Gönderen Konu: Yetkili Servis (LPG) Acil Yardım  (Okunma sayısı 10181 defa)

Çevrimdışı rozer

• Profili Görüntüle
Yetkili Servis (LPG) Acil Yardım
« : 29 Mart 2014, 13:31:26 »
 :(
Merhaba,
İki ay önce 1999 Model  Passat 1.8T Highline LPG'li araç aldım kapı kilitleri, göstergeler,iç ışıkları, alarmın sürekli çalması vs. sorunlar oldu.Bazılarını hallettim ama şu an ancak yetkili servisin çözebileceği bir sorunum var ve maalesef yetkili servisler (Ankara) araç LPG'li diye kesinlikle kabul etmiyorlar, ne yapacağımı şaşırdım lütfen öneri ve yardımlarınızı bekliyorum. Sorunu kısaca belirtmeye çalışırsam; göstergede sol kısımda dış ısı ve saat değerini veren kısımda saat işareti çıkıyor ve saat kısmında da şu anda 28:16 vs şeklinde saat gösteriyor ve yalnızca bunu gösteriyor ilk anda ısı değerini veriyor sonra hep bir yerde kalıyor yine ayrıca dış ısıyı da 40-50'li derecelerde saçma sapan yanlış gösterip, içeriye ısı da vermiyor. Tahminimce beyni iyice karıştı format ya da yazılım güncellenmesi gerekiyor ama servis aracı kabul etmiyor.Sorunun yalnızca dış ısı reseptörü ile alakalı olduğunu da sanmıyorum. Lütfen bir fikir ya da yetkili servisle ilgili yardım bekliyorum. :(

Çevrimdışı rozer

• Profili Görüntüle
Ynt: Yetkili Servis (LPG) Acil Yardım
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2014, 10:49:24 »
Forumda cevap verecek, yol gösterecek kimse yok mu? Daha önce benzer sorun yaşayan olmadı mı acaba?

Çevrimdışı rozer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2014, 15:54:37 »

Çevrimdışı vw753

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Nisan 2014, 16:36:47 »
özel servisler çözemiyor mu sorunu

Çevrimdışı rozer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Nisan 2014, 11:34:39 »
Teşekkür ederim öncelikle yanıt vediğiniz için yetkili servislerle görüştüm açıkcası pek emin olamadım sağlıklı bir bilgi vermediler ayın 15'inden sonra götüreceğim de fazla güvenemiyorum sorun beyinin karışık olması bence ve yetkili servisin işi ya format ya da güncelleme yapılması gerekiyor da öxel servis nasıl çözer bilmiyorum.Resimleri de yüklüyorum..

Çevrimdışı rozer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Nisan 2014, 11:40:27 »

Çevrimdışı rozer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Nisan 2014, 11:41:16 »

Çevrimdışı rozer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Nisan 2014, 11:45:36 »
Resimdeki saat işareti çıkıyor ve saat artık bu şekilde devam ediyor ve sadece onu gösteriyor çok nadir de ısı göstergesine geçiyor ve geçerken de örneğin dış ısıyı 18 falan gösterirken birden 2-3 derecelere düşüyor sonra tekrar çıkıyor ve devamında da başlarda değilde 40-50li derecelere çıkıyor dışarısı 2-3 dereceyken yani ve de kaliriferi açınca da ısı vermiyor dışarısı çok sıcak diye anlamadım gitti yetkili servise nasıl gidebilirim bilmiyorum..

Çevrimdışı rozer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Nisan 2014, 11:51:45 »

Çevrimdışı DenQ

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Nisan 2014, 12:32:30 »
o saat göstergesi yolbilgisayarına ait. arabayı kaç saat sürdüğünüzü gösteriyor. yol bilgisayarını değiştirirseniz ortalama hız, anlık tüketim gibi yerlerede bakabilirsiniz.
dereceyi yanlış göstermesinin nedeni sensörler, değiştirin kurtulun. aracınızda bi problem yok ki halletsinler ?

Çevrimdışı DenQ

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Nisan 2014, 12:36:05 »

sağ koldaki yanda görülen yukarı aşşağıya basın değerleri görüceksiniz. hepsini sıfırlamak içinde aşağıdaki reset tuşuna basılı tutun.
eğer anlık değerleri görmek isterseniz mfa1'e gelin. mfa1 ve mfa2 arasında geçiş yapmak isterseniz reset tuşuna bi kere basın

Çevrimdışı rozer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Nisan 2014, 15:08:45 »
Çok teşekkür ederim DenizKaan akşam deneyeceğim aracın yenisiyim ilk aldığımda da sorun çıkardı alarmı kapılar park ışıkları vs hepsi üst üste gelince benim de beyin karıştı. Tekrar çok sağolun..

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #12 : 07 Nisan 2014, 17:15:27 »
Evet dis isi sensorunu degistirin hersey bitsin.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı rozer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Nisan 2014, 08:37:50 »
Katkıda bulunan yorum yazan herkese teşekkür ederim, özellikle DenizKaan (DenQ) çok çok teşekkür ederim çok basit bir sorunu dev yapmışım arabayı bilmemekten kaynaklı üstelik passat kullanan ustama da göstermiştim algılayamadı demek kullanımını dün öğrendim çok sağol eksik olma :)