Gönderen Konu: 1.6 PASSAT ESP LAMBASI  (Okunma sayısı 9697 defa)

Çevrimdışı biciga

• Profili Görüntüle
1.6 PASSAT ESP LAMBASI
« : 05 Ekim 2010, 19:58:59 »

slm arkadaşlar 2004 passat aracımda bugün düz bir yolda ilerlerken yavaşca frene bastım ESP ışığı yandı.daha önce de olmuştu arabayı durdurup tekrar çalıştırdığımda ışık sönüyor. arka koltuk altında soket var onun temasszılığından, ön tekerlerdeki kablolardan, ya da bozuk olduğundan yorumları yapıldı.herhangibi bir ustaya da sormadım.bu ışık neden yanar ? bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

Çevrimdışı biciga

• Profili Görüntüle
Ynt: 1.6 PASSAT ESP LAMBASI
« Yanıtla #1 : 06 Ekim 2010, 20:06:26 »

bu sorunla başka karşılaşan oldumu acaba? nasıl bir çözüm ürettiler merak ettim 8)

Çevrimdışı sadbul

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2010, 21:34:03 »
arka koltuktaki soketten oluyordur benim aracımdada oluyor bazen,arka koltuğa oturan olduğuna.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2010, 22:14:44 »
Kabloların gevşemesinden olur bide fren hidroliğini orjilnali ile 3-4yılda bir değişmesi lazım aklında olsun
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı ssmtt

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Ocak 2011, 23:59:54 »
aynı sorun bende de oldu...servise götürdüm arabayı..esp sensörü bazen hata veriyomuş..olmadık yerde çalışıyo bu yüzden araba savrulduğunu sanıyo ve abs devreye giriyomuş.
esp sensörü arka koltuğun ortasında olduğundan arabamda arkakoltuk orta kısmına birisi oturduğu zaman genelde bu arıza meydana geliyo..onun dışında çok nadir olarak arıza gösteriyo..
ben de arka koltukta biri oturduğu zaman esp yi devre dışı bırakarak kullanıyorum arabayı..
sensörün değişmesini istedim ilk başta da o da pahalıymış...1000 tlden fazlaydı.o yüzden tamamen bozuluncaya kadar değiştirmeyi düşünmüyorum :)

Çevrimdışı biciga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Ocak 2011, 21:22:22 »

Bunun başka bir çözümü yokmu acaba beniki uzun süredir yanmıyordu. geçen gün arkaya 3-4 kişi oturdu yine yandı.stop edip çalıştırdım mı tekrar yanmıyor ama o ışığı yanık görmek canı sıkıyor.benim usta da bir şey olmaz yanıp da hiç sönmezse değiştiririz dedi ama 250 - 300 tl filan dediler?

Çevrimdışı ssmtt

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2011, 01:03:58 »
aynen can sıkıcı bir durum...ben izmir de yetkili servise götürmüştüm...değiştirmek isterseniz ilk baş sipariş vermemiz lazım beklemeniz lazım demişlerdi.fiyatını sorduğumda da 1000 tlden fazla olduğunu söylediler.