Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Buji değişimi Nasıl ve Nezaman Olmalı  (Okunma sayısı 3765 defa)

Buji değişimi Nasıl ve Nezaman Olmalı
« : 15 Temmuz 2012, 14:13:51 »
2004 model 1.6 102 hp aracımın bujileri 50.000 kmde değişmişti.Şimdi 100.000 km oldu.57.000 km de LPG takıldı buji değişim zamanı geldi sanırım bu durumda üzerinde çıkan bujilerin aynısını mı taktırmalıyım yoksa LPG uyumlu buji falan varmış forumdan okuduğum kadarıyla.Bu durumda hangi bujiyi almam gerekir.Bu zamana kadar herhangi bir problem yoktu buji değişiminden sonra uyumsuzluk gibi bir durumla karşılaşırmıyım? Bujiler değişip bakım yapıldıktan sonra LPG servisine gidip ayar yaptırmam gerekir mi?
Bu konuda değerli yorumlarınız alabilirmiyim.bu hafta bakıma gireceğim.Teşekkürler.

Ynt: Buji değişimi Nasıl ve Nezaman Olmalı
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2012, 14:17:25 »
araçta lpg varsa her bakımda değiştirin, ben öyle yapıyorum, pahalı bir ekipman da değil zaten

lpg bujisi kullananları duydum ama çok da bir fark olmadığı hatta daha az bir miktar daha fazla yaktığı görüşündeler

bujiden mucize beklemeyin, bosch marka uyumlu olanı takın geçin

Çevrimdışı barut

Ynt: Ynt: Buji değişimi Nasıl ve Nezaman Olmalı
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2012, 01:11:14 »
20Bin km yapan araçtan çıkan bujilerin sıfır gibi olduğunu gördükten sonra olayın bujilerde olmadığını görünce bende standart neyse onu taktım. Tanesine 50 lira verip buji alacağıma ateşleme bobinini ve dist. değiştiririm daha iyi