Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yine Yeni Araç Bu Kez Opel Combo 1.7 DTI :)  (Okunma sayısı 10366 defa)

Ynt: Yine Yeni Araç Bu Kez Opel Combo 1.7 DTI :)
« Yanıtla #14 : 24 Nisan 2012, 00:15:38 »
Hayırlı olsun Gani.
Garip silindir kapağı var bunların. Portların yarısı falan kapalı. :D

Teşekkür ederim Osman :) Isuzu motoru işte  ;D 1.7 CDTI'lar 105 bunlar 75 hp. Sadece Cammon Rail olduğu için 30 hp fazla olamaz heralde,muhtemelen dediğin gibi portlarda var bir tuhaflık  ;D Motoru uzun ömürlü diye aldık ama belki şeytana uyup sağını solunu kurcalarız :)

« Yanıtla #15 : 24 Nisan 2012, 00:16:55 »
Bu arada plaka tahsisini yaptım,yeni plakamız 06 GN 465 olacak  :)

Çevrimdışı cavanozz

• Otomobil
    MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
  • Can
« Yanıtla #16 : 24 Nisan 2012, 15:43:34 »
Bu arada plaka tahsisini yaptım,yeni plakamız 06 GN 465 olacak  :)
,

hayırlı olsun gani kazasız belasız inşallah.. plakada sana yakışır  :)
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #17 : 24 Nisan 2012, 16:00:48 »
Hayırlı olsun..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #18 : 24 Nisan 2012, 18:32:17 »
,

hayırlı olsun gani kazasız belasız inşallah.. plakada sana yakışır  :)

eyvallah kardeşim ama plaka işi yattı  ;D napalım kısmet değilmiş :(

« Yanıtla #19 : 24 Nisan 2012, 18:32:50 »
Hayırlı olsun..

teşekkür ederim Hasan,daha iyileri senin olsun inşallah

« Yanıtla #20 : 28 Nisan 2012, 14:55:03 »
Hayırlı olsun abi, güle güle kullan
Kazasız belasız  :)

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #21 : 28 Nisan 2012, 15:08:57 »
teşekkür ederim Hasan,daha iyileri senin olsun inşallah

Amin. Güzel dileklerin için.. Allah hepimize hakettiğimizin en iyisini verir İnşallah. Allah hepimizi kazalardan belalardan muhafaza eylesin.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı brkdmr38

• Otomobil
    "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #22 : 28 Nisan 2012, 15:46:18 »
Hayırlı olsun Gani abi.Bende Transporterı satıp Combo almayı düşünüyorum.Hayırlısı İzlenimlerin Nasıl araç hakkında?
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #23 : 28 Nisan 2012, 16:13:53 »
gani hayırlı olsun dostum :) ne zaman geliyon bu yanlara ? :)

« Yanıtla #24 : 28 Nisan 2012, 17:32:29 »
Hayırlı olsun abi, güle güle kullan
Kazasız belasız  :)

teşekkür ederim Deniz,cümlemize kazasız belasız günler inşallah

« Yanıtla #25 : 28 Nisan 2012, 18:00:27 »
Hayırlı olsun Gani abi.Bende Transporterı satıp Combo almayı düşünüyorum.Hayırlısı İzlenimlerin Nasıl araç hakkında?

Sağolasın Yasin,araç güzel. Sınıfının en iyi arabalarından diyebilirim. Ama bir Caddy kadar konforlu ve tok bir araba bekleme kesinlikle. Kullanımı kolay,yine de park sensörsüz park etmek sıkıntı olabiliyor :) Kronik arıza olarak bütün Combo ve Corsa'lar da olan direksiyon kutusu problemi ile karşılaşabilirsin, ama bu yolda bırakacak bişey değil. Direksiyon boşluk yapıyor o da ses yapıyor. Baskı değiştireceğin zaman tamir takımını alıp yaptırabilirsin. Çok masraflı bir sorun değil.  Yakıt çok iyi,normal kullanımda 5 litre gibi bir değer yakalayabiliyorsun. Ben arabada malzeme de taşıyacağım için 1.7 DTI aldım. Ama çok yük olmadan aile içi kullanım için 1.3 CDTI tavsiye ederim. Yakıtları aynı,performanslarıda aynı aşağı yukarı ama 1.3 yüklüyken rampada tıkanıyor 1.7'de tıkanma olmuyor. 1.3 CDTI'ın avantajı parçaları çok ucuz ama yıpranma süresi kısa. 1.7 DTI'ın ise parçaları pahalı ama Isuzu kökenli bir motor olduğu için yıpranma süresi uzun. O yüzden aslında ikisininde masrafları aynı rakamlara geliyor. 1.3'ler Cammon Rail motordur. Motoru biraz daha sessiz ama yakıt seçer,1.7 DTI eski sistem motordur yakıt seçmez. Hatta Opel forum sitesinde birisi denemek için mazotun yanında bir o kadarda ayçiçek yağı koymuş 600km kullandım bir sıkıntım olmadı ama daha sonra korktuğum için bir daha koymadım  diyordu :) düz yolda 2500dd'den yakuş yukarı 3000dd'den aşağı vites değiştirme araba laga düşüyor. Turbo boşluğu bu araçlarda biraz fazla 1500dd'in altı zaten ölü gibi :) Onu da yazılım yaparak düzeltebiliyorsun. Haftaya müsait olursam vmax yazılım yapılacak benim arabaya. Yazılımla normalde 105 hp yakalayabiliyoruz ama ben yakıt ekonomisine uygun birşey istedim o yüzden bende 90-100 hp arası bir değer çıkacak o zamanki izlenimlerimi yine paylaşırım. Özetle,tavsiye edermisin dersen evet ederim. Aynı modelde benim arabamı aldığımla denk temizlikte bir Caddy (2004 model,hatasız boyasız orjinal kasa,servis bakımlı,fabrika çıkışı camlı,ilk sahibinden) 24-25'den aşağı bulunamazken Combo'yu 16-18 aralığında rahatlıkla bulabilirsin. Birde özellikle 1.7 DTI alacaksan1-2 fazla ver temizini bakımlısını ve düşük km'sini al. Düzgün kullanırsan 400-500bin km gidecek motorlar ama yıpratılarak kullanılmış motorlar başına çok fazla dert ve masraf açabilir.

« Yanıtla #26 : 28 Nisan 2012, 18:02:27 »
gani hayırlı olsun dostum :) ne zaman geliyon bu yanlara ? :)

Teşekkür ederim dostum,çok daha iyileri sana nasip olsun İnşallah. Valla İlker işten güçten kafayı kaldırıp o taraflara gelmem zor. Aslında nikah başvurusu için gelecektik ama sanırım Ankara'dan yapabiliyormuşuz :) En kötü 25 Ağustos'ta Havran'dayım :)

« Yanıtla #27 : 28 Nisan 2012, 18:25:06 »
Bu arada bir değişiklik yaptık,aracı aldığımda üzerinde gelen kışlıkları çıkartıp yerine gıcır gıcır Kumho KU31 model lastiklerimizi taktık :) Pirelli ve Bridgestone sert ve pahalı,Michelin konforlu ve pahalı aynı zamanda yanakları dayanıksız olduğu için,Dunlop hakkında net bir bilgim olmaması ama Continental'in çok güzel lastik ama çok pahalı olması sebebiyle tercihimizi KU31'den yana kullandık. Lastik alacak arkadaşlarada kesinlikle öneriyorum. KU31 bizim 3-4 yıldır araçlarımızda kullandığımız ve bildiğimiz bir lastiktir. Avrupada yapılan lastik testlerinde herkesin beğenisini kazanmış ve fiyat/performans oranı en iyi olan lastiktir. Yazlık lastik almayı düşünen olursa google'da Kumho KU31 diye aratsın ve test sonuçlarına göz atsın mutlaka,en azından fikir sahibi olunabilir  :tamamdir