ama bana inandırıcı gelmedi.Ben passat ailesine nisan ayında katıldım.Benim gibi böyle bir problem başına gelen varmı  ? yoksa bile bana yardımcı olun.Çok sevdiğim arabamdan soğumaya balıyorum.Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2008, 20:00:57 Gönderen: fidan »

Ynt: Çok Sevdiğim arabam stop ediyor.
« Yanıtla #1 : 15 Aralık 2007, 22:42:35 »
Aramıza Hoşgeldiniz,Daha bilgili arkadaşlar yardımcı olmaya çalışıcaktır. İyi Forumlar.

« Yanıtla #2 : 16 Aralık 2007, 00:09:58 »
Hoşgeldin. Büyük ihtimal enjektörler tıkanmıştır. Carbon Clear işlemi yaptır, düzelir.

« Yanıtla #3 : 16 Aralık 2007, 11:34:46 »
Oncelikle aramiza hosgeldiniz.Aracinizdaki sorunun bir cok nedeni olabilir.Buraya onlarca neden yazilabilir ama hangisidir tam bilinmez.Bunun icin servisteki ustanizla yada herhangi bir usta ile periyodik bakimlara girerek sorun cozulmeye calisilmali.Araci gorup kullanip pc ye baglamak lazim.

Benim fikrimi sorarsaniz bence de carbon clean islemi yapilarak cozulebilir.Araciniz dizel mi benzinli mi bunu bilmek gerekiyor.Ayrica son bakimlarinda neler degisti en son hangi bakima girdi ogrenmek lazim.Carbon clean islemi yaptirabilirsiniz.Passat icin yetkili serviste 50-80 ytl araliginda bir fiyat karsiniza cikacaktir.Carbon clean da bulunan sivi depo bosaltildiktan sonra depoya konuluyor ve arac bu sivi ile yaklasik 1.5-2 saat kadar rolantide calistiriliyor.Aracinizin kurum kaplamis bolgeleri temizlenecektir.Fakat bu detayli bir temizleme olmayacaktir.
Carbo clean islemi yapildkiktan sonra sorun giderilmezse ve ayni sorunlarla karsi karsiya kalirsaniz bu sefer komple kurum temizleme yapilacaktir araciniza.Bunun icin motor sokulecektir.Passatin motoru cift katmanlidir yani 2 parcalidir.Yanma odasi ust parcada yani yukarda gercekletigi icin kurum kaplayan bolgede burasidir.Onun icin aracinizin motoru once 2 ye ayrilir daha sonra ust kismi komple sokulerek guzelce temizlenir.Yaklasik 1.5 gunde yada iyi bir usta ise 1 gunde bu temizleme islemini yapabilir.Daha sonra yaklasik yarim gun yada 1 gun motor kurumaya birakilir.Toplamda 2 gun gibi bir surede bu is yapilir.Bunun icin sizden yetkili serviste 700-800 ytl arasinda ucret talep edeceklerdir.Araciniz neredeyse ilk gun ki gibi temiz-sessiz calisacaktir.Yakit tuketimi dusecektir ve cevreye verdigi emisyon gazlari azalacaktir.Tabiri caizse arac dizelse kara duman, benzinli ise mavi duman atmayacaktir artik.Benim kullandigim 2001 passat tdi icin de kurum temizligi gerekiyor ama hem ucretinden dolayi hemde fazla kullanilmadigindan dolayi yaptirmiyorum.Bizima aracta sabahlari calismamakta israr ediyor epey marsa basip calistiriyorum.Atesleme sisteminde yada kurum kaplama ile iligli bir sorunu var.
Bu komple kurum temizligini mumkunse yetkili serviste yaptirin ve iyi ustalarca yapilmasi gerekir.Sonucta motorun ust kismi tamamen parcalanip sonra tekrar takilacaktir ve zahmetli bir istir bilginize...
Size tavsiyem once bir carbon clean uygulamasi deneyin.Olmazsa ve butceniz yeterli gelirse komple kurum temizleme yaptirabilirsiniz.

Saygilar.

Çevrimdışı fidan

« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2007, 12:47:54 »
Hoşgeldin. Büyük ihtimal enjektörler tıkanmıştır. Carbon Clear işlemi yaptır, düzelir.
teşekürler

Çevrimdışı fidan

Ynt: Arabam stop ediyor ama pc arıza yazmıyor
« Yanıtla #5 : 16 Aralık 2007, 13:02:04 »
Teşekkür ederm.Aracım 1,8T benzinli tiriptronik.Bu gün bir ustaya uğradım pc taktı ve hava akış metre arızası verdigini söyledi oda bogazı temizledi ve arızayı resetledi ama şu an için bir prolem gözükmüyor.Ama bu problemi tekrarlamayacağı anlamına gelmiyor.Çünkü bir kaç sefer aynı problem oldu ve aynı işlemler yapıldı.Bakılım ne olacak....
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2008, 23:28:31 Gönderen: fidan »

« Yanıtla #6 : 16 Aralık 2007, 14:53:13 »
Teşekkür ederm.Aracım 1,8T benzinli tiriptronik.Bu gün bir ustaya uğradım pc taktı ve hava akış metre arızası verdigini söyledi oda bogazı temizledi ve arızayı resetledi ama şu an için bir prolem gözükmüyor.Ama bu problemi tekrarlamayacağı anlamına gelmiyor.Çünkü bir kaç sefer aynı problem oldu ve aynı işlemler yapıldı.Bakılım ne olacak....

Arızasız Günler Dileği ile, Sorunsuz Sürüşler...

« Yanıtla #7 : 19 Mart 2008, 21:36:30 »
Eğer problem tekrarlarsa boğa kelebeğini değiştirin bendede öle olmuştu değiştirmisştim 350 ytlye falan mal oldu siemens kelebek taktım .
Muratcan Karabıyık
Istanbul

Çevrimdışı fidan

Adını koyamadığım bir arızamı? NE...?
« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2008, 21:38:40 »
arkadaşlar selam :)
2001   PASSAT TİPTİRONİK- 1. 8 T HİGLİNE ' nım var aracımıı yıkadıgım zaman sanki vites  kilitlenmiş gibi olup araç çok zor hareket ediyor ve gösterge panelindeki bütün vites numaraları belirgin yanıyor.sanki balatalar şişmiş gibi-ama vitese takdığım zaman büyük bir sarsıntı ile hangi vitese geçtiğini belli ediyor.Benim aracımdaki sorun ne olabilir?
Yardımlarını bekliyorum.hepize teşekkür ederim..  KA- fidan
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2008, 21:50:40 Gönderen: fidan »

« Yanıtla #9 : 20 Mayıs 2009, 15:12:02 »
fidan arkadaşım  ben 2001 golf var  aynı arıza vardı çok uğraştım  boğaz kelebeği  temizliği katkı filan en sonunda benzin pompasını değiştirdim  15 gündür sorun yok  inşaalah olmuştur

« Yanıtla #10 : 13 Kasım 2009, 22:05:48 »
fidan arkadaşım  ben 2001 golf var  aynı arıza vardı çok uğraştım  boğaz kelebeği  temizliği katkı filan en sonunda benzin pompasını değiştirdim  15 gündür sorun yok  inşaalah olmuştur

kaça değişritdiniz benzin pompasını?