Gönderen Konu: 2001 1.9 tdi otomatik passat'ım geri vitese geçmiyor?  (Okunma sayısı 11424 defa)

Çevrimdışı fethi

• Profili Görüntüle
Merhaba genellikle ilk çalıştığında 2001 1.9 tdi otomatik passat'ım geri vitese geçmiyor yada biraz bekledikten sonra vuruntu yaparak geçiyor düz viteste her hangi bir sıkıntı yok sebebini bilemiyorum ve ne kadar masrafı olur acaba yardımcı olursanız sevinirim ...

Çevrimdışı fethi

• Profili Görüntüle
Ynt: 2001 1.9 tdi otomatik passat'ım geri vitese geçmiyor?
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2011, 22:27:12 »
 :( :'( arabanın sanzımanı söküldü türbünün ucu kırılmış artı hiç balata kalmamış derdi buymuş

Çevrimdışı fethi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2011, 22:32:15 »
ha birde kasnakta kırılmış...
 :-\

Çevrimdışı firebir30

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Kasım 2011, 00:02:27 »
sorması ayıp türbinin ucu  nere ? kaç para ödedin tamire ? hidrolik ünitede bir sıkıntı yokmuymuş ?

Çevrimdışı takyanus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Kasım 2011, 03:35:07 »
geçmiş olsun. umarım sıkıntın tek seferde hallolur.  

sorması ayıp türbinin ucu  nere ? kaç para ödedin tamire ? hidrolik ünitede bir sıkıntı yokmuymuş ?
türbin sıkıntılı iş, ucunu bilmiyorum. bilmez adama düşersen türbin yapılır, olmaz . balatalar değişir olmaz,tasıdır, kasnadır. hele birde selenoidleri değiştirelim derler bu seferde olmazsa hidrolik beynin bozuk denirse vay haline .. sadece yeni beyin 3400 lira, bu seferde hurdacılardan çıkma beyin ara dur. sağlam bulamaz alışır sıfırını almaya karar verirsin. keşke çıkma bir komple şanzıman alsaydım demeye başlarsın. almancı akrabaları ararsın parça tarif edersin kod isterler, olsada bulmazlar.. tırcıları beklersin kıvranır durursun. tam oldu dersin etrafındakiler başlar keşke deseydin suriyeden parça getirirdik, orda ucuz derler.. sonra hidrolik beyin kucağında iyi bir usta arar durursun... yerli bir araba parası harcarsın..
bunlar benim başıma gelenler... düşün ne kadar param gitti..dilerim sen yaşamazsın dostum.. tekrar geçmiş olsun.
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2011, 03:37:17 Gönderen: takyanus »

Çevrimdışı fethi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Kasım 2011, 13:03:29 »
Teşekkür ederim 1.750 tl verdim balatalar kasnak türbünü kırılan yeri değişti inşaallah bir sıkıntı çıkmaz 120 km ye gelince bir titreme var balanstan dediler ona bir baktıracağım ama aldığımdan beri ağız tadıyla bir binemedim :-[ bundan sonra inşallah bineriz sabah ilk çalıştırdığımda arabada ilk hareket ederken bir hantallık var herhalde kış olduğu için şanzımandaki yağ soğuktan katılaşıyor sanırım bunun hakkında bilginiz varmı normalmi (1.9tdi otomatik) sizdede böyle birşey oluyor mu?

Çevrimdışı takyanus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Kasım 2011, 21:52:48 »
sabah ilk çalıştırdığımda arabada ilk hareket ederken bir hantallık var herhalde kış olduğu için şanzımandaki yağ soğuktan katılaşıyor sanırım bunun hakkında bilginiz varmı normalmi (1.9tdi otomatik) sizdede böyle birşey oluyor mu?
aynen bende de var.. hava baya soğuk burda eksilerde. ilk çalışmada motor sesi bile birbaşka..

Çevrimdışı fethi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Kasım 2011, 12:49:09 »
Teşekkür ederim beni rahatlattın ilk defa böyle bir arabaya binince normal mi bilemedim
 :)

Çevrimdışı takyanus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Kasım 2011, 21:11:43 »
Teşekkür ederim beni rahatlattın ilk defa böyle bir arabaya binince normal mi bilemedim
 :)
normal demiyorum. bende de öyle diyorum  8)

Çevrimdışı Gurbetseli

• Yanlizca VW
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Aralık 2011, 22:43:33 »
bendede 2003 otomatik passat 2.5 TDI V6 4Motion (180) HP (ps) var bendede sabahlari yani hava cok soguk oldugunda arabayi iyice isitmadan kullandigimda bende ayni sekil oluyor yani biraz bisey SIKIYOR gibi ve cok gec vites atiyor.Bende her sabah 30 DK önce kalkip arabayi en az 10 DK calistiriyorum taki Hararet göstergesi 1 evya 2 cizgi cikana kadar..
Web Siten
[/font]

Çevrimdışı firebir30

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Aralık 2011, 01:34:02 »
gurbetseli,

aracı cihaza bir bağlattır. herhangi bir arıza kaydı varmı. bahsettiğin şanzıman zf nin 5hp19 olması lazım. arıza kaydı verecektir. yoksa mekanik bir sıkıntı düşünülür ama önce cihaz.

Çevrimdışı fethi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Ağustos 2012, 12:52:53 »
slm arabadaki hantallığın sebebi şanzımancının türbünün ayarlarını balansını(içinde bir oringi, yüzük varmış onu vs) eksik yapmış ondan dolayı araba hem hantal kalıyormuş hem titreme oluyordu hemde araba geç topluyordu türbünü tekrar yaptırdım şimdi arabadaki bu sıkıntılarım kalmadı hemde arabamı sevmeye başladım...:)

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #12 : 21 Eylül 2012, 23:10:04 »
Soğuk havada, ilk çalıştırma da bende de aynı sorun var  >:(