Gönderen Konu: ABS ARIZASI YARDIM  (Okunma sayısı 5470 defa)

Çevrimdışı alptey

• Profili Görüntüle
ABS ARIZASI YARDIM
« : 03 Kasım 2009, 22:20:36 »
selam arkadaşlar bende 94 model bir passat var bu günlerde abs lambası yolda giderken birden yanıyor ama arabayı stop edip tekrar çalıştırdıgımda sönüyor bazan uzun süre yanmıyor yani haftalarca ama bazanda bunu sık sık  tekrarlıyor servise gittim bilgisayar hattası olarak abs pompasından dediler ama ben öyle oldugunu düşünmüyorum birde abs lambası yanmaya başlayınca frene veya eletrik aksamından bir yeri harekete geçirdiginde ısı lambasıda yanıp sönmeye başlıyor acaba biryerde kısa devremi vardiye düşünüyorum bu konuda bilgisi olan beni aydınlatırsa çok sevinirim. şimdi den teşekür ederim.

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
Ynt: ABS ARIZASI YARDIM
« Yanıtla #1 : 04 Kasım 2009, 00:16:32 »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Kasım 2009, 09:25:57 »
Eğer ışık yandığında pedal sertleşiyorsa ve fren zayıflıyorsa abs pompasındandır. Aynı şey benim de başıma geldi yaklaşık 1 yıl önce. Benim abs sistemi eski olduğu için bir daha sorun çıkarmasın diye ben iptal ettim. 4 teker disk fren ve şu an abs'den daha iyi tutuyor, kızaklama neredeyse yok (tabi buna lastikler ve süspansiyon da etki ediyor). Sizin aracınız da benimkiyle yaşıt, sistem arıza verdiğinde yaptırsanız bile kısa süre sonra başka arızalar çıkma ihtimali yüksek. Zaten adı abs... Çoğu zaman etkisiz kalabiliyor hatta bazen daha zor frenleme sağlıyor. Yaptırmaya kalkarsanız bir dünya para isterler. Eğer iyi bir fren ustanız varsa ona danışın. Benim aracımın frenleme etkisi abs'siz, abs ile olması gerekenden daha yüksek çıktı. kolay gelsin.

Çevrimdışı turek33

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2009, 17:13:06 »
abs lambası bendede yanıyor arada ısı lambasıda yanıyor... burda arkadaşlara danırştım elektirik arızası dediler... ama halen servise gitmedim... bir süre yanıyor abs lambası sonra kesiliyor zaten servis harici ustada belirli bir mesafeden sonra keser dedi bende onun için üstüne düşmedim abs arızası varmı die... bendeki elektrik arızası dediğim gibi...

abs ni iptal ettirirsen muayenede sorun olur mu olmaz mı bilmiyorum...

geçmiş olsun

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Kasım 2009, 19:14:00 »
Aracım muayeneden geçti. Komple abs sistemini söktüm, frenlerim eskisinden de etkili. Muayenede sıkıntı olmuyor. Bence zaman kaybetmeden iyi bir ustaya gösterin aracınızı. Eğer elektrik dışında bir sorun varsa da erken teşhis konsun, ilerlemeden onarılsın  ;)