Gönderen Konu: 99 Passat alt takımlarından gelen sesler  (Okunma sayısı 3651 defa)

Çevrimdışı CANERYAZAR

•  
    • Profili Görüntüle
99 Passat alt takımlarından gelen sesler
« : 12 Mayıs 2010, 14:06:54 »
selam arkadaşlar.99 model 1.8 t passat sahibiyim.arabamdan çok memnunum ancak yolda gelen sesler beni oldukça rahatsız ediyor.aracın amortisörlerinde problem yok hepsi yeni değişti.ancak sorun ne bilemiyorum hafif bi yol bozukluğunda bile içeriye müthiş ses veriyor.sanırım o yıllların teknolojisi dolayısıyla yalıtımı yok denecek kadar az.arka taraftanda ön taraftanda geliyor bu dediğim sesler.nasıl bir tamirle sorunum hallolur. ya da başınıza öyle bir olay geldiyse nasıl çözdünüz.bilmediğim başka parcalarındada arıza olabilir mi? birde 150 160 km hıza cıkınca sağ kapı üst tarafından müthiş bir hava akımı sesi gelmekte.o bölgenin fitilini değiştirsem sorun çözülürmü? Cevaplarınız için teşekkürler...

Çevrimdışı CANERYAZAR

•  
    • Profili Görüntüle
Ynt: 99 Passat alt takımlarından gelen sesler
« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2010, 16:54:40 »
bu sorun bir tek benim başımda galiba ...:DDD

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
Ynt: 99 Passat alt takımlarından gelen sesler
« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2010, 22:20:27 »
Alt takımda tıkırtı burcu, rotiller vs bunlarda sorun olabilir, araç life alınıp levye ile kontrol edilmeli, boşluk var mı, bozuk parça var mı bakılmalı, zaten usta size bozuk olan parçaları söyler. Bozuk parçaları gösterin diyin ustaya size gösterdiğinizde siz de anlarsınız ses bundan kaynaklanabilir. O yıllarda da yalıtımı gayet güzeldi.

Rüzgar sesi kapı fitillerinden yapar, kapı yerine tma oturmasa ondan da olabilir, kapının ayarına bir baktırın ona göre fitili değiştirirsiniz sorun çözülür.