Gönderen Konu: 2008 Passat Exclucive  (Okunma sayısı 8049 defa)

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
2008 Passat Exclucive
« : 22 Şubat 2008, 07:37:42 »

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
Ynt: 2008 Passat Exclucive
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2008, 15:31:22 »
Comfortline ile aralarinda 5 bin ytl kadar bir farklilik soz konusu.Bu farkliliklarda aracin jantlarinin degisik olmasi-comfortline koltuklarina ek olarak deri doseme olmasi-koltuklarin isitmali olmasi-on koltuklarin arkasinda asklik olmasi-bluetooth olmasi-arka cam perdesi olmasi yer aliyor.
Genel anlamda baktiginizda epey donanim farki var gibi gorunuyor fakat durumu irdelediginizde aslinda hicde oyle olmadigini anlayabilirsiniz.
---Jant ve lastikleri kiyaslarsaniz her iki donaniminda (comfortline ve exclusive) 215-55-16 ebatinda jant ve lastiklerinin oldugunu gorursunuz.Degisen tek sey jant stili.Yani boyutta herhangi bir degisme yok.Onun icin bu jant ve lastik farkliligini farklilik olarak saymiyorum cunku bana gore her iki jant modeli de hatta highline jant modeli de dahil d sinifinin lideri olan passata yakismiyor.Daha guzel bir jant kullanilabilirdi bence...
---Deri dosemeye geldi sira.Aracin deri dosemesi has deri degil suni deri.Yani Highline daki gibi alcantra koltuklara sahip degil ne yazikki.Bu deri dosemeyi cok kaliteli olarak Istanbul da artcar dan 1000 ytl ye comfortline araciniza uygulatabilirsiniz.
---Bluetooth cok ise yarar bir ozellik degil.Taktimak isteyenler disardan 150 liraya taktirabilir.
---Ayni sekilde koltuk isitma cok ise yarar bir donanim degil.Kis aylarinda araciniza bindiginizde koltuk isitmayi calistirdiginizda koltuk hemen isinmiyor.2-3 dakika sonra isinmaya basliyor.Zaten 2-3 dakika icinde de vucut isinizdan dolayi koltuk kendiliginden isinmis oluyor.Yani sonuc olarak hic bir islevini ben gormedim.Nerden mi biliyorsum diye soracaksiniz bende dayimin highline passatini ornek verecegim.Bu donanimi dayimin aracinda kullandim ve hic mi hic ise yaradigini dusunmuyorum.yine bu sistemi taktirmak isteyenler 300 ytl karsiliginda yaptirabilir buyuk sehirlerde ama bence cok gereksiz.
---On koltuklarin arkasinda bulunan askilik bence bu ekstra olarak verilen donanimlarin en ise yarayani :) Fakat askilik bos kalirsa ve uzerine birsey asmassaniz cok kotu bir gorunum olusuyor.Ayni sekilde bu donanimi da ek olarak 50 ytl ye comfortline araciniza taktirabilirsiniz.
---Arka cam perdeleri de ise yarar bir donanim.Ozellikle yaz aylarinin cok sicak yasandigi ve guneslenme suresinin yuksek oldugu yerlerde arka tarafta oturanlar icin cok ise yariyor.Ayni sekilde elektronik olarak bu sistemi araciniza taktirmak isterseniz 300 ytl civarinda para vermeniz yeterli.

Sonuc olarak jant ve lastikleri saymazsak ki ben saymiyorum cunku yukarda belirttigim icin bu jant ve lastikler comfortline dan ebat olarak farkli degil onun icin ekstra bir ucrete de tabi degil.Bu durumda deri doseme 1000 ytl, bluetooth 150 ytl, koltuk isitma 300 ytl civarinda, askilik 50 ytl, gunes perdeleri 300 ytl olarak hesapladigimizda 1800-2000 ytl araliginda eksta olarak araca ek donanim sunulmus.Fakat sizde istedikleri fark ise 5000 ytl.Yani 3000 ytl daha fazla bir para odemenizi gerektiriyor.

Buyrun yorumlar sizin...

Çevrimdışı KOÇ:)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Şubat 2008, 14:59:13 »
Güzel açıklamışsın Hâlil abi.Keşke parası çok olanlar da senin gibi düşünse..  Yanlış anlama sakın paran yok demek istemiyorum.Sanırım parası çok dediğim insanları anlamışsındır sen :)

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Şubat 2008, 23:55:14 »
Güzel açıklamışsın Hâlil abi.Keşke parası çok olanlar da senin gibi düşünse..  Yanlış anlama sakın paran yok demek istemiyorum.Sanırım parası çok dediğim insanları anlamışsındır sen :)

Rica ederim begenmene sevindim.
Benim kastim paranin cok yada az olusu dusunmek degil dogus otomotiv in uyguladigi strateji.Sahsen bana yanlis geliyor.Tabi ki de bir aracin ne kadar fazla donanim secenegi olursa o kadar iyi ama diger donanimlarla arasindaki fiyat farkina deger mi?Iste sorun burda basliyor.
Hosca kal.