Gönderen Konu: 1.6 PASSATA CHIP TUNING UYGULAMASI  (Okunma sayısı 14185 defa)

Çevrimdışı baloglurecep

• Profili Görüntüle
1.6 PASSATA CHIP TUNING UYGULAMASI
« : 05 Haziran 2009, 01:19:05 »
Selamlar arkadaşlar.... 2004 1.6 passatım var. bilirsiniz 1.6 biraz hantal kalmakta. chip tuning uygulaması ile bu hantallığı bir nebze olsun gidermek mümkün müdür? genelde dizel ve turbo araçlarda daha fazla güç elde edildiği söylenmekte. Benzinli ve 1.6 olan motorlarda (özellikle passatlarda) nasıl sonuç verir. yaprıran kullanan varmı? maliyeti nedir? artısı eksisi nelerdir? konuşalım bilgilerimizi paylaşalım. ankaradan bir uzmanla görüştüm 8 10 hp güç ve 20 30 arasında tork artışı sağladığını söyledi. yalnız passatların ecu sunun söküüp yeni ecu takılması gerekiyormuş. 600 civarıda rakam veridldi. Ne dersiniz arkadaşlar ?

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
Ynt: 1.6 PASSATA CHIP TUNING UYGULAMASI
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2009, 01:34:16 »
Servisimize gelen bi müşterimiz var kendisi süperchip ve k&n açık hava filtre kullanıyo kendi çapında gazlıyo biraz farketti diyo ama sürüp denemek lazım tabiki. :)

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Haziran 2009, 10:55:54 »
Abicim 8-10 hp güç elde edemezsiniz sadece chip uygulaması ile.Yaptıran kişiler sadece alt devirlerde aracın daha canlı olduğunu söylüyorlar, örneğin 30 ile giderken 3. viteste gaza yüklendiklerinde arabayı kasmadığını daha canlı hızlandığını söylüyorlar.Genel anlamda sadece chip ile randımanlı bir sonuç elde edileceğini düşünmüyorum ama denemekte fayda var.Motora 600 lira sıkıştıysa bi deneyin bakalım bizde detaylı öğrenmiş oluruz  :)
Performanstan yana şikayetin varsa 1.8T ile takaslayalım senin canavarı, zaten exclusive donanım takaslarken avantaj olur  :tamamdir

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Haziran 2009, 10:57:02 »
bence de chip pek etki etmez 1.8 T le takasa gir  :sevgi:

Çevrimdışı baloglurecep

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2009, 13:27:54 »
arkadaşlar chip uygulaması yapan firma yetkilisine telefon açmıştım. onlarda bir kaç ilde chip uygulamasına çıkacaklarmış yol güzergahı diye banada uğradılar. konuştuk. dedikleri aslında makul. ancak fiyatlandırmaları çok yüksek. Ecuda yani beyinde bulunan bilgilere müdahele ediyorlar. değişmiyorlarmış sadece hangi devirlerde hangi ggücü istiyorsan aracın elverdiği ölçüye getiryorlarmış. beyni editliyorlar programını.  özellikle ağır vasıtlarda 80 beygire kadar güç aldıklarını söylüyorlar. buraya gelirken bmw 5.20i ye takmışlar 40 hp ye yakın güç almışlar. ben fiyat uçuk geldiğ için yaptırmadım yaptırmayıda şimdilik düşünmüyorum bakalım. antalyada akraba var otoelektrik elektronikçi. yazın yanına gidersem danışacağım ona. bakalım tavisyeleri neler. herksese kazasız belasız günler...

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Haziran 2009, 18:51:21 »
passat "tdi ya yaptırdım 41beygir elde ettim
kime yaptırcaksın bana isim versene?

Çevrimdışı beetle65

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Haziran 2009, 20:36:49 »
Bu konuda olumlu yada olumsuz görüşleri bildirirseniz bende bu konuda kararsızım belki bende gündeme getiririm chip konusunu  ;)
HAYATTA HİÇ BİR ŞEY SAĞLIĞINIZDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİLDİR.LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Haziran 2009, 13:53:00 »
merhaba
recep beyin bahsettiği firma biziz...

okuduğum kadarı ile chip tuning ile bilgisi olanlar da var olmayanlarda

en çok işe yaramaz gereksiz denmesine kızıyorum çünkü ön yargılı söylenen laflar.

chip yaptırma aracını değiştir mantığıda yanlış...sanki yeni araç 500hp bir araç hoş olsada onda da orta devir sorunu olacaktır :D

520D 2008 model elazığda chipledilk ...2009 model seat leon TSI chipledik...ortak sorunları 3000devirde ki hantallık....

chip işe yaramıyor diye bir şey yok...beklenti meselesi...bir müşterimizi 120hp olan aracını 154hp yaptığımız halde beğenmedi işlemi iptal ettik para talep etmedik.

atmosferik araçlarda %10 güç alınır 5-10hp deyip geçmeyim fark ediyor...hem de oldukça

recep beye gelirsek...canı sağolsun...aslında uğramayacaktık ama söz vermiştik bir kere...yalnız bize kesin yaptırmayacağını söyleseydi bizde vakit kaybetmemiş olurduk bu yüzden söz verdiğimiz çankırıda  2 müşteriye gidemedik. neyse yinede canı sağolsun biz sözümüzde durduk ve 200km yol gittik...

valla piyasada 200 liraya da 300 liraya da yazılım atanlar var bunlar kopya yazılım

kopya yazılım nedir ?

1. ellerinde orijinal cihaz olmaz taklit cihazlar vardır ve bunlar risklidir yazma esnasında bir sorun çıkarsa ecu çöpe gider
2. yazılılar standartdır. müşteri ne isterse değil yazılım nasıl ayarlanmışsa o kadar güç alınır müşteri odaklı değildir müşteri beklentisi  önemli değildir yazılıma para vermezler immo ları off edilmiştir bu da aracınızda güvenlik sorununa neden olur ve genelde kısıtlı araçlara yazılım atabilirler her araca ait yazılım yoktur
3. herhangi bir emek her hangi bir garanti her hangi bir destek söz konusu değildir

şimdi bunlar 200-300 liraya bu şartlar altında yazılım satarken bu işi yaparken bizim emek harcadığımız ve bize maliyeti olan ve orijinal cihazlarla yüksek yatırım maliyeti olan kendi ar-ge miz olan üstelik 2 yıl garanti sunduğumuz bir sistemde bizim fiyatımızında elbetde aynı olması beklenemez neticede en büyük özelliğimiz müşteri odaklı çalışıyoruz ve müşteri ne isterse onu yaparız alt devir üst devir orta devir hız limitörü devir kesici vs.vs.

chip tuning düşünen arkadaşlarımız var ise öm ile benimle irtibata geçebilirler

emeğe saygı lütfen....

« Son Düzenleme: 16 Haziran 2009, 13:55:11 Gönderen: ghost_wolf »