Gönderen Konu: 97-2000 kasa passatlarda esp,asr ve sis farı ??  (Okunma sayısı 11036 defa)

Çevrimdışı ozan passat

• Profili Görüntüle
97-2000 kasa passatlarda esp,asr ve sis farı ??
« : 04 Nisan 2010, 21:31:48 »
Merhaba arkadaşlar. 99 1.8 T Passat sahibiyiz.97-2000 model arası passatlarda internetteki ilanlara baktığımda araç sahipleri özellik kısmına esp yada asr gibi özelliklerin olduğunu yazıyorlar.2001-2005 arası passatlara baktığımda esp baktığım tüm modellerde mevcut ve esp tuşuda bilindiği üzere klima kontrol bölgesinin sol tarafında rezistans tuşunun altında bulunuyor.Fakat bu dediğim tuş 97-2000 arası hiçbir modelde yok.Tuşun bulunacağı kısım boş.Ama araç sahipleri niye ısrarla var diye yazıyorlar yada varda başka bir şekilde mi devreye giriyor yada varsa eğer en azından gösterge bölümünde devreye girdiği anda faal lambasının yanması gerekmiyor mu? Bizim arabamız comfortline modeli,belki bunlarda değil de highline modellerinde vardır diye onlara da bakıyorum bu tuş dediğim gibi hiç bir modelde yok.Bilgi sahibi arkadaşlarım aydınlatırlarsa sevinirim.                 Merak ettiğim bir diğer hususta yine bu 97-2000 modellerde highline serileride dahil olmak üzere hiç birinde sis farı yok.Ancak far kontrol mekanızmasını kendime doğru çektiğimde normal kısa ve uzunların dışında bir lamba daha yanıyor acaba bu yanan mı sis farı? Yoksa koskoca vw bu modellere sis farı koymadı mı? İlginiz için şimdiden teşekkürler...Saygılar...                                                                                                         

Çevrimdışı ethapi

• Profili Görüntüle

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
Ynt: 97-2000 kasa passatlarda esp,asr ve sis farı ??
« Yanıtla #2 : 05 Nisan 2010, 08:29:58 »
Lamba kontrol düğmesini kendinize doğru çektiğinizde 2 kademelidir 1 inde arka sis farı ki bunun yandığı gösterge panelinde gösterilir. Diğerinde önler yanar far kontrol düğmesinin yanında yeşil lamba resmi yanar. Bu modellerde sis lambası far içerisindedir. Sis lambasız modelleride var ancak far değiştirirken satıcıya sis lambalı far istediğinizi söylemilisiniz aksi halde gelen far sis lambası içermeyen tip olabilir. ESP hakkında bilgim yok aracın kitabında ESP için varsa eğer dediğiniz gibi düğme olması gerektiği gösterilmiş bu modellerde de düğmeli olanlar var demekki belki bir dönem Türkiyeye gelmemiş sonra getirilmiş olabilir.

Çevrimdışı ozan passat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Mayıs 2010, 18:43:16 »
arkadaşlar ufak çaplı bir araştırma yaptım.Sis farı konusunu hallettik.97-2000 modellerde esp opsiyonel ancak passatın Türkiye paketlerine eklenmemiş.
Teşekkürler...

Çevrimdışı informatiker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2011, 16:41:06 »
Alman sitelerinde arastirdim.

ESP nin 99 Nisan ayindan itibaren opsiyonel oldugunu ve 99 Eylül ayindan itibarende standart olarak üretildigini okudum.
Ancak TR modellerinde durum nedir bilemem.

Çevrimdışı kqray

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Ağustos 2011, 18:52:33 »
arkadaşım çin malı sis takıyım deme alta tam panele oturmuyo en güzeli 100tl civarı golf V sis farı var alıp onlardan paneli kestirmek tabi yaptırmak istersen ben bu ay içerisinde yaptıracağm .. esp konusuda opsiyonlu olarak sunulduğunu söylediler ama kesin bi bilgm yok