Gönderen Konu: 1.8T sıkıştırınca gelen koku  (Okunma sayısı 11661 defa)

Çevrimdışı gorkembaba66

• Profili Görüntüle
1.8T sıkıştırınca gelen koku
« : 09 Ekim 2009, 16:55:30 »
herkese slm aracımı aldığım günden beri sıkıştırdığım zaman devirli kullandığım zaman garaja park ettiğimde çelik kokusu gelio bu normalmidir passat 1.8t kullanıcıları varsa sizdede oluyormu servis katalizör ısınıyor ondandır dedi ama bide sizlere sormak istedim

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
Ynt: 1.8T sıkıştırınca gelen koku
« Yanıtla #1 : 09 Ekim 2009, 17:15:13 »
katalizör olma ihtimali nedir bilmiyorum ama debriyaj balatanızdan geliyor olabilir mi? balata kokusunu tanır mısınız? egzoz sisteminden genelde yeni değiştiğinde boyası vs yanana kadar koku gelir. ama sanmıyorum sonra koku geleceğini.

Çevrimdışı gorkembaba66

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Ekim 2009, 17:44:38 »
arabam triptonik vites balata kokusunu ayırt ederim bu koku ağır ısınmış metal kokusu ve tam katalizörün ordan gelior passatlarda katalizör gözüküyor ondan heralde serviste katalizör 200 300 dereceye kadar ısınıo onun kokusudur dediler

Çevrimdışı G.T.I

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2009, 17:55:01 »
doğrudur katalizatörün kokusu olabilir yada fazla ısıdan susturucu içindeki cam elyaf madde yanıyor olabilir.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Ekim 2009, 18:16:12 »
aklıma ne geldi... Gerçi VW'den hiç beklemem ama acaba atmosferik motorlarla turbo motorlarda aynı egzoz sistemini mi kullanıyor?? turbo motordan daha sıcak ve daha yüksek basınçlı hava çıkar. eğer aynı sistemse ve turbo şarj için zayıfsa yüksek devirde (dolayısıyla yüksek hava debisiyle) aşırı ısınmadan dolayı koku geliyor olabilir. ya da siz sonradan mı 1.8T yaptınız makineyi?  ???

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Ekim 2009, 00:03:12 »
mecamir turbolarda hava soğutucusu yokmu 
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Ekim 2009, 01:09:23 »
mecamir turbolarda hava soğutucusu yokmu 

abi o gazın sürtünmesiyle çıkan ısı kaç derece çok merak ediyorum :) ayrıca ne soğutucusu? intercooler vardır turbolarda o da salyangoza girmeden önce soğutur havayı. yanma odasına giren soğuk hava benzinle birlikte yandı ne oldu? sıcak hava olarak dışarı çıktı :) bazı turbo araçların dyno videoları var egzoz manifoldları kor oluyor... youtube'da bolca var ;)

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Ekim 2009, 04:05:16 »
katalizorun bitip bitmeğine baktır önce o değilse canın dedği olabılır fazla ısınmadan dolayı egzozun kor gibi yanıyo olabilir :D aracı takoza alıp çalıstırma sansın varmı ? varsa canın dedği şeyın olup olmağını anlarsın

Çevrimdışı gorkembaba66

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Ekim 2009, 16:38:39 »
mecamir arabam orjinal 1,8T aldığım günden beri hiçbir modifiye yapmadım sadece okuma lambasını buz beyaz yaptırdım=)=) kor olursa sıcaktan dolayı bi sıkıntı olurmu???

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Ekim 2009, 01:05:46 »
Sıkıştırdığınız zaman turbo salyangozu da kor gibi kıpkırmızı olur bu da çok normaldir tavsiyem aracı sakin kullanın ama bir zararı olmaz.

Çevrimdışı hasan881

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 03 Aralık 2009, 15:32:14 »
1997 passat hıghlıne de aynı sorunu yasıyorduk on teker kısımlarından gelen koku bıze sorun teskıl etmemısti

Çevrimdışı gorkembaba66

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 10 Aralık 2009, 17:49:34 »
T.edrim verdiğiniz bilgiler için ustamada sordum normal dedi=)

Çevrimdışı ism_571

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Aralık 2009, 13:58:34 »
Aynı sorun bizim passatda da var (1,9 TDI) özellikle rampa çıktıktan sonra motor zorlandığında oluyo, acaip bi koku rahatsız ediyo insanı, ama bi çözüm bulamadık sen bulabilirsen bizide iblgilendir.

Çevrimdışı gorkembaba66

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 13 Aralık 2009, 23:12:19 »
ism_571 sorun normalmiş katalizörün ısınmasından dolayı geliyor özellikle sağ ön tekerin ordan arkadaşımın passatındada denedik ama o passatta şöle bişey oldu normalce sıkıstırdık arabayı o koku geldı tmm ama aracı stop etmeden önce beklerım turbo zarar gormesın dıe onun aracındada bekledım yanık kokusu gelmeye basladı rolantıde sızce bu neden olur:s bı test yaptık arkadasın arabayımı yaktık yoksa=)