Gönderen Konu: baskı balata sıyrıldı  (Okunma sayısı 4982 defa)

Çevrimdışı lancelot

• Profili Görüntüle
baskı balata sıyrıldı
« : 04 Temmuz 2011, 00:37:19 »
arkadaşlar bu gün aileyi toplayıp kızılcahamam a piknipe gittik dönüşte o kızılcahamam rampalarında bir trafik vardı anlatamam. Bi ara benım passatın sol ön tekerın ordan dümanmı buharmı bişiler çıktı ama arabada hararet yoktu hemen köşeye çektim. Balata kokuyordu. Baskı balatadan şüphelendim ama araba da çekmeme sorunu yoktu. o halde taa keçiörene kadar geldim :melek:. BU arada bu olaydan sonra sanki araba daha bi iyi çekmeye başladı. Bunu hissettim yani. sizce bu duman/buhar artık her neyse neden kaynaklanmış olabilir ?

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
Ynt: baskı balata sıyrıldı
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2011, 00:43:31 »
arkadaşlar bu gün aileyi toplayıp kızılcahamam a piknipe gittik dönüşte o kızılcahamam rampalarında bir trafik vardı anlatamam. Bi ara benım passatın sol ön tekerın ordan dümanmı buharmı bişiler çıktı ama arabada hararet yoktu hemen köşeye çektim. Balata kokuyordu. Baskı balatadan şüphelendim ama araba da çekmeme sorunu yoktu. o halde taa keçiörene kadar geldim :melek:. BU arada bu olaydan sonra sanki araba daha bi iyi çekmeye başladı. Bunu hissettim yani. sizce bu duman/buhar artık her neyse neden kaynaklanmış olabilir ?
baskı volanta cok yuklenınce yapışıyor o duman ondan yapmıstır ama bu durumda volantın yanması aracın cekişininde dusmesı lazımdı bence duzeldı dıye bırakmayın bır ustaya gosterın

Çevrimdışı PaSHa_1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2011, 22:10:54 »
lancelot kardeşim aracında hiçbir sorun yok aynı durum benimde başıma geldi ve nereye götürürsem götürm hiçbir sorun bulamadı ve sorunu sana anlatayım sorun şu su haznesine biraz fazla su konuldugunda yokuşta su geriye kayıyo ve su genleşiyo bu arada fazla suyu tahliye deliginden atıyo bu suda araç yokuşta oldugu için yada düzdede oluyo bu şanzımana akıtıyo haliyle şanzıman sıcak ve bu sudada antifriz yani yaglı su bulundugu için şanzımanla birleştigi zaman buhar haline geliyo ve yolda korku veriyo şöfre ama aracında hiçbir sorun yok anllattıgıına göre hayırlı yolculuklar kardeşim Allah kaza bela vermesin  bu sorun passat larda genellikle olan  bi sorun. SAYGILAR
Hani Seninle Yolda Giderken Tüm Dikkatleri Üzerimize Çekiyoruz Bakan Birdaha Bakıyorya Pişman Deiliz Aslında Hoşumuza Gİdiyor   34 ZN 6106

Çevrimdışı lancelot

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2011, 23:51:47 »
Çok teşekkürler pasha. Bende götürdüm ne olur ne olmaz diye banada aynısını söylediler. Sorun yok  :tamamdir

Çevrimdışı PaSHa_1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2011, 11:10:45 »
lancelot kardeşim bu sorundan şöyle bi çözümle kurtulabilrsin tahliye deligine yaklaşık 30 cm kadar bir sıcakta erimeyen hortum ile onuda şanzımandan motora temaz etmeyecek şekilde bir yere koyarsan böyle bir sorun yaşamazsın birdaha 
Hani Seninle Yolda Giderken Tüm Dikkatleri Üzerimize Çekiyoruz Bakan Birdaha Bakıyorya Pişman Deiliz Aslında Hoşumuza Gİdiyor   34 ZN 6106