Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 1.6 Trendline Hantal Cocuk...  (Okunma sayısı 20290 defa)

Çevrimdışı ahmetcan

• Das Auto
1.6 Trendline Hantal Cocuk...
« : 14 Ağustos 2008, 23:38:49 »
SElam Millet, forumu görür görmez üye oldum, yaklasık 2 ay önce 2005 model PAssat aldım, aracdan cok memnunum yol tutusu freni sürüsü  ve herseyiyle güven veriyor,, fakat eski arabam 93 model Toyota Corona ydi 2.0 lt 126 bg tam anlamıyla uçuyordu.. ondan sonra passat cok agır geldi , ışıklarda beni üzüyor!! yok mu buna bir çareee
Dün gece rampada görmüşler seni,dağıtmışsın şanzımanı freni

Ynt: 1.6 Trendline Hantal Cocuk...
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2008, 01:03:15 »
Hocam öncelikle hoş geldin.Eminim burada çok faydalı bilgiler edineceksin vw adına. Senin performans sorununa gelince kullandığın segmentte 1.6 motorarın hemen hemen hepsi aynı performansa sahiptir. Sonuçta oldukça konforlu donanımlı büyük ve ağır bir araba kullanıyorsun.Bu da bunun bedeli diyelim. Keşke 1.8 T modelini alsaydın,eminim o seni performans konusunda fazlasıyla tatmin edecekti.

Çevrimdışı ahmetcan

• Das Auto
« Yanıtla #2 : 15 Ağustos 2008, 16:16:03 »
Hoşbulduk teşekkür ederim, 1.8 T modelini çok düşündüm fakat yakıtı beni çok düşündürdü..ama dediğin gibi keşke onu alsaydım çünkü kullananların dediğine göre 1.8 T olanlar  1600cc den daha az yakıyormuş neyse sağlık olsun. önce güvenlik geliyor benim için. ondan sonra performans...

Çevrimdışı ahmetcan

• Das Auto
« Yanıtla #3 : 15 Ağustos 2008, 16:19:58 »
Bi de bu arabanın motoruna uygun bi çip takılıyor mu  acaba ?

« Yanıtla #4 : 15 Ağustos 2008, 16:35:18 »
Takılır elbette.

« Yanıtla #5 : 16 Ağustos 2008, 00:15:55 »
Gerek yok çok yakar

Çevrimdışı ahmetcan

• Das Auto
« Yanıtla #6 : 16 Ağustos 2008, 00:26:39 »
Aydınlattıgınız için saolun :)  Son sorum ESP nin antipatinaj dışında bi özelliği var mı ? gerek yol tutuşu olsun gerek performans olsun ??

« Yanıtla #7 : 16 Ağustos 2008, 00:56:50 »
abi chip işine hiç girme,hem ona verdiğin paraya yazık hemde arkadaşın dediği gibi yakıt tüketimini arttırır. zaten 1.6 motordanda chiple pek bişey çıkartamazsın. Passat'a biniyorsun abi sahip olanların kendi arabalarıyla kıyasladığı,olmayanların imrenek baktığı bir araba o... napcaksın performansı,konforun tadını çıkart :tamamdir

« Yanıtla #8 : 16 Ağustos 2008, 01:49:36 »
Masallah hayirli olsun araciniz gule gule kullanin.

Esp nin asil gorevi anti patinaj degildir aslinda.Aracinizlasert girdiginiz virajlarda ya da dengenizi kaybettiginizde gerekli lastiklere gereken gucu ileten ya da gereginden fazla guc giden lastige baski uygulamaktir.Ornegin sert bir virajda on sol lastiginiz satihli bir yola girdi patinaja dustu diyelim.Gereginden fazla gucle aracin sol taraftan kaymasini onlemek icin sol lastige fren uygular daha dogrusu hizli sekilde uygulayip birakir.Asil gereken lastige gucu daha fazla iletir ve kaymanizi onler.Fakat her ne olursa olsun sonucta fizik kurallaridir esp var diye araciniz kontrolden cikmayacak degil.Ben cok yararini gordum halen de goruyorum.Kullandiginiz kasanin aynisi 1.9 tdi kullaniyorum.Performans yonunden 1.8T cok iyi ama malum yakit giderleri...Aslinda sirali sistem 1.8T guzel bir secenek olabilirdi sizin icin.Sehir icinde normal kullanimlarda 20-22 ykr arasinda dizel arac gibi yakiti var.Neyse artik aracinizi almissiniz onu da oyle kabul edin.Varsin iyi yurumesin konforuyla idare edin :)

Çevrimdışı ahmetcan

• Das Auto
« Yanıtla #9 : 16 Ağustos 2008, 09:51:38 »
Evet Gani Performans ı unutacaz gibi gönürüyor... Bu arada dün otobanda 200 km/h yi gördük, bu da az bi  sürat değil yani sizce ?
Halil Esp konusunda yardım ettiğin için saol, artık her ESP ye basışımda, patanaj çektiğimde aklıma sen geliceksin ;D
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2008, 09:59:52 Gönderen: ahmetcan »

« Yanıtla #10 : 17 Ağustos 2008, 01:42:52 »
1,6 motor için çok iyi sürat :tamamdir ama sizin otobanada bayılıyorum yaaa bak şimdi nasıl canım çekti... hele Adana'ya gelmeden önceki o son düzlük varya... 240 kadran dibe inmişti ve arabam hala bırakın beni gidecem diyordu :D

Çevrimdışı ahmetcan

• Das Auto
« Yanıtla #11 : 17 Ağustos 2008, 12:07:59 »
valla senin araba gitmicem demez heralde ya
GTI motor bu 1.4 170 hp üretilen TSI lerden daha kuvvetli galiba ?

« Yanıtla #12 : 17 Ağustos 2008, 12:30:38 »
yok abi,denedik 170'likle kalkışta çok seri meret  >:D e bizde de supercharger ve turbo bir arada olsa şimdi Supra'larla falan yürüyorduk  ;D ama kalkışta yaptığı 2 boyluk farkı açamıyor öyle bir sorunu var. yalnız son süratleri görme şansımız olmadı.

Çevrimdışı ahmetcan

• Das Auto
« Yanıtla #13 : 18 Ağustos 2008, 06:13:40 »
Son süratte oyumu GTI' a veririm ya bi kere motor hacim farkı var TSI' ın farkı hızlanma bence, ,3. vitesten sonra seninki coşar kanımca... ^-^
Halil sen memnun musun Dizel Passat'tan ?  bildiğim kadarıyla 100 bg di o motorlar...