Gönderen Konu: 1.8T & 1.9TDI  (Okunma sayısı 45780 defa)

Çevrimdışı Serhat4Motion

• Profili Görüntüle
Ynt: 1.8T & 1.9TDI
« Yanıtla #28 : 12 Kasım 2011, 17:42:26 »
 Evet iste bu top modelleri  demistim zaten. Simdi konu basligi ve benimdedigime geldin agzinla .0 top modelleri alabilirmisin sen yada herkes alabilirmi .iste o topmodeller V8 v10 v12. Tamammiyiz simdi.ezbere yazmam ben ve nerede yasadiginlailgilenmemi$tim ben. avrupa amerika  vs vs kimsenin nerede yasadigina takilma ya$ananlara yogunla$ kagit uzeri  verilere degil. dedigime itiraz edip nihayetinde yine benim dedigime geliyorsun. bence ilk bakista okurken stres yapmadan oku guzel kardesim.tekrar ediyorum beni yanli$ anlama.

o top modelleri benim ilk once yazdigim senin itiraz ettigin ve nihayetinde seninde bahsettigin extreme top model araclar kac kiside var hani o v8   v10 v12 olanlar mclarenler amgler M seriler  S RS ler

. ben piyasada herkesin binecegi arabadan bahsediyorum dikkatini cekerim... oyuzden dedimki etrafimda hic benzinli arac yok olanlarda  8 10 12 silindir onlarda bize ters dedim.hepsi bu.
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2011, 18:26:56 Gönderen: Serhat4Motion »

Çevrimdışı Serhat4Motion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 12 Kasım 2011, 18:34:04 »
1.6 otomatik vites + lpg li Golf ümden fazla yakan dizelleri söylesem aaahh ahhh :) herkesin bir tercihi var demkki herkesin hesabıda aynı değil öyle olsa herkes Dizele biner yada herkes Lpg takardı..

soylermisin hangileriymi$ ? saglikli olan ayni kategoride  oyle biarac yok

Çevrimdışı MURAT0154

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 12 Kasım 2011, 20:18:42 »
Bende diyorumki torktan dolayı 65hp lik Clio bile daha seri izlenmimi veriyor 1.6 Atmosferikten ama yanına gelince neden yürüyemiyor ?

Çok seri Cordoba nın 0-100 Fabrika verisi 12.9 sn
Hantal Golf otomatiğin 0-100 Fabrika verisi 12.5 sn 

nasıl oluyor peki bu ?dediğm gibi oluyor kısa patlamalarla uçuyor sanıyor dizel sürücüsü ama desenki 100hp üzeri dizeller evet gerçekten benzinliden sağlam yürüyebiliyorlar ama onlarda elimizdeki Focus Tdci örneğindeki gibi ş.içi 7  7.5 litre götürüyorlar. 3.79 X 7 = 265 Krş eder benim ş.içi tüketimim 230 kuruş herdepoda ölçerim.İnan Golf ün bulundugu sınıfta daha belirgin olarak daha az yakan bir dizel olsa hiç düşünmeden ben kendim geçerim ama 10 kuruş için bu rahatlığı bırakamam.
Hızlanmayı yazarken ne güzel fabrika verisi kullanmışsın ama yakıtına gelince 230 kuruştan bahsediyorsun. otomatik golfün sıfır doanım ve klima ve sürücü ağırlığı bile yokken şehiriçi yakıt tüketiminin 11.2 litre olduğunu bunun aracın 8-12 yaşına geldiğinde ve donanımlar eklendiğinde daha da artacağını hesapladığında yakıtın minimum 13 litreye yakın olup 30 kuruşun üzerinde yakacağı da açık. yinede yakıtının hakkını veren bir araçtı. benim satma nedenim bagaj hacmi ve altının yere yakın olup sürekli vurmamdı. Ayıca kalkışta kick dovn noktasına kadar gza basmama rağmen beğenmediğin clioların kafa tutabiliyor olmasıydı.

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #31 : 12 Kasım 2011, 23:03:32 »
Arkadaşlar yalnız bir durumda bana göre yanlışlık var.100km 6.5lt ortalaması şehir içi yada karışık yakıt ortalaması.Uzun yol bu 4-4.5 lt civarında.1.8t 210 tork var,1.9tdi 310 tork var.Unutmayın tork yarış kazandırır,beygir araç sattırır.1.8t sadece vergide avantajlı ama oda değmez zaten.1.9 dizele binen benzinlinin yüzüne bakmaz.Kenarından köşesinden bile geçmez.Benim şahsi fikrimdir.Benzinli araba arkadaşın dediği gibi 15 sene önce bitti.Ha şuda bi gerçek dizelde,benzinde bitecek çünkü artık alternatif yakıtlı araçlar üretilmeye başlandı.
03.06.2005

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #32 : 13 Kasım 2011, 12:38:40 »
...
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2011, 12:39:21 Gönderen: rene »

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 13 Kasım 2011, 12:39:40 »
Evet iste bu top modelleri  demistim zaten. Simdi konu basligi ve benimdedigime geldin agzinla .0 top modelleri alabilirmisin sen yada herkes alabilirmi .iste o topmodeller V8 v10 v12. Tamammiyiz simdi.ezbere yazmam ben ve nerede yasadiginlailgilenmemi$tim ben. avrupa amerika  vs vs kimsenin nerede yasadigina takilma ya$ananlara yogunla$ kagit uzeri  verilere degil. dedigime itiraz edip nihayetinde yine benim dedigime geliyorsun. bence ilk bakista okurken stres yapmadan oku guzel kardesim.tekrar ediyorum beni yanli$ anlama.

o top modelleri benim ilk once yazdigim senin itiraz ettigin ve nihayetinde seninde bahsettigin extreme top model araclar kac kiside var hani o v8   v10 v12 olanlar mclarenler amgler M seriler  S RS ler

. ben piyasada herkesin binecegi arabadan bahsediyorum dikkatini cekerim... oyuzden dedimki etrafimda hic benzinli arac yok olanlarda  8 10 12 silindir onlarda bize ters dedim.hepsi bu.

ben değilde sen neden bu kadar stres yaptın güzel kardeşim ben onu anlamadım ? zaten bizde fikre saygı diye birşey söz konusu olamaz 3-4 kişi daha çağırın onlarda gelsin yazsın fikrim değişmeyecek o senin doğrun benim değil..yukarıda focusu örnek verdim hala hangileriymiş öyle bir araç yok diyosun yazmadan birazda oku bence ;)

15 sene önce bitti dedin demekki bitmemiş top modeller bitmediğinin örneğiydi bitmiş olsa top modeller dizel olurdu.Bittimi 3.20 i ler üretilmiyormu hala ? Mercedes 1.6 Kompressor motoru neden yaptı ? neden Vw opel vs 1.4 lere turbo takıyor biten ne bana laf ebeliği yaparak değil mantıklı şekilde somut örneklerle açıkla . Senin dediğine yaklaşmıyorum bile benim dediğime geliyorsun yazmışsın oda apayrı bi olay.
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2011, 12:40:36 Gönderen: rene »

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 13 Kasım 2011, 12:47:29 »
Hızlanmayı yazarken ne güzel fabrika verisi kullanmışsın ama yakıtına gelince 230 kuruştan bahsediyorsun. otomatik golfün sıfır doanım ve klima ve sürücü ağırlığı bile yokken şehiriçi yakıt tüketiminin 11.2 litre olduğunu bunun aracın 8-12 yaşına geldiğinde ve donanımlar eklendiğinde daha da artacağını hesapladığında yakıtın minimum 13 litreye yakın olup 30 kuruşun üzerinde yakacağı da açık. yinede yakıtının hakkını veren bir araçtı. benim satma nedenim bagaj hacmi ve altının yere yakın olup sürekli vurmamdı. Ayıca kalkışta kick dovn noktasına kadar gza basmama rağmen beğenmediğin clioların kafa tutabiliyor olmasıydı.

13,7 sn Clio 65hp liğin 0-100 km si aynı gidiyorsanız  senin aracının sorunuymuş kusura bakma.Clio yu cordobayı beğenmediğim doğrudur ama kullananla yada alanla neden aldın neden biniyosun diyecek halim yok herkes ihtiyaçları doğrultusunda tercih yapar herkes benim bildiğim doğru derse böyle olur işte.Aracımızda yol bilgisayarı var ş.içi 10.5 litreyi geçmiyor sert kullanımda geçer tabi ama Focus Dizelde sert kullanımda 8 litreyi geçiyor. dci 70 kangomuz var sakin git güzel ama asıl gaza çıldırıyor bu her arabada aynı ;)

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 13 Kasım 2011, 14:33:17 »
Avrupa'da benzinli araba kalmadı.Ama hala bize satıyorlar çünkü talep var.Hala 1.4 benzinli motor çekmez mantığı ile gittiğimiz için.Hala dizelin bakım masrafı ağır mantığı olduğu için.Hala doğan,şahine 2000 model polo parası verdiğimiz için.Ucuz olsun mantığıyla gidiyoruz ama hep kazık yiyoruz.Biz çok acayip bi milletiz.Dünya ne yaparsa biz tersini yapıyoruz.
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2011, 14:37:36 Gönderen: mussel »
03.06.2005

Çevrimdışı MURAT0154

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 13 Kasım 2011, 17:30:59 »
ben değilde sen neden bu kadar stres yaptın güzel kardeşim ben onu anlamadım ? zaten bizde fikre saygı diye birşey söz konusu olamaz 3-4 kişi daha çağırın onlarda gelsin yazsın fikrim değişmeyecek o senin doğrun benim değil..yukarıda focusu örnek verdim hala hangileriymiş öyle bir araç yok diyosun yazmadan birazda oku bence ;)

15 sene önce bitti dedin demekki bitmemiş top modeller bitmediğinin örneğiydi bitmiş olsa top modeller dizel olurdu.Bittimi 3.20 i ler üretilmiyormu hala ? Mercedes 1.6 Kompressor motoru neden yaptı ? neden Vw opel vs 1.4 lere turbo takıyor biten ne bana laf ebeliği yaparak değil mantıklı şekilde somut örneklerle açıkla . Senin dediğine yaklaşmıyorum bile benim dediğime geliyorsun yazmışsın oda apayrı bi olay.
dostum gözünü aç ta etrafa bak etrafında kaç tane 3 20 i göreceksin kaç tane 320 d ve 520 d göreceksin bence 3 20 i ler bitmedi ama son günlerini yaşıyor.

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 13 Kasım 2011, 19:49:54 »
dostum gözünü aç ta etrafa bak etrafında kaç tane 3 20 i göreceksin kaç tane 320 d ve 520 d göreceksin bence 3 20 i ler bitmedi ama son günlerini yaşıyor.
:tamamdir
03.06.2005

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 13 Kasım 2011, 20:04:03 »
daha çok yazarımda gerek yok dizele para verdik boşunamı diyosunuz arabayı boşunamı değiştirdik sizide anlıyorum :) teknolojilerimiz değişebiliir ama değiştiremediğimiz yegane şey bu bakış açımız özeleştiriden uzak özeti şu ''benim malım ''. O yüzden kalın sağlıcakla. 

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 13 Kasım 2011, 20:56:24 »
daha çok yazarımda gerek yok dizele para verdik boşunamı diyosunuz arabayı boşunamı değiştirdik sizide anlıyorum :) teknolojilerimiz değişebiliir ama değiştiremediğimiz yegane şey bu bakış açımız özeleştiriden uzak özeti şu ''benim malım ''. O yüzden kalın sağlıcakla. 
Yapma be kardeşim kızma bu kadar?Senin fikrin seni,O'nun fikri onu,benim fikrim beni ilgilendirir.Benim Senin Seninde benim hayatımı yaşayamayacağın gibi.Aklına ne yatıyorsa onu yapmalı insan.Lütfen hiç kimse birbirinin fikrini diğerine kabul ettirmeye çalışmasın. :melek:
03.06.2005

Çevrimdışı MURAT0154

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 13 Kasım 2011, 23:42:26 »
kesinlikle on demiyorum aracı aldığım paraya verecek olsam alacak kişi çok. bu zamanda doğanın boyasızını 10.000 tl ye alan varken Dijital klima, abs,sunroof, hava yastıkları vır zıvır full olan aracımı o kadar çok para vererek aldığımı düşünmüyorum. herkesin tercih ettiği araç ve tercih nedeni farklı olabilir. gönül ister ki otomatik vites v6 araca binelim gaza basınca hem sesi hemde performansı tatmin etsin ama malesef şu anda en donanımlı az yakan araç olarak tercih ettim.

Çevrimdışı Serhat4Motion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 14 Kasım 2011, 01:45:29 »
yaa cidden $akamisin sen ? TOP MODEL dedigin 3.20 i bmw mi senin ? iyi oku once defalarca laf sokmaya kalkiyorsun v6 bile yazmadim v8 v10 v12 dedim extreme sport  diye ok.

3.20 dedigin araca araba diye binmem kapimin onune koymam kimsede koymuyor zaten zira yalan oldu onlar. onun ayarinda  diesel tonla. ben dedimki iyi oku extrem sport sende oyle dedin ve ornek 3.20 dedin birkac mesaj sonra :) ben oysa onceden yazdim ama ali$kanlik olmali dinlemiyor ve okumuyorsun v8 10 12 dedim  sen 320 diyorsun :) arabami afedersin o ?ondan alacagin hazzi dieseldende alabilirsin daha ucuza,hemde yine bmw olarakyada ba$ka markalarda farkyapmaz. ama hazzdan cok ekonomik olamsindan bahsediyorduk konuyu dagitinca boyle oldu iste.okumamaktan hep.ona verdigin para direk cope gitti sayiliyor avrupa ve amerikada!  ben laf olsuna demiyorum binmedigim arac yok benim kardes yanli$ anlama ama o safhaya getirdin yani demem lazim. kimse binmez onlara sen yada ayni fikirde olanlar etrafinda alternatifleri olmadigi surece $ekil olsuna binebilirsiniz belki ben orasinida tarti$miyorum...

[i ]$unu iyi kavramalisin ekonomik aractan bahsediyoruz[/i]. ben etrafimda hep pbuyuk makina goruyorum benzinli olan ama harici hep DIESEL diyorum. sen diyorsunki  vs vs vs vsvsvsv gereksiz tonla laf... nihayetindede verdigin 3.20 ornegi :) kaldiki birde oyle boyle degil bir x model arac benzinli , VW veyyahutta diger dieselerlden az yakiyor dedin   cidden $aka olmali bu..ah ahh ne dieseller biliyorum  $eklindede serzenite bulundun .ford focustu o mesajida silmi$sin sanirim yada kendi aracin yada ba$kasi farketmez orasini tarti$micam ama benzi dieselden cok yakar bunu bil ve benzinli 100 kmgitmez anlamam ben ur$tan vs... minimum dolu depoyla 750 dogru kullanimda 1000 1100 km gidiyorsa o ford golf vb arac tamam dicem ama yok oyle bi arac... arkada$im 1000 kmyi gec 800 km gidiyorsa o benzinli ford dieseli kullanmamakta haklisin ok.bu budur yani.

kaldiki ba$a donecegim, ben etrafimda hep diesel goruyorum benzinli gordugumdede sadece buyuk makinalar goruyorum extreme dedim.sen bana top model araclar vs dedin top olarak verdigin ornekte 3.20 bmw oldu :))))))))))))))))))))))))

neyse istedigini yaz. sagdan soldan duyma i$ler seninkisii benimkisi tecrube.birebir ya$ami$lik.

benzinli diyince aragaz gelir akla oda ford cargo'dada var. eger traktorse diesel benzinde kamyondur o mantikla...

buarada unutmadam demem lazim ucuz benzin kullanan amerika3000  5000 motor aracinda komik  $ekilde HP  ile kullaniyorlar.o bamba$ka bi konu.onu sakin acma yazmam.ve artik asla yazmam sana istedigini yaz

sana karsi bi tepki dusunmedim en ba$indan bu yana ve ben kimseyi toplamadim sitedede inan bana kimseyi tanimiyorum henuz! ben birsey yazdim sen gerisini getirdin karga$aya soktun.
minimum 750 maksimum 1000 1000 km yapan benzinli varsa burdaki hekesin arabasi bozuktur ozaman.ama diesel bunu ba$ariyor. diyor ve kendi tarafimdan konuyu kapatiyorum.

ho$cakalin.

« Son Düzenleme: 14 Kasım 2011, 02:13:49 Gönderen: Serhat4Motion »