Gönderen Konu: 2000 1.8t passat triptonik hız sabitleme montajı  (Okunma sayısı 30380 defa)

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
    • Profili Görüntüle
2000 1.8t passat triptonik hız sabitleme montajı
« : 29 Haziran 2009, 21:27:34 »
arkadaşlar bu hız sabitleme cihazının sinyal kolunu değiştirerek takıldığını duydum nerede bulabilirim kullanan varsa tavsiye ederlermi ekonomik olurmu fiyatı nedir bilgisi olan yardımcı olsun lütfen..

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
Ynt: 2000 1.8t passat triptonik hız sabitleme montajı
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2009, 23:38:16 »
arkadaşlar bu hız sabitleme cihazının sinyal kolunu değiştirerek takıldığını duydum nerede bulabilirim kullanan varsa tavsiye ederlermi ekonomik olurmu fiyatı nedir bilgisi olan yardımcı olsun lütfen..
      öncelikle cruse control için aracınızın elektronik gaz pedallı olması lazım. sizin araç 2000 model, tahminim telli olması lazım. eğer ben yanılıyorsam taktırabilirsiniz. bu konu geçenlerde bayağı bir dönmüştü. aramadanda bulabilirsiniz. 250-300 TL arasında tutuyormuş. bora ve passata yaptıranlar var.

Çevrimdışı bedisfatih

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2009, 09:16:42 »
2004 polo comfortline ' a  olur mu acaba ?

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2009, 11:40:45 »
Yanılmıyorsam sadece 1998 model passatlarda gaz teli varmış. Onun dışındakiler elektronik gaz pedalı var diye biliyorum. Yetkili servisten 250 civarına taktırabilirsiniz. Basit bir işlem. Sadece sinyal kolu değişiyor ve aracı makineye bağlayıp gerekli yüklemeler yapıldıktan sonra işlem bitiyor...

2004 polo içinde yine aynı şekilde elektronik gaz pedalı varsa sinyal kolu değişerek aynı işlemlerle hız sabitleme taktırabilirsiniz...

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2009, 14:08:16 »
     öncelikle cruse control için aracınızın elektronik gaz pedallı olması lazım. sizin araç 2000 model, tahminim telli olması lazım. eğer ben yanılıyorsam taktırabilirsiniz. bu konu geçenlerde bayağı bir dönmüştü. aramadanda bulabilirsiniz. 250-300 TL arasında tutuyormuş. bora ve passata yaptıranlar var.

benim aracım 2000 model internette 99 hatta 98 model higline model passatlarda hız sabitleme olduğunu biliyorum şimdi modele göre gaz pedalı telli veya elektronik ise benim aracım 99 _98 model araçlardan yuksek modele sahip olduğu için takılabilir diye düşündüm
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2009, 14:15:31 Gönderen: asimomoto »

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Haziran 2009, 14:14:40 »
doğuşoto yetkili servisi olan rekor otoyu aradım yetkili kişi sanırım takılamıyor biz takmadık hiç dedi ,benimkafam ''sanırım'' kelimesine takıldı ya takılır ya takılmaz nasıl bişey bu anlamadım bunu diyen yetkili servis olunca kafam karıştı..

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Haziran 2009, 15:03:04 »
doğuşoto yetkili servisi olan rekor otoyu aradım yetkili kişi sanırım takılamıyor biz takmadık hiç dedi ,benimkafam ''sanırım'' kelimesine takıldı ya takılır ya takılmaz nasıl bişey bu anlamadım bunu diyen yetkili servis olunca kafam karıştı..

Yetkili serviste herkesi çok bilgili mi sanıyorsunuz  :)
Sattıkları sıfır km araçta daha hangi donanımlar var onu bile bilmiyorlar, araştıralım diyorlar  :)
Dediğimiz gibi elektronik gaz pedalı varsa taktırabilirsin. Aynı model highline da hız sabitleme varsa emin ol ki onda elektronik gaz pedalı vardır. Ben sadece 98 modellerde yok diye biliyorum, onun dışında var diye aklımda kalmış ama yine de yetkili servisi arayınca servis bölümünden herhangi bir ustabaşı ile görüşürsen sana detaylı bilgi verebilirler... Showroom içinde masa başında oturanlar bizler kadar detay bilmiyorlar.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #7 : 01 Temmuz 2009, 00:03:42 »
Yetkili serviste herkesi çok bilgili mi sanıyorsunuz  :)
Sattıkları sıfır km araçta daha hangi donanımlar var onu bile bilmiyorlar, araştıralım diyorlar  :)
Dediğimiz gibi elektronik gaz pedalı varsa taktırabilirsin. Aynı model highline da hız sabitleme varsa emin ol ki onda elektronik gaz pedalı vardır. Ben sadece 98 modellerde yok diye biliyorum, onun dışında var diye aklımda kalmış ama yine de yetkili servisi arayınca servis bölümünden herhangi bir ustabaşı ile görüşürsen sana detaylı bilgi verebilirler... Showroom içinde masa başında oturanlar bizler kadar detay bilmiyorlar.
     aynen katılıyorum. adamlar sattıkları malın özellikleriini bile tam bilmiyolar

Çevrimdışı hollowman23

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Temmuz 2009, 01:00:13 »
97 ile 99 arası gaz teli olan passatlar da cruis vakumlu çalışıyor...2000 model ve üzerinde gaz teli yok zaten o direkt elektronik çalışıyor...

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Temmuz 2009, 11:25:31 »
peki  gaz tellimi elektronikmi olduğunu nasıl anlarız
acarlar servis tel imi almıştı ben yokken aramışlar takılabiliyormuş kol değişerek fiyatını ise 350 tl olarak söylemişler bana baya fazla geldi eğer takılabiliyorsa daha ucuza parçacılarda bulabilirmiyim

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Temmuz 2009, 11:51:37 »
acarlar servis tel imi almıştı ben yokken aramışlar takılabiliyormuş kol değişerek fiyatını ise 350 tl olarak söylemişler bana baya fazla geldi eğer takılabiliyorsa daha ucuza parçacılarda bulabilirmiyim

Yetkili serviste 250 civarı diye hatırlıyorum ben ama fiyatlarda değişiklik olabiliyor. 350 de olsa fiyatı bence çok kullanışlı bir özellik şehir dışında, sürekli kullanıyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

Çevrimdışı beetle65

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Temmuz 2009, 09:01:30 »

Acarlar da elektrik bölümündeki Güngör ustaya arabanızı teslim edin ve içiniz rahat etsin
Çok düzgün ve işini bilen bir ustadır.
Selamımı da söyleyin  :tamamdir
HAYATTA HİÇ BİR ŞEY SAĞLIĞINIZDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİLDİR.LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Temmuz 2009, 12:23:51 »
2000 model passatlar elektronık gaz pedalı...bizdede 2000 model var

gaz teli varmı yokmu anlaması çok basit

gaz teli olmayan araçlarda gaz pedalı boşta gibi durur yani gaza basınca anlarsın ayak yordamıyla
gaz teli olan araçlar biraz sert olur ve bişeye bağlı olduğunu anlarsın birde şöle bişey var elektronik gaz pedallı araclarda gaz tepkısı normale göre daha yavaştır..bunu rölantideyken ufak gaz vererk anlarsın gaza bastıktan 1 sn sonra devir göstergesi oynar yani geç iletilir ama tellide bastığın anda devirin yükseldğini anlık görürsün   

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 02 Temmuz 2009, 12:38:15 »

2000 model passatlar elektronık gaz pedalı...bizdede 2000 model var

gaz teli varmı yokmu anlaması çok basit

gaz teli olmayan araçlarda gaz pedalı boşta gibi durur yani gaza basınca anlarsın ayak yordamıyla
gaz teli olan araçlar biraz sert olur ve bişeye bağlı olduğunu anlarsın birde şöle bişey var elektronik gaz pedallı araclarda gaz tepkısı normale göre daha yavaştır..bunu rölantideyken ufak gaz vererk anlarsın gaza bastıktan 1 sn sonra devir göstergesi oynar yani geç iletilir ama tellide bastığın anda devirin yükseldğini anlık görürsün   

haklısın bazen turbo ya geçsin diye veya makas yaparken gazı köklüyorum 1-1.5 sn de devir alıyor demekki elektronik gaz pedalı