Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: aracın içindeki ıslamlık  (Okunma sayısı 9512 defa)

aracın içindeki ıslamlık
« : 18 Nisan 2011, 00:15:22 »
arkadaşlar yeni katılıyorum herkese selamlar.. Benim aracım 99 model  1.8 passat(düz) sorunum; şoför koltuğunun altından arkaya doğru bayağı  bir ıslaklık var ayrıca aracımı alalı bir ay oldu bir kaç ustaya gösterdim sorunu anlamadılar yardım ederseniz mutlu olacağım ...şimdiden teşekkürler... 

Ynt: aracın içindeki ıslamlık
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2011, 02:45:55 »
A.slm.. bende aracı yeni aldım ve geçen haftaya kadar seninkiyle aynı sorun bende de vardı. aracda ıslaklık değil resmen gölet oluşuyordu.sorunu çözdük. kaputun altında, akünün bulunduğu yerde, altında su tahliye yeri tıkanmıştı. açıp baktığımızda akü suyun içinde yüzüyordu resmen. orda biriken su da, motor kaputunu açan halatın lastiği içine kaçmış ordan içeri girermiş.şükür kurtuldum.

« Yanıtla #2 : 18 Nisan 2011, 21:04:48 »
sağol ilgin için bülent kardeş... en kısa sürede tavsiyene göre baktıracağım...

« Yanıtla #3 : 07 Mayıs 2011, 01:10:46 »
sorunu hallettin mi? çözüme ulaştırdıysan tecrübeni paylaşırsın biz de faydalanırız..

Çevrimdışı necati1234

• 2000 Passat TDI 1.9 C.line Euro 3 !
« Yanıtla #4 : 14 Temmuz 2011, 01:02:04 »
arkadaslar aynı problem bendede var klımayacıya fılan goturdum anlamadı sağ koltugun orda su gelıyor klımayı acınca ! ne yapmalıyım

« Yanıtla #5 : 18 Temmuz 2011, 13:34:54 »
takyanus un söylediği gibi akünün altındaki tahliye deliklerine bi baktırın ve o bölgeyi güzelce temizletin arkadaşlar. Ben geçen gün gün kendim temizledim çokta güzel oldu :)

« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2011, 00:39:37 »
araç ta su eksiltme var mı ? yoksa yukarıdaki önerileri değerlendir, varsa kalorifer radyatörün delik ...

Çevrimdışı necati1234

« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2011, 00:42:42 »
su eksıltmesı vardı bi arkadaşta söylemiş su azamıs diye yardım istedigim konuda ! ekledım su zaten klımayı acmıyorum bozuk diye ! yukaradakılerı yaptım halen aynı ! alt arıtma degılı falan temız !

« Yanıtla #8 : 24 Temmuz 2011, 01:56:15 »
araçta sürekli bir su eksiltme varsa ve arabanın içinde bir ıslaklık varsa. ve su kaçağının sebebini bulamıyorsan ve aracın altında su tahliye tapaları vardır, bu tapayı açtığında su geliyorsa ve su da antifriz kokusu varsa , kalorifer radyatörün çürümüş ve su sızdırıyor demektir. o da göğüsün içindedir ve işin uzun demektir. ve klimayla alakası yoktur. ve daha ne diyim...

Çevrimdışı necati1234

« Yanıtla #9 : 24 Temmuz 2011, 02:07:36 »
bilgilendirme için teşekurler servisede göturdum kılımayıcıyada onlayamamışlardı..

« Yanıtla #10 : 30 Ağustos 2011, 16:33:32 »
Merhaba arkadaslar vw passat 2000 tdi de sag on koltukta su goleti olusuyordu cok masraf ettim.Danimarkada sorun giderilmedi Almanyaya goturdum  eger akunun (batarya) altindaki tahliyesinde sorun yoksa tek sorun klima tahliyesindedir aracinizi lifte kaldirin eksoz uzerinden gecen isi koruyucuyu sokerek on kolduga dogru klima tahliyesini kompresor veya bir sert uzun tel ile acmaya calisiniz baska taraflara el atmayin masraf etmeyin umarim yardimci oldum selamlar.

« Yanıtla #11 : 30 Ağustos 2011, 16:42:23 »

Yanıtla #10 : Ağustos 30, 2011, 04:33:32 ÖS

--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba arkadaslar vw passat 2000 tdi de sag on koltukta su goleti olusuyordu cok masraf ettim.Danimarkada sorun giderilmedi Almanyaya goturdum  eger akunun (batarya) altindaki tahliyesinde sorun yoksa tek sorun klima tahliyesindedir aracinizi lifte kaldirin eksoz uzerinden gecen isi koruyucuyu sokerek on kolduga dogru klima tahliyesini kompresor veya bir sert uzun tel ile acmaya calisiniz baska taraflara el atmayin masraf etmeyin umarim yardimci oldum selamlar

« Yanıtla #12 : 30 Ağustos 2011, 16:43:18 »

--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba arkadaslar vw passat 2000 tdi de sag on koltukta su goleti olusuyordu cok masraf ettim.Danimarkada sorun giderilmedi Almanyaya goturdum  eger akunun (batarya) altindaki tahliyesinde sorun yoksa tek sorun klima tahliyesindedir aracinizi lifte kaldirin eksoz uzerinden gecen isi koruyucuyu sokerek on kolduga dogru klima tahliyesini kompresor veya bir sert uzun tel ile acmaya calisiniz baska taraflara el atmayin masraf etmeyin umarim yardimci oldum selamlar

« Yanıtla #13 : 30 Ağustos 2011, 16:43:30 »