Gönderen Konu: 1.8 T Aracım Uçuyor Resmen Nasıl Yaptım  (Okunma sayısı 19714 defa)

Çevrimdışı Erkut71

• Profili Görüntüle
1.8 T Aracım Uçuyor Resmen Nasıl Yaptım
« : 21 Ocak 2012, 16:56:43 »
Arkadaşlar öncelikle 1.8T Dump valve Arızası vardı Değiştirdim. Sonra Hava Akış Metreyi Crc Air  Sensor Temizleyici ile Temizledim Sonra Gaz Kelebeği Temizliği( Çok Pisti) Sonrasında Adptasyon Ayarı Vs. Beyin Resetleme ve Son Olarak N75 Valve Değiştirdim.

AMA AraçTA Hala Bi Turbo Seriliği Yok Koltuğa Yapıştırmıyo Çekişte Düşüklük var N75 Valfi iptal ettim (Fişini Çektim) Hiç Bir Değişiklik Olmadı Ama sonrasından Bişey Denedim internetten araştırdım

N75 valfinden Westegate ye Giden hortumu Çıkarttım Yerinden Ucunu Körledim Araca Bindim Sanki F16 Beni Bağlamış Çekiyor Önden 3000rmp den sonra aracı yolda zapdetmek mümkün Değil. Bu Turbomun Sağlamlığını Gösteriyor. O Hortumu Yerine Takınca Herşey Normale Dönüyor Eski Hantallık 1.6 aRABA Gibi Biniyorum Hortumlar Sağlam Arıza Kaydı Yok Bu tür olaylar başınıza Geldimi Bana Yardımcı olurmusunuz.
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2012, 16:58:13 Gönderen: Erkut71 »

Çevrimdışı freeman

• Profili Görüntüle
Ynt: 1.8 T Aracım Uçuyor Resmen Nasıl Yaptım
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2012, 17:12:53 »
Yaptığınız işlem doğru değil, aracın mevcut yazılımı ile o şekilde yüksek basınçlarda kullanmanız hem turbo hem motor için iyi değil

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2012, 17:15:54 »
Yaptığınız işlem doğru değil, aracın mevcut yazılımı ile o şekilde yüksek basınçlarda kullanmanız hem turbo hem motor için iyi değil

kesinlikle.

o şekilde çok değil belki en fazla 3000-5000 km gitmeyi deneyecek olursan dahi aracında çok ciddi sorunlar ortaya çıkacaktır.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı Erkut71

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2012, 17:33:33 »
Size  Katılıyorum Kesinlikle Zararı olacağından Eminim Ama Bu Sorunu Nasıl Giderebiliriz Ne YAPMAM gerekiyo Değişecek Daha Ne Kaldı ki?

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2012, 17:46:13 »
n75in düzgün çalıştığından emin misin? veya yazılımsal bir sorun olabilir mi? başka da bir çıkış göremedim.

Çevrimdışı Erkut71

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2012, 18:41:31 »
n75 doğru çalışacağından eminim servis malı yani bozuk olma ihtimali sıfır olarak düşünüyorum yazılımsal olarak bi sorun arıza tespit cihazında çıkmaz mı?

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Ocak 2012, 19:18:30 »
n75 den westgate giden hortumda ufleme olmasi gerekiyor bildigim kadariyla..
kontrol ettinizmi?
bence suan turbonuzu full boost kullaniyorsunuz..
motornuz haddinden fazla basinc goruyor, bu sekilde aracin ucmasi dogal ama saglikli degil kesinlikle..
yazilimsal mudahale olmadigina gore ustlerde yani 3k rpm den sonra fakir yuruyorsunuz..
motoru kirabilirsiniz..
fakir yurumeyi arastirmanizi tavsiye ederim sonuclarini gormeniz acisindan..
bakiniz google amca yardimci olur size..

ha unutmadan westgateyide kontrol ettirin, sorun onda da olabilir..
ayrica bir turbocuya falan gidip yada bosch service de olabilir mesela, aracin yolda manifold basincini bi olcturun, ozellikle 3k devirden sonra full boost goruyorsunuz bence..

tekrar soyluyorum motor kirabilirsiniz, bunun "turbom saglam demekki" demenizle bir alakasi yok..
sizin turbonuz demekki yaklasik 3k devirden sonra boost basmaya basliyor, bu boost u westgate kontrol eder, belirli limitte tutar, saglikli ve kontrollu bir basinc araligi saglar size..
sakaya gelmez..
dikkat..
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2012, 19:23:25 Gönderen: erdem325 »

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Ocak 2012, 20:30:54 »
onların hiçbirni yapmadanda F-16 bağlamış gibi gidersin çok basit hemde bi alet çantası işini görür ama sonra motoru kucaklar aynı yolu yürürsün yaptğn çok yanlş bişey iyi bi servise git durumu anlat.
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı Erkut71

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Ocak 2012, 00:31:15 »
Valla Artık Arabayı Varya Satmalık Oldum Ankara Tanıdığınız Yardımcı Olabilecek Westeagte Bakabilecek Turboyu Değiştirebilecek Çık Turbo veya Tamirli Turbo yapabilenBirisi var mı Ne yapıcam Şaştım kaldım
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2012, 00:32:17 Gönderen: Erkut71 »

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Ocak 2012, 15:08:56 »
Ankara'yı bilmiyorum ama turbo artık hayatımızın bir parçası oldu. sokakta turbolu araçlar -benzinli veya dizel olmak üzere- hemen her markanın bir çok modelinde var. buna paralel olarak hemen her sanayide bir turbo tamircisi de vardır. öte yandan turbo fiyatları da son derece ucuzladı bundan 10 sene öncesine göre.

bence korkulacak bir arıza değil. halledilemeyecek bir şey değil. çok çok bir taraflarına para sıkışmıştır. turbo tamircisi icabına bakar o parayı çıkarır.  :p :p

Çevrimdışı Erkut71

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Ocak 2012, 17:37:28 »
Bi Kumlama bi Tamir Takımı Birde Balansa Girecek Misal en baba 350 tutar sökme takmada 100 lira tutsa 450-500 e merahab demem gerekiyo ama değer sıkıntı değil TEK DERDİM yapıldıktan sonra yine aynısı olursa bi anlamı almaz güvenilir tamirci çok az.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 23 Ocak 2012, 01:25:26 »
güvenilir tamirci çok az.

katılıyorum.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #12 : 23 Ocak 2012, 19:58:42 »
Hey Maşallahta 1.8 T nin normal haliylede uçması lazım zaten.Ankara da usta çok Sanayiyi iyi bilen ankaralı bi arkadaş yardımcı olacaktır.

Çevrimdışı lancelot

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Ocak 2012, 01:38:20 »
Aman hocam dikkat et. Mototu elıne alma.