Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 1.8t DÜŞÜK VİTES SES SORUNU SİZCE??  (Okunma sayısı 5469 defa)

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
1.8t DÜŞÜK VİTES SES SORUNU SİZCE??
« : 10 Kasım 2009, 12:05:34 »
arkadaşlar merhaba ..
 1.8t 2000 model passat comfortline triptonik arac ile normal bir şekilde kalkış yaptığımda araç ikinci vitese geçinceye kadar ;motordan komprosör sesi gibi ses geliyor ikinci vitese geçince ses kesiliyor.
2 nci vitesde biraz gidip sakin ve akıcı şekilde hızlanmaya kaltığınızda yine aynı ses geliyor,anlayacağınız motora yük bindiğinde alt devirden üstlere doğru ivmelenmelerde bu ses geliyor devamlı olarak ,sorun bujilerden kaynaklanabilirmi,en sın geçtiğimiz haziranda kontrol ettirmiştim sağlam denildi yada bu ses bu modellerin hepsinde varmı cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..
,(''' bu arada bu motorlar için en uygun hangi tip buji kullanılması gerekiyor onuda bilmiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum'''''')
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2009, 12:12:38 Gönderen: asimomoto »

Ynt: 1.8t DÜŞÜK VİTES SES SORUNU SİZCE??
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2009, 20:19:49 »
turbo sesi normal

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2009, 18:53:08 »
turbo sesi normal
[/quote/]

PEKİ TURBO KALKIŞTA ÇOK AZ BİLE DOKUNSA GAZ PEDALINA DEREYE GİRİYORMU HEMEN

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2009, 20:25:48 »
Hemen girmez, önce havayı doldurması lazım bu da aracına göre değişmekle beraber aracınızda tahminen 3000 devir civarına tekabül eder. Yani 3000'den itibaren turbonun etkisini hissedersiniz. Bujilerden olacağını da sanmıyorum. Sesin videosunu çekip koyarsanız daha faydalı olabiliriz  ;) bu şekilde hiç bir fikrim yok.

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
« Yanıtla #4 : 21 Kasım 2009, 12:23:58 »
aslında dikkat ettim de kırmızıda dururken yada kalkışyaparken fren'den ayağınızı çekmezseniz bu ses baya bi çoğalıyor vitesi d den n ye alınca kesiliyor acaba şanzumanda bi sıkıntımı var sizce..

« Yanıtla #5 : 28 Kasım 2009, 00:22:25 »
buji olarak 4 tırnaklı platinyum buji önerırım performans acısından...eğer bu ıslık sesıne benzer bısıyse turbodan gelıyodur gayet normal ama sız sansımana baktırın yağında eksilme veya farklı bişey olaılır bide triptronik vites öle ihmale gelmez
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2009, 00:22:59 Gönderen: devran »