Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Acaba turbo arızası mıdır ? Arkadaşlar yardımınızı bekliyorum  (Okunma sayısı 5250 defa)

Merhaba  arkadaşlar
2000  model  1.9  tdi  passatım   var  son  zamanlarda   yolda  giderken  gaza   bastıkca  fan  sesi   gibi   bir  ses  geliyor  özellikle  uzun   yolda   çok   belli  oluyor   gaz  fazlalaştıkca  ses de  artıyor .  Tamirciye  götürdüm baktı   muhtemelen   turboda   sorun  var  dedi  ama  yapamayız  dedi  servise   götürmemi   söyledi acaba  sorun  nedendir   başına  böyle   birşey   gelen   varmı ?    
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2011, 22:25:45 Gönderen: onicodemus »

turo borularnda yırtk v.s olabilr yada manifold bağlantısından kaçırıyodur
WOLFSBURG STYLE ;)

saolasın  inşallah  öyledir  turbonun  kendindense   baya  başım   ağrıyacak  demektir

WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı necati1234

• 2000 Passat TDI 1.9 C.line Euro 3 !
fan sesi dediğiniz ıslık sesimi ? benımde 1.9 tdı passatım var 2000 model . benım başım ağırdı. turbo 2 ye ayrıldı parcalandı .cıkma 2 el turbo taktık eskısı gııbi cekmıyor ve ıslık sesı var suan.

yok  hayır  gaza  bastığımda   resmen  fan  sesi   gibi   bir   ses   geliyor   ve   gaza   ne  kadar   çok   basarsam  o kadar   artıyor 

fan sesi dediğiniz ıslık sesimi ? benımde 1.9 tdı passatım var 2000 model . benım başım ağırdı. turbo 2 ye ayrıldı parcalandı .cıkma 2 el turbo taktık eskısı gııbi cekmıyor ve ıslık sesı var suan.

sizin aracınıza 110luk versiyonun turbosunu falan takmış olabilirler, çıkma parçanın uygunluğundan emin misiniz?

yok  hayır  gaza  bastığımda   resmen  fan  sesi   gibi   bir   ses   geliyor   ve   gaza   ne  kadar   çok   basarsam  o kadar   artıyor 

çekişte düşüklük var mı?en mantıklı olan serhatın da dediği gibi turbo hortumları

zaten   bizim  110  luk   versiyon  banada   hortumlar  mantıklı   geliyo

Çevrimdışı necati1234

• 2000 Passat TDI 1.9 C.line Euro 3 !
benım acacım 131 hp . parcayı ben almadım ustalar uyar demısler olmazsa getır demısler dedıgınız gibi. 110 luk takılıda olabılır .

benım acacım 131 hp . parcayı ben almadım ustalar uyar demısler olmazsa getır demısler dedıgınız gibi. 110 luk takılıda olabılır .
aracın motoruna büyük ölçüde zarar veriyo yanlız o yanlş turbo bence kontrol ettir
WOLFSBURG STYLE ;)

arkadaşlar  turbonun  borusunda  yırtık   varmış   sorun   çözüldü   bilgilerinize   
yani   Serhat  kardeşin   dediği   gibi  oldu    teşekkürler

Çevrimdışı metalcil

• Otomobil
    Golf MK3 Sportline
  • I love MK3
Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız.