Gönderen Konu: VW Golf GT MK-1 Cabrio (Restorasyon)  (Okunma sayısı 861412 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: Golf GTI Mk1 Cabrio
« Yanıtla #336 : 30 Ekim 2009, 12:05:23 »

Made in Germany Audi Carb.  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #337 : 30 Ekim 2009, 12:07:04 »
Erşan abi k-jetronic sistemdede duyduğuma göre herhangi bir hortumdan biraz hava alsa Hp'de düşüş oluyormuş doğrumu  ???

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #338 : 30 Ekim 2009, 13:22:45 »
Erşan abi k-jetronic sistemdede duyduğuma göre herhangi bir hortumdan biraz hava alsa Hp'de düşüş oluyormuş doğrumu  ???

Bunu diyen tosun yazdığını bidaha okusun :P  Böyle birşeyi tekbir sisteme bahane edemeyiz... Bu hertürlü motor için için geçerli bir kavram..

Karburatörlü araçta hava alırsa güç düşer yakıt oranları farklılık gösterir..
K-Jet li side hava alırsa güç düşer yakıt oranları farklılık gösterir..
Digifant lısıda hava alırsa güç düşer yakıt oranları farklılık gösterir..

Yani burda önyargılı düşünce kendine bir sistem seçmiş Aha bu k-jet beş para etmez biyerden iğne deliği kadar hava alsa 110ps araba 50ps olur demiş kendince de bişeyi unutmuş...

K-Jet çıkalı nerdeyse 40 yıl olmuş ve buzamana kadar hala tıkır tıkır çalışmakta, Çalışmayanıda ustaların elinde kalmış çöp olmuş zaten...

Yani demek istediğim gökhan mantıklı olmak lazım önyargılı davranıp saçma sapan düşüncelere girmemek lazım...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #339 : 30 Ekim 2009, 13:39:05 »
 Bak sana küçük bir örnek daha anlatayım... Son model bir Golf 1,4 TSFI motorlu 122ps bir araç...  3-4 ay kullanımdan sonra motorda gariplikler başlıyor tabi enjeksiyon sistemi komple elektronik ve yazılım ile yakıt ve hava karışımı ölçülüp hesaplanıp motora yollanıyor...

Sahibi başlıyor servise gitmeye ama gittikçe iş dahada kötüleşiyor motor soğukken garip davranıyor ısınınca toparlamaya çalışıyor falan filan sonra işler dahada sarpa sarıyor ve iş uzayıp gidiyor...  (işin uzaması sistemin kurcalanması)

Ama hatayı aslında aracın sahibi başta yapmaya başlıyor... Bu basit hatanın adıda yakıt ve çevre şartları.. En düşük 97 oktan kullanılması gereken bir araca bizim kötü yakıtlarımız ekleniyor bide araç sahibi farklı marka yakıtlar yada oktanlar kullanmaya başlıyor işte bunlar sonun başlangıcını getiriyor...

Bu yakıt olayını çözmekte deveye hendek atlatmak kadar zor.. Aracınızı ilk aldığınızda bulunduğunuz bölgedeki yakıt markaları ile test etmek.. Her firmanın 97 oktanını alıp yolda motorun tepkilerini ve nekadar tükettiğini kontrol edip en iyi randımanı hangi marka verdi ise o markadan birdaha şaşmamak doğru olacaktır..

Bu OKTAN muhabbetini benim aracımda hemen belli ediyor mesala... 97 oktanda soğuk motor ısınana kadar 1200-1300dk/d çalışırken 95 oktanda 1500dk/d de rolenti tutuyor... Yani yeni nesil sistem bu farkı çipindeki yazılım ile kontrol altında tutmaya çalışıyor ama mekanik yakıt sistemi manuel müdahale istiyor...
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2009, 13:45:36 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı c3t1n

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #340 : 30 Ekim 2009, 14:55:57 »
gökhan gti logo yenimi aldin?? nekadar?? bide mk2 panjuruna oluyormu bakabilirmisin??

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #341 : 30 Ekim 2009, 15:07:31 »

Muhsin abi bu Mk1 ön logo yukardaki resim Mk2 lerin galiba biraz farka var Mk1 kinin harflerin altında köşeli plastik var yukardaki Mk2 ninkide yok  sadece altta var yörünmüyo..
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #342 : 30 Ekim 2009, 15:26:22 »
Birde 16v olanlar için.

Fiyatı Ebay da: £40

Diyo..
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2009, 15:28:19 Gönderen: VW SPEED »
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #343 : 30 Ekim 2009, 15:41:28 »
Gökhancım hani dodiklerle tomponu siyaha boyayıp şerit çek dedim ya sende hiçbi mk1 cabrioda görmedim dedin sana bi örnek vereyimde belki şeritleri çekip tamponla dodikleri siyaha boyazrsın :tamamdir

Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #344 : 30 Ekim 2009, 21:35:54 »
Kanka ben sana hiç görmedim demedimki en basitinden Kaan abinin(İstanbul)'daki Cabrioda siyah taöpon ve siyah dodoik ben demek istiyorumki Cabriolara bence boyalı daha şık ve daha havalı duruyor  8)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #345 : 30 Ekim 2009, 21:37:52 »
Söylemek istediğin çok iyi anladım Erşan abim sende buraya gelirsen ki mutlaka gelmeye çalış benim motoru daha detaylı inceler daha iyi bilgi verirsin ilerde ben tekrardan K-jetronic sisteme çeviririm sen merak etme  ;)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #346 : 30 Ekim 2009, 21:41:09 »
gökhan gti logo yenimi aldin?? nekadar?? bide mk2 panjuruna oluyormu bakabilirmisin??
Evet abi GTI logosunu yeni aldım bi yere gitmiştim adam orjinal demişti 40 TL arkasında iç bir yazı yazmıyordu benim aldığım 15 TL arkasında seri numarasına benzer numaralar var bu arada mk2 ye oluyormu bilmiyorum fakat olmaz gibime geliyor çünki benim panjurun çıtaları düz gidiyor seninki ise aşağıya bakıyor büyük ihtimalle olmaz  :( Arkasında 4 tane tırnak var 2 si yukarı 2 si aşağıya bakıyor iki çıta arasına sokuyosun gayet iyi bir şekilde sıkışıyor orda  :)

Çevrimdışı c3t1n

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #347 : 31 Ekim 2009, 01:25:20 »
evet dogru mk2ninkiler degisikmis...aslinda trden orjinal alip burda saticaktim ama ebay.deye baktim okadar fiyatli degilmis mk1inkiler....mk2 ara sira gine 50-60€(120tl) yapio....

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #348 : 05 Kasım 2009, 10:52:30 »
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #349 : 05 Kasım 2009, 19:08:46 »
bakın kimi yakaladım  :D
http://www.izlesene.com/video/arabalar-desing-by-golf-mk1-cabrio-deneme-surusu/955146
Abi Allah aşkına yapma ya kaç yıl önceki video o bula bula bunumu buldun biraz daah araştır  ::)