Gönderen Konu: aracım stop ediyor. Yardım!!  (Okunma sayısı 10372 defa)

Çevrimdışı sivas58

• Profili Görüntüle
aracım stop ediyor. Yardım!!
« : 17 Ocak 2012, 20:49:09 »
2000 model 1,8 passattım var. Aracım rolantide calışırken düzensiz çalışıyor ve aracımda titremeler oluyor. bir süre sonra stop ediyor. giderken boşa aldığımda kırmızı ışık için durdugumda aynı seyi yapıyor. vites de iken böyle bir sorunu yok. bir kaç ay öce izmirde bir yere baktırdım Bilgisayar ı bagladı 10 dk sonra yaptım dedi. o an için oldu ama sonra yine aynısını yaptı. sivas da yine baktırdım aynı seyler basıma geldi. yaptım dedi ama yapamamış. anlayacagınız azar azar bize ......... şuan batmanda yım. Daha önce böyle bir sorunu olan arkadas varsa nasıl yaptırdı. veya bana bu konu hakkında bilgi verecek biri var mı? cevaplarınız ve zaman ayırdığınız için tesekkurler...

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
Ynt: aracım stop ediyor. Yardım!!
« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2012, 12:03:21 »
Stop etmiyordu ancak rölanti dalgalanıyordu. Boğaz kelebeğini temizleyip, bilgisayarda adaptasyon yaptılar düzeldi. Deneyebilirsin çok zor birşey değil pahalı da değil. Kolay gelsin.

Çevrimdışı sivas58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2012, 21:13:31 »
batmanda servise götürdüm aynen dediğinizi yaptılar 100 tl verdim. şimdilik bie sıkıntı yok.

Çevrimdışı hrntncy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Ocak 2012, 05:49:54 »
batmanda servise götürdüm aynen dediğinizi yaptılar 100 tl verdim. şimdilik bie sıkıntı yok.

100 tl çok gibi geldi en fazla 30 tl e bile yapilabilen bir tekniktir boğaz kelebeği temizlenip adaptasyon yapilması aklınızda olsun  ! neyse benim polomda da aynı sorun vardı aracınız LPG li ise mutlaka motorun üstünde olan enjektörde sorun vardır benim enjektörü değiştirmişlerdi sorun filan kalmadı...
Her Honda 'GTI' tarafından avlanmaya muhtaçtır I LOVE MY POLO

Çevrimdışı sivas58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Ocak 2012, 13:31:36 »
arkadaslar lanet olsun aracım yine aynı şekilde stop ediyor bu 3 üncü ayrı il ve ayrı usta oldu. toplamda 150 yi gecti verdiğim para ama halen aynı sorunu yapıyor. daha önce böyle bir durum gelen varmı varsa ne olur yardım etsin. çok sıkıldım bu işten. çok begendiğim arabamı bile satmayı düşünüyorum.

Çevrimdışı Erkut71

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Şubat 2012, 16:02:34 »
arkadaslar lanet olsun aracım yine aynı şekilde stop ediyor bu 3 üncü ayrı il ve ayrı usta oldu. toplamda 150 yi gecti verdiğim para ama halen aynı sorunu yapıyor. daha önce böyle bir durum gelen varmı varsa ne olur yardım etsin. çok sıkıldım bu işten. çok begendiğim arabamı bile satmayı düşünüyorum.
Maf Sensörü, Boğaz Kelebeği, Oksijen Sensörü, Manifolt Basınç Sensörü, En Çağre MANİFOLT COntasına Bakıt Başka Bi Sebebi Olamaz.

Maf sensörünün fişini Çekerek Deneyebilirsin.
Boğaz Kelebeğinin Temizliği Yapılabilinir.
Oksijen Sörünün Fişini Çekebilirsin( Aracın Çalışmasında Değişme Olmazsa Arızalıdır)
Manifolt Contası Çokta Akla Gelemeyen Bir Arıza ANCAK 1000 TL HARCADIM BEN O ARIZAYI BULMAK İÇİN!!! TAMİRCİ YOK Kİ HEPSİ BİLGİSAYAR ÜSTÜNDE PC NE DERSE O MALESEF...

Çevrimdışı sivas58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Şubat 2012, 17:08:11 »
bogaz kelebeğini temizlettim ama düzelmedi. servise tekrar götütdüm onlarda hava akış metre(maf) fişinin cektiler şimdi böyle kullanıyorum şimdilik bir sorun yok gayet iyi biraz daha deneyecem eger eski sorunları yaşamazsam hava akış metre yi değiştirtecem

Çevrimdışı Erkut71

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Şubat 2012, 12:06:21 »
MAF SENSÖRÜNÜ temizlemeni öneririm direk değişmden önce. mAF Sensörünün bozulmasına büyük etken Dump valve Dyaframı kaçırdığı zaman hava filitresine yağlı havayı veriyo oda mafın üstünde olumsuz etki yaratıyo benim görüşüm bu inş bir an önce arızan giderilir.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Şubat 2012, 21:03:21 »
MAF SENSÖRÜNÜ temizlemeni öneririm direk değişmden önce. mAF Sensörünün bozulmasına büyük etken Dump valve Dyaframı kaçırdığı zaman hava filitresine yağlı havayı veriyo oda mafın üstünde olumsuz etki yaratıyo benim görüşüm bu inş bir an önce arızan giderilir.

Erkut araç 1.8'miş,turbo olmadığı için dump valve yoktur o araçta. Bir de bobinlerini kontrol ettir,aşırı titremelerden  anladığım kadarı ile bobinler çalışmıyor 2 silindirin devre dışı kalıyor olabilir.

Çevrimdışı Erkut71

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Şubat 2012, 21:09:48 »
Erkut araç 1.8'miş,turbo olmadığı için dump valve yoktur o araçta. Bir de bobinlerini kontrol ettir,aşırı titremelerden  anladığım kadarı ile bobinler çalışmıyor 2 silindirin devre dışı kalıyor olabilir.
Kardeşim Doğru söylüyosun Ben Turbosuzmuş ona dikkat etmedim Bobinler arızalı olmasa bile voltajı düşük oluyo bazen haklısın kontrol etmekte fayda var