Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yeni Aracımız 2014 Opel Astra Edition :)  (Okunma sayısı 7332 defa)

Yeni Aracımız 2014 Opel Astra Edition :)
« : 08 Aralık 2014, 13:32:51 »
25 Kasım Salı akşamı Bora mın satışını verdikten sonra Opel Samsun bayisini Çarşamba günü arayıp işlemleri başlattım ve akşamına yola çıkıp 27 Kasım Perşembe günü bayiye geldik. Uyku gözümden akıyor işlemler gerçekleştiriliyor derken akşamı buldu aracı çıkarmak. Trabzon ve Ordu Opel bayilerinde aradığım rengi bulamadığım için Samsun a gittim. Orada da olmasaydı Ankara ya gidecektim.

İşlemler gerçekleştirilirken bende aracın yanına gittim. İnanın 5 dakika bile beklemek ne zor iş. Yeni aracımız Opel Astra J Edition 1.6 115 hp benzinli neptün mavi. Dışarıda yıkanmayı bekliyorken:

Yıkandı bayinin önüne çekildi. Tescil ve plaka bekleniyor.

19 plakayı alamadık napalım :D

Araç hakkındaki izlenimim ve yorumum 3 kuruşa 5 köfte aldığımı düşünüyorum. VW den Opel e geçen biri için kıyaslama da gerekir. Araç 48500 lira idi. Karter koruma hediye edelim dediler bende istemediğimi söyledim. 150 lira fiyattan düştüler. 48350 araç kasko mtv 49500 e geldi bize. 15 ay 15 bin lira faizsiz kredi olmasaydı sıfır araca girişmezdim. Sermaye biriktirmek için güzel oldu.

Bu paraya muadil markalarda en iyisi buydu. VW Golf VII için aynı kampanya olsa onu alırdım :) Fordla kıyaslarsam Ford dan kat kat kaliteli ve 7 bin lira uygun. Bir Golf VII değil ama valla Opel bu araçta iyi iş çıkarmış. Malzeme kalitesi falan üst düzey. Şeklen Astra ama Golf VII ayrı bir araç.

Süspansiyon uzun yolda çok iyi. Viraj alırken yatma vs yok. Şehir içi sert. Araç daha yeni olduğundan oturmadığı için öyle olabilir. Zamanla oturur herhalde.

Eski aracım Bora idi. Eşimin ilk tepkisi bu araçta hızı hissediyorum ama Bora da 200 ile gittiğimiz vakit ben o hızı hissetmedim hiç dedi. Eşimin yorumu :) Gidip te sıfır aracı Bora ile de kıyaslama gafletine düşemeyiz sadece yorum.

Motor sesini beğendim ama Boram kadar sessiz değil. Korna sanki içerden çalıyor :)

Motor performansı çok iyi gidişini beğendim hızlanma falan güzel. Yalnız şu aralar biraz fazla yakıyor rodajda. Zamanla o da düşer.

Maşallahları eksik etmeyin herkesin gönlünce olsun.

Önümüzdeki günlerde bizde yavaş yavaş değişikliklere başlayacağız. 4 aylık oğlumun bez parasını bile bu araca bağladım :)
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2014, 13:34:36 Gönderen: metinmb407 »

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
Ynt: Yeni Aracımız 2014 Opel Astra Edition :)
« Yanıtla #1 : 08 Aralık 2014, 13:37:49 »
allah kaza bela vermesin metin abi. oğlunun bez parası ileride oğluna bi opel astra olarak geri dönecektir :)

« Yanıtla #2 : 08 Aralık 2014, 14:11:26 »
Peşinatı çıkarırken biraz zorlandım o yüzden sıkıntı yaşamadım değil. Krediyi bile Ocak ayına ertelettim bu benim için çok iyi oldu :)

Çevrimdışı okaykay_1

• Otomobil
    2001 1.9TDİ + yazlım mk4
  • okay kaygusuz
« Yanıtla #3 : 08 Aralık 2014, 15:22:43 »
sıfır arac herzaman iyidir masallah hayırlısı olsn ama bence cok yakar benzinli birde
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #4 : 08 Aralık 2014, 16:04:11 »
Hayırlı olsun, alınmış artık ama 49 900 e düşen ibiza da kaçmazdı bence...kazasız-cezasız...(sis yok, jant yok, mercek far yok, iş çoook..):)
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

« Yanıtla #5 : 08 Aralık 2014, 16:32:35 »
Hayırlı olsun, alınmış artık ama 49 900 e düşen ibiza da kaçmazdı bence...kazasız-cezasız...(sis yok, jant yok, mercek far yok, iş çoook..):)

Ibiza bagaj magaj B sınıfı araç aileye gelmez :) Ayrıca bu aracı almama sebep en önemli neden 15 ay 15 bin 0 faiz. Vag grup yapmıyor ki böyle olsa bu tur kampanya Golf alırdım :) Yapılacaklar listesi oluşturmadım ama liste kabarık. En keyifli yanı da bu ya :) Teşekkür ettim.

sıfır arac herzaman iyidir masallah hayırlısı olsn ama bence cok yakar benzinli birde

Şu an karışık ortalamam 7.8 litre :) Zamanla düşer. Teşekkür ettim.

« Yanıtla #6 : 08 Aralık 2014, 17:59:25 »
Hayırlı olsun, şeklen gerçekten güzel araç. İç hacmi,bagajı gayet tatmikar. Malzeme kalitesi olarakda iyi.Bende golf 6 var fakat kiralık olarak golf 7 ve astra (1.4 turbo ve 1.6 atmosferik)kullandım en az 15 er gün. iki araç arasındaki en bariz fark yakıt tüketimi 1.4 tsi golf 1.4 turbo astra danda az tüketiyor ki sizin arabanız gerçekten bir yakıt canavarı  :( eğer çok fazla yol yapmıyorsanız sizi üzecek başka bir şey olacağını da sanmam.

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #7 : 08 Aralık 2014, 18:50:46 »
fiyatına göre araba gayet iyi, yakıt nerede kullanıldığına bakarak değişir, trafiği ortalama fazla bayırı olmayan bir ilde şehiriçi 7 litre ortalama tutturabilir diye düşünüyorum, konya gibi düz bir yerde daha da az yakar :)

« Yanıtla #8 : 08 Aralık 2014, 23:07:48 »
Hayırlı olsun Metin.. :tamamdir Allah kazasız belasız güzel günlerde kullanım nasip etsin.Maşallah yeni yavru çok şık duruyor  :sevgi: :sevgi:

« Yanıtla #9 : 08 Aralık 2014, 23:23:38 »
hayırlı olsun güle güle kullan allah kaza bela vermesin

« Yanıtla #10 : 08 Aralık 2014, 23:46:19 »
Tekrar tekrar teşekkürler arkadaşlar sağolun :)

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #11 : 09 Aralık 2014, 08:46:34 »
Ibiza bagaj magaj B sınıfı araç aileye gelmez :) Ayrıca bu aracı almama sebep en önemli neden 15 ay 15 bin 0 faiz. Vag grup yapmıyor ki böyle olsa bu tur kampanya Golf alırdım :) Yapılacaklar listesi oluşturmadım ama liste kabarık. En keyifli yanı da bu ya :) Teşekkür ettim.

Şu an karışık ortalamam 7.8 litre :) Zamanla düşer. Teşekkür ettim.
Yanlış yazmışım zaten, ibiza değil, leon olacaktı, 1.2 TSI ler de indirim olmuş...
ama kredi koşullarını hesaba kattığınız için marka tercihi bu olmuşsa diyecek birşey yok...
sonuçta alman arabası, keyif verir en az 2024 e kadar...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #12 : 13 Aralık 2014, 03:11:36 »
Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. Fabrikada atılan mumlamayı temizleyip hemen bir cila atıp korumaya almak lazım.
Akıl yaşta değil baştadır.

« Yanıtla #13 : 13 Aralık 2014, 11:59:42 »
Teşekkür ettim yağmur çamurdan fırsat olmuyor kil uygulaması lazım şu an :)