Gönderen Konu: VW Golf GT MK-1 Cabrio (Restorasyon)  (Okunma sayısı 861739 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: Golf Mk1 Cabriolet GT
« Yanıtla #322 : 22 Ekim 2009, 19:32:51 »
beyaz farlar bizim yollarda işe yaramaz gökhan, bizim asfaltlar beyaz, hiçbişey görünmüyor. karşıdan araba geldiğinde yolu göremezsin. onlar sadece siyah asfaltta güzel.
O gün gördük zaten abi hala aklımdan çıkmıyor  ;) Abi almayı çok istiyorum ama hevesim kaçtı diyorumki acaba ön panjura GTI logosumu alsam geçen Hakan abinin yanına gittim sende varmı diye senin araba GTI mı niye takıyosun milleti niye yanıtltıyosunki diyo bende dedim ona bakarsan almanyada bütün mk1ler weber carb.lü ama hepsinde GTI yazıyor ama yakışırmı acaba bi fikir verin  ???
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #323 : 22 Ekim 2009, 19:35:37 »
Bugün okuldan geliyorum havada sıcak bir tane bulut yok bi geldim arabanın arka sol tekerleğinin orası göl gibi olmuş eyvah dedim nolyuo gittim babama söledim git in bak bakıım fren hidroliği varmı dedi baktım minimumunda altında dedim azalmış beraber indik iki tekerleğide söktük iki tekerleğide mahfettik kampanın içinde merkes sanırsam onun köürüğünden kaçırıyormuş taktık yerine öteki kamanada dağılmış bugün olmas bu dedi yakında sanayi yolları taştan şarkısını söylemeye başlarım  ;D

Çevrimdışı c3t1n

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #324 : 22 Ekim 2009, 22:59:22 »
valla bende xenon var ve normal ampulden daha iyi gösteriyor arkadaslarda normal h4 ampülü var bide sunlardan takili nerdeyse xenon kadar aydinlatiyor(renk gine ampüle bagli)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #325 : 23 Ekim 2009, 14:45:27 »
hmmm bide röle ve yüksek wattlı ampulü araştırayım uğraşların için çok saol çetin abi  ;)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #326 : 23 Ekim 2009, 14:49:35 »
Gökhan ilk önce FK nın kristal farlarını alıcaksın sonra role ile yüksek watt ampul takacaksın sonra istediğin xenon takmış aracı getir yanında sönük kalsın... Bende şuan öyle... Bide beyaz ışıktan uzak dur derim kör gidersin yollarda...  Yapılan testlerde Beyaz ışık göz sağlığını olumsuz etkiliyor bide bizim yol şartlarımızı ekle buna kör gibi oluyorsun... Ha yazın kullanırım dersen sorun yok..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #327 : 23 Ekim 2009, 15:12:43 »
Gökhan ilk önce FK nın kristal farlarını alıcaksın sonra role ile yüksek watt ampul takacaksın sonra istediğin xenon takmış aracı getir yanında sönük kalsın... Bende şuan öyle... Bide beyaz ışıktan uzak dur derim kör gidersin yollarda...  Yapılan testlerde Beyaz ışık göz sağlığını olumsuz etkiliyor bide bizim yol şartlarımızı ekle buna kör gibi oluyorsun... Ha yazın kullanırım dersen sorun yok..
Zaten benim arba kışın fazla kullanılmıyor içinde soğuktan duruluyor ama önemli olan o değil artık xenoondanda soğudum zaten şu anda artılı fk angel düşünüyorum İlker abininkiler istanbuldan alıdığı FKmı çünki bende istanbuldan sipaiş etmeyi düşünüyorum gönende üzerimize doğru gelirken angellar çok süper duruyodu seninkilerde öyle  :tamamdir

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #328 : 23 Ekim 2009, 15:20:52 »
İlker abininkilerle benimkiler aynı zaten gökhan FK nın.. ist var sıfırı 150TL ye almayanı dövüyolar.  :) Normal bir farın aydınlatması ile kristal tasın aydınlatması arasında çok fark var 50w ampul bile taksan kristal tas çok güzel ışığı dağıtıyor...
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2009, 15:22:34 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #329 : 23 Ekim 2009, 15:24:48 »
İlker abininkilerle benimkiler aynı zaten gökhan FK nın.. ist var sıfırı 150TL ye almayanı dövüyolar.  :) Normal bir farın aydınlatması ile kristal tasın aydınlatması arasında çok fark var 50w ampul bile taksan kristal tas çok güzel ışığı dağıtıyor...
Abi yazın elimde biraz para vardı takıcaktım hatta kafayada takjtım fakat işte diskler balatalar GT motor derken birazını harcadık çoğuda benzin falan gitti sen daha iyi bilirsin motor indirme işini masraflı ama kısmtese alıcam yani aracın önünde artılı angel kısa tip karlık ve şeffaf sinyal fakat panjura GTI yazısı hakkında hala kararsızım acaba nasıl dururki  :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf GTI Mk1 Cabrio
« Yanıtla #330 : 29 Ekim 2009, 19:42:13 »

Yan çıtanın kenetlerinden biri kırılmış sağolsun Turgut abimle beraber gidip aldık denedimde ben takamadım  :-[

Sonrada Turgut abi geçti  ;)

Becerikli abim benim  :)

Turgut abimde halledemeyince olaya babam müdahale etti ve işi hallettik

Sonrada turgut abiyle beraber gidip logoyu alıp taktık  8)

The END Mini Buluşma  :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #331 : 29 Ekim 2009, 19:49:25 »

Yan çıtanın kenetlerinden biri kırılmış sağolsun Turgut abimle beraber gidip aldık denedimde ben takamadım  :-[

Sonrada Turgut abi geçti  ;)

Becerikli abim benim  :)

Turgut abimde halledemeyince olaya babam müdahale etti ve işi hallettik

Sonrada turgut abiyle beraber gidip logoyu alıp taktık  8)

The END Mini Buluşma  :)

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #332 : 29 Ekim 2009, 20:21:29 »
Gökhancım harika olmuş logo yalnız bi şu plakayı sola al yaa çok harika olucak bak güven bana. :tamamdir
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı mördak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #333 : 29 Ekim 2009, 23:46:29 »
gokhancım hevesını kırmak ıstememde senın araba gtı dıgıl kızma bana :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #334 : 29 Ekim 2009, 23:58:44 »
gokhancım hevesını kırmak ıstememde senın araba gtı dıgıl kızma bana :)

Motorunu ben gördüm emre 1,6 EG üzerindede 2E2 pierburg karburatör var.. GTI ın I sı olmasada o artık GT bunu biliyoruz... Aslında motorun tüm enjeksiyon sistemi var elinde ama takacak ve ayarlayacak kişi bulması gerek...
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2009, 00:00:20 Gönderen: Mk1GTI »

Çevrimdışı mördak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #335 : 30 Ekim 2009, 00:04:06 »
istanbula gelsın 1 saatımızı ya alır ya almaz :)