Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 2,0 FSİ 2006 MODEL EGR VALFİ İPTALİ?  (Okunma sayısı 4177 defa)

2,0 FSİ 2006 MODEL EGR VALFİ İPTALİ?
« : 01 Haziran 2012, 12:38:11 »
arkadaşlar başım sürekli bu parça ile belada ha bire arıza lambası yanıyor yenisini takalı 6 ay falan oldu yine yaptı aynı şeyi.bir ustam bana bu parçanın EGR.nin kurumlanmaya sebep olduğu, motor ömrünü kısalttığı, motor gücünden çaldığı ve daha verimsiz (yanmamış gazların çevrime sokulması nedeniyle) yanmaya sebep olduğu ve bunun dolaylı olarak yakıt tüketimini olumsuz etkilediğini belirtiyorlar. Tabi şüphesiz zehirli NOx gazlarının dışarı salınması emisyon değerlerini yükselteceği gibi bizleri de daha fazla zehirleyecektir.yani çevreyi kirleteceği kanısında...sizlerden bu parçayı iptal ettiren yada bu parça ile ilgili başından bişeyler geçenler olduysa fikir yorumlarını paylaşırlarsa sevinirim.

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
Ynt: 2,0 FSİ 2006 MODEL EGR VALFİ İPTALİ?
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2012, 18:51:53 »
İptal ettirme Egzoz emisyon ölçümünden geçemezsin,Kapalı alanda aracını fazla çalışır halde bırakırsan gazdan zehirlenme, boğulma yaşanabilir.2001 model Toyota Avensiste bu sorunu yaşamıştım aracım bir hafta serviste kaldı parça değişti olmadı Sakaryadaki Toyota Fabrikasından Mühendis bile geldi,Sonunda olmadı.Wagcoma bağlanıp arıza silindi.Sebebi Kalitesiz yakıtimiş.

Ynt: 2,0 FSİ 2006 MODEL EGR VALFİ İPTALİ?
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2012, 22:41:57 »
egzoz emisyon olayı bitti.ölçüm yapılmıyor artık.asıl sorun bu egr valfine baglı olarak sürekli ve düzenli bir şekilde bu ısıgın yanması.en son servise gittiğimde egr valfinin değişmesi gerektiğini söyledi servis müdürü ve parçanın fiyatınında 700 tl oldugunu işçilikle beraber 1000tl yi bulacagını söyledi.sanayide işinin ehli bir usta ile sohbet ederken bu konuyu bana iptal ettir dedi.şimdi esas olarak bu parçayı iptal ettiren biri varsa bunu öğrenmeye çabalıyorum.