Gönderen Konu: VW Golf GT MK-1 Cabrio (Restorasyon)  (Okunma sayısı 861760 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: VW Golf GT Mk1 Cabrio
« Yanıtla #952 : 21 Kasım 2010, 15:14:54 »
Hadi Bakalım Kusursuz muayeneler Gökh@n
TÜV'e gittik gezici muayeneye girdim yakın diye baktım ne kadar araba var ama kimseninkisini detaylı incelemiyo biz üstü açık vaziyette sıradayken herkez yanımıza gelip Maşallah kesin geçer gibi laflar etti heralde muayene memuru duyup kıskandı kimsenin arabasının altına yatmamıştı benimkisinin egzozuna bile baktı :-[
Çıkarttığı liste şu:Şase numarası tutmuyor EMNİYETsiz halbuki şase numarası aynı ilk 3 harfi WWW diye başlıyo benimkisinde WvW olarak yazıyo diye laf söyledi egzozun içi  dökülmüş ağır kusurz,sürücü koltuğu sallanıyor ağır kusur öküz gibi sallarsan sallanır tabi >:( arka fren yetersiz ön fren hortumu kırık habuki muayeneye girmeden hepsine baktırdım hepside tamdı tekrar bakım sokucam bakalım 1 ay vaktimiz var zaman akıp geçiyor biraz acele etmemiz gerek kendi internet modemim patladığı için nete giremiyorum fotolar sonra yüklerim :-[
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #953 : 21 Kasım 2010, 16:10:34 »
 Geçmiş olsun.. egzost salladımı ses varsa içinde değiştirecen, Koltukların 3 parçadan oluşan plastik tamir takımı var 2 koltuk için takımı 3TL idi esinde değiştirmesi çok kolay değiştirirkende rayların içini gresle doldurki boşluk alsın daha iyi olur.  Fren hortumlarına bakım yapılmaz gökhan onları mutlaka değiştirin 2 ön 2 arka 10-15cm lik borular bunları mutlaka her araçta değiştirtiyolar ve büyük ihtimal arka firenlerin zayıflığıda bunlardan çıkabilir.   Şasi nosuna birşey diyemem ama ruhsatta bu hata varsa trafik şubede bunu düzelttireceksin, mutlaka ordaki memur yanlış yazmıştır zamanında gibi geliyor ama araç üzerinde ise bu hata ilginç derim.
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2010, 16:11:37 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #954 : 21 Kasım 2010, 16:31:19 »
Geçmiş olsun.. egzost salladımı ses varsa içinde değiştirecen, Koltukların 3 parçadan oluşan plastik tamir takımı var 2 koltuk için takımı 3TL idi esinde değiştirmesi çok kolay değiştirirkende rayların içini gresle doldurki boşluk alsın daha iyi olur.  Fren hortumlarına bakım yapılmaz gökhan onları mutlaka değiştirin 2 ön 2 arka 10-15cm lik borular bunları mutlaka her araçta değiştirtiyolar ve büyük ihtimal arka firenlerin zayıflığıda bunlardan çıkabilir.   Şasi nosuna birşey diyemem ama ruhsatta bu hata varsa trafik şubede bunu düzelttireceksin, mutlaka ordaki memur yanlış yazmıştır zamanında gibi geliyor ama araç üzerinde ise bu hata ilginç derim.
Egzoz değişecek abi o kesin fren hortumlarınıda değiştiricemde bu ruhsat iişine kaç para gider acaba onu bilmiyorum aslında biraz daha geç girseydik muayeneye ruhsata kendimi adımı yazdırırdım  >:D Bu arada bizim şase numaraların WVW diye olucağını zannetmiyorum büyük ihtimalle WWW olması gerekiyo ruhsatıda ona göre ayarlatıcam ama muayene  + oraya kadar benzin derken şimdilik egzoz ve ruhsatı hlledicem frenler sonraya kaldı  :-[
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2010, 16:33:20 Gönderen: GolfMk1Cabrio »

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #955 : 21 Kasım 2010, 18:07:50 »
Valla trafiğe gideceksiniz söliceksiniz ruhsata yanlış yazılmış şimdi problem oluyor muayeneden geçirmiyorlar diye. Onlarda kontrol edicekler sadece O V (W) harfinde yanlışlık varsa sorun olmaz ve düzeltme yapacaklardır diye düşünüyorum.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı mk1 2.9 vr6

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #956 : 21 Kasım 2010, 19:08:27 »
benimkide W V W diye basliyor gokhan

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #957 : 23 Kasım 2010, 19:57:27 »
Güncel yaptıklarım ruhsat değişimi için EK-1 belgesinde şasi numarasını düzelttirdim muayeneden sonra benim adım yazıcak ruhsatta  :sevgi: Son susturucumu yeniledim saolsun egzozcum bide uç hediye etti  :melek: Koltuk kızaklarını aldım fakat nasıl takıldığını bilmediğim için takamadım bu konuda yardımlarınızı bekliyorum fren hortumunuda aldım onlarıda yeniliycem ama nakitim bitti muayeneyle beraber toplam 500 falan gitti ama değdi koltuk kızaklarını 10 TL'ye orjinal parçacımdan aldım bilseydim daha önce alırdım ama nasıl takıldığını gösteren falan şema bulamadım Erşan abiiii  :melek: Kısmetse muayeneye gümbür gümbür gidicez ama şuanda burda kar yağıyo  :D

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #958 : 23 Kasım 2010, 20:12:20 »

Söz verdiğim fotolar benim modem işini halledeyim daha sonra detaylı olanları atarım arkadaşımın pc'sinden atmak zor oluyor  :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #959 : 23 Kasım 2010, 20:14:43 »
Egzoz biraz fazla mı yamuk ne  ;D Bu geçici muayeneyei atlatalım sonra komple düz boru çektiricem çift çıkış uç takıcaz bunlar geçici işler kar yağmasa gece gece far kaşını takıcaktım çok masum duruyo böyle fazla şirin bakıyo kızlar çok seviyo manita yanlış anlıyo sonra  :D

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #960 : 23 Kasım 2010, 20:15:32 »
Alllah kolaylık versin Gökhana ama ucu keşke susturucunun borusu düz iken taksaydın uç ile iyi olmamış yana doğru sanki yav. :t Neyse hayırlısı olsun geçirde gez doya doya. İstersen araba abanın üstünde kalsın çünki bi sorun olunca yaş dan dolayı halledemeyebilirsin. :tamamdir tekrardan kolay gele.. ;)
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #961 : 23 Kasım 2010, 20:30:13 »
Alllah kolaylık versin Gökhana ama ucu keşke susturucunun borusu düz iken taksaydın uç ile iyi olmamış yana doğru sanki yav. :t Neyse hayırlısı olsun geçirde gez doya doya. İstersen araba abanın üstünde kalsın çünki bi sorun olunca yaş dan dolayı halledemeyebilirsin. :tamamdir tekrardan kolay gele.. ;)
Arabanın benim üzerime olması daha hayırlı hiç değilse bi daha ruhsat parası vermem bi problem çıkarsa babamıda karıştırmamış olurum Birkan merak etme yaş yetiyor  ;) Ama gerçekten bu muayene olayı bana pahalıya patladı ama değid acill koltuk kızaklarını takmam için şema resim herhangi bişey lazım yardımmm  :melek:

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #962 : 23 Kasım 2010, 20:37:54 »
O egzost ne olm öle şehir hatları otobüslerinin gibi :) :)    Koltuklar çok basit olm çıkar yerinden plastik leri tak yerine bukadar. 3 tane plastik var 2 si arka raya geçen bacaklara takılıyor 1 ide öndeki koltuğun takıldığı yere.

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #963 : 23 Kasım 2010, 20:54:08 »
gökhanım kolay gelsin şu egzoscudaki fotoya bayıldım araba oyuncak gibi kalmış elinin altında maaşallah sana allah bağışlasın :D  :sevgi:
H.G WORKS

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #964 : 23 Kasım 2010, 21:02:18 »
O egzost ne olm öle şehir hatları otobüslerinin gibi :) :)    Koltuklar çok basit olm çıkar yerinden plastik leri tak yerine bukadar. 3 tane plastik var 2 si arka raya geçen bacaklara takılıyor 1 ide öndeki koltuğun takıldığı yere.
Egzoz geçici abim benim nasıl 3 tane 4 tane kare plastik verdi bana parçacım  :o  Sadece koltuk kızaklarının ayaklarına takılan bende bahsettiğin uç kısmına takılan vardı benim bilader naptı etti kırdı bir tanesini ah eşşek kafam oraya kadar gitmişken keşke alsaydım  :(

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #965 : 23 Kasım 2010, 21:02:58 »
gökhanım kolay gelsin şu egzoscudaki fotoya bayıldım araba oyuncak gibi kalmış elinin altında maaşallah sana allah bağışlasın :D  :sevgi:
Saol abim benim yakışıyoruz birbirimize kızımla ee boy 1.94 oldu olacak o kadar yaşı benden büyük ama boyu minnacık kızımın  :sevgi: