Gönderen Konu: 99 passat 1.8T üst kapak contası  (Okunma sayısı 13842 defa)

Çevrimdışı lancelot

• Profili Görüntüle
99 passat 1.8T üst kapak contası
« : 24 Haziran 2011, 17:36:10 »
Merhabalar bu gün aracımın yanına giderken motordan yere yağ damlattığını fark ettım. Hemen ustama gittim üst kapak contasının değişmesi gerektiğini söylediler. Bana 200 Tl gibi bi fiyat verdiler. Sizce ne yapmalıyım ? Fİyat uygunmudur? Birde arabanın trigerin olduğu yerden Gaza basıp bırakınca cız lama gibi bir ses geliyor. Onuda söyledim zincir ayarının yapılması gerekıyomuş. anlıyacağınız bu gün çok üzdü beni kızım   :(  Bu gibi sorunları yaşıyanınız varmı ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: 99 passat 1.8T üst kapak contası
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2011, 17:38:22 »
soru cevap sizde değişeceksiniz yürüyen araç sonucta yapacak birşey yok
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2011, 17:48:38 »
conta 35lira bişey
işçilikte 50 verdim geçen ay senin ordan 100tl bile vermeden çıkman lazım

İnsanlar alemde hayal ettikleri müddetçe yaşar...
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı lancelot

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2011, 17:51:05 »
hocam üst kapak contasını yaptırdıktan sonra beni üzermi. Benim korktuğum bu yani :) zaten şu ana kadar 1500 Tl değerinde masraf yaptım. ön takım komple yenilendi arka takımlara bakım yapıldı. Belki biraz fazla evhamlanıyorum ama elimde değil çünki bu benim kendime ait ilk aracım :) ben gene pazarlığı yapıyım ozman hocam :) çok teşekkürler bilgi için :) Aracımın fotoğraflarını bu gün koyucam siteye :)

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2011, 18:22:23 »
bende conta değiştirmeden önce yüklü bir miktar yağ eksilmesi vardı motorun arka tarafına doğru turbonun üzerine akıyodu nereye gittiğinide çözememiştik çünkü turbonun orda ısıdan uçuyomuş :) contayı değiştirdikten sonra yağ eksilmesi ortadan kalktı ama bütün ustalar araç turbo olduğu için bir miktar eksilme olur diyolar ilerde gene eksilmiş görürsen telaş yapma diye sölüyorum :)
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı lancelot

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2011, 18:29:11 »
Aynen bende de koku vardı demekki oradan geliyormuş :)uyarı için teşşekürler :) Bu arada şimdi karar verdim yağ keçelerinı felan değiştiriyim diyorum :) Bu arada sizim debriyaj da çok hafif sağa sola oynuyormu ? yoksa ben e200 kedi gözün debriyajına alıştım ondanmı oluyor :)

Çevrimdışı lancelot

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Haziran 2011, 18:35:56 »
....
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2011, 23:13:07 Gönderen: lancelot »

Çevrimdışı timyeats

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Haziran 2011, 18:43:48 »
conta yakar, üst kapak taşlanır, egzantri zincirini, ayar meknizmasını, yağ iticilerini, direksiyon pompa ,kutui, yağ haznesni değiştirirsin, klima borusu patlar gazı değişir, trigeri lastikleri, krank keçesine kadar ne var ne yok değiştirirsin, marş motoru, su deposu, benzin pompası bozulur yolda kalırsın. varını yoğunu harcar 8000 tl masraf edersin ee yeter satayım dersin şanzıman yanar ona bakarken bi bakarsın blok çatlamış, sinir krizi geçirip 1 lt benzin döker,  vverirsin ateşi, karşısında sigaranı içersin...ohhh

Çevrimdışı lancelot

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Haziran 2011, 20:08:29 »
conta yakar, üst kapak taşlanır, egzantri zincirini, ayar meknizmasını, yağ iticilerini, direksiyon pompa ,kutui, yağ haznesni değiştirirsin, klima borusu patlar gazı değişir, trigeri lastikleri, krank keçesine kadar ne var ne yok değiştirirsin, marş motoru, su deposu, benzin pompası bozulur yolda kalırsın. varını yoğunu harcar 8000 tl masraf edersin ee yeter satayım dersin şanzıman yanar ona bakarken bi bakarsın blok çatlamış, sinir krizi geçirip 1 lt benzin döker,  vverirsin ateşi, karşısında sigaranı içersin...ohhh

Hocam sendeki ne şanssızlıkmış üzüldüm valla :(

Çevrimdışı timyeats

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Haziran 2011, 22:40:11 »
passat bu ya 16000 tllik arabadan 23000 tl zarar ettiren bi araba, işin yoksa gavura çalış yesin...

Çevrimdışı takyanus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Haziran 2011, 23:23:56 »
conta yakar, üst kapak taşlanır, egzantri zincirini, ayar meknizmasını, yağ iticilerini, direksiyon pompa ,kutui, yağ haznesni değiştirirsin, klima borusu patlar gazı değişir, trigeri lastikleri, krank keçesine kadar ne var ne yok değiştirirsin, marş motoru, su deposu, benzin pompası bozulur yolda kalırsın. varını yoğunu harcar 8000 tl masraf edersin ee yeter satayım dersin şanzıman yanar ona bakarken bi bakarsın blok çatlamış, sinir krizi geçirip 1 lt benzin döker,  vverirsin ateşi, karşısında sigaranı içersin...ohhh

önceleri mesajlarını okuyor, ne kadar dertli diyordum senin için. arkadaşım bu kadar şanssızlıkta, uğursuzlukta olmaz yani.geçmiş olsun.

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 25 Haziran 2011, 19:05:10 »
Aynen bende de koku vardı demekki oradan geliyormuş :)uyarı için teşşekürler :) Bu arada şimdi karar verdim yağ keçelerinı felan değiştiriyim diyorum :) Bu arada sizim debriyaj da çok hafif sağa sola oynuyormu ? yoksa ben e200 kedi gözün debriyajına alıştım ondanmı oluyor :)
debriyajla ilgili bi sıkıntım yok sağ sola oynamasının sebebi belki pedaldan olabilir
bunlar kafaya takılcak şeyler değil çünkü bende böle oniye böle şu niye öle diye diye kafayı sıyırmıştım bi dönem :)
nooldu değiştirdinmi contayı?
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 25 Haziran 2011, 19:06:17 »
üstad büyük geçmiş olsun
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı lancelot

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 26 Haziran 2011, 05:02:54 »
conta için pazartesiye gün aldım :) pazartesi günü sabah 5 te çıkıp gideceğim, çünki motor anca soğuyor :D