Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Volkswagen T3 Bus D Projesi  (Okunma sayısı 151074 defa)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: Volkswagen T3 Bus D Projesi
« Yanıtla #70 : 25 Mart 2017, 17:23:27 »
Gösterge ile ilgili ne yapacağımda kararsızdım. Arka folyodan kurtulmak için bir şeyler düşünüyorum. Orta kısımı komple yol bilgisayarına dönüştürmeye karar verdim.

Orta kısımı komple kestim ve boşalttım. Ekranı buraya koymayı planlıyorum. Sinyal, selektör, şarj, kızdırma, yağ lambasını vs komple ekrana taşıyacağım. Bu sırada turbo basıncı, yağ basıncı vs gibi şeylerle tabi.

Biraz çatlakları olan gösterge kasasını sağlamlaştırdım.
Yöntem şu ; zımba telini havya yardımıyla çatlaklara çapraz şekilde gömmek.Sonrasında eriyen plastiği geri üstüne sıvayıp kapamak :D
Tarifi biraz zor fotoğraflardan anlaşılır. Her türlü plastik tamirinde bu yönteme başvuruyorum. :)

Ne zaman biter kısmının ucu çok açık.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #71 : 26 Mart 2017, 22:48:17 »
orta kısımdaki ekran nasıl bişey olcak ? bilgileri nerden nasıl alcan aydınlat bizi :)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
« Yanıtla #72 : 27 Mart 2017, 00:06:50 »
orta kısımdaki ekran nasıl bişey olcak ? bilgileri nerden nasıl alcan aydınlat bizi :)

Az bir şey java biliyoruz. Arduinoyu da dokunmuşluğumuz var. İki üç library çalar yaparız bir şeyler.  :D
Aliexpress de şu 7th indirim zımbırtısı gelsin alırım ekranı. :D

"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #73 : 27 Mart 2017, 09:05:33 »
Az bir şey java biliyoruz. Arduinoyu da dokunmuşluğumuz var. İki üç library çalar yaparız bir şeyler.  :D
Aliexpress de şu 7th indirim zımbırtısı gelsin alırım ekranı. :D

arduino'da yardım edebilirim :D gelen verilerin okunması ekranda gösterilmesi vs :)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
« Yanıtla #74 : 27 Nisan 2017, 21:01:47 »
Nerede kalmıştık?

Büyük ve lazım olan şeylerde ilerleme yok. Ivır zıvırla akşamları halimiz kalırsa uğraşıyoruz.
Atıf amcam arabada hak iddaa etmek için tam gaz çalışıyor. VDO saat seti, el freni lambası ve hansların illuminati yazılarından hediye etti gönlümün efendisi.

Gelelim VDO göstergenin içini açmaya. Elimizdekiler voltmetre, yağ basıncı ve sıcaklık göstergesi. Hemen camlarını temizlemek için kasayı söktüm.

Çerçeve pres olduğundan ince düz tornavida yardımıyla kenarları ayırıyoruz.

Sonrasında temizlik boya ve mutlu son! Ha bu arada bu çerçeve ve camların sıfırları vs satılıyor VDO saatler için. Takarken yine kenarları bükerek takacağımız için eskisini kullanmaktan farkı yok benim için. Kalıp ve presle uğraşmak isteyen daha güzel işçilik sağlar. :)

Gelelim takomuza.
Yol bilgisayarı için kullanacağımız ekran geldi. TFT dokunmatik ama dokunmatik özelliğini kullanmayacağım. Ölçüleri tam istediğim gibi olduğu için aldım. Ana hatları belirledik, sensörleri okuyup değerleri gösterebiliyoruz. Kadrandaki ledleri de ekrana simge olarak taşıyorum. GPS modülü geldiğinde de hız okumaya başlayacak. Sonrasında da çerçeveye montaj.

« Yanıtla #75 : 27 Nisan 2017, 21:06:47 »
çok güzel kanka, en merak ettiğim şey şu ekran :)
kodlarını benimle paylaş !

Çevrimdışı suskun

• Hamit GÜLSOY
« Yanıtla #76 : 27 Nisan 2017, 21:08:02 »
Mükemmel eline emeğine sağlık osmanım 👏👏
H.G WORKS

Çevrimdışı G60

• Otomobil
« Yanıtla #77 : 28 Mayıs 2017, 15:42:28 »
Kadrandan devam ufak ufak. Ekranın yerini ayarladım, sökülebilir sekilde ilerlettim.

Tum her şey bitince, en son kasayı komple boyayıp toparlayacağım.

Çevrimdışı G60

• Otomobil
« Yanıtla #78 : 28 Mayıs 2017, 15:56:20 »
Orjinal BUS D yazisini TDI olarak yapmayi dusundum. En kolay yol pleksi lazer kesim ile gozuktu. Kadran icin parcalari kestirirken aradan cikarttim.

Beyin ve röleleri arka koltuk altında muhafaza edecegim. Aküyü de haftaya ayni yere almayi planliyorum.

Gecis yeri olarak arka kaloriferin su hortum gecis yerini kullandim. Hazir şablonlu kesilmelik yer :D tesisatin orjinal lastigi de ise yaradi.

Ön tarafi muayene icin idareten dikkat cekmeyecek sekilde icini topladim.

Yağmur haftasonu planimi aksatti verimli olmadi Ankaraya gelisim. Haftaya daha siki calisirim umarim.
Bus icin 1 hafta istirahat zamani.

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #79 : 28 Mayıs 2017, 22:48:11 »
ekrana hasta oldum.
umarım problemsiz uygularsın.

vdo larda hediyemiydi.
aklıma tüküreyim :)
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #80 : 29 Mayıs 2017, 23:21:07 »
pleksi işçilikleri çok güzel olmuş oski. eline sağlık. ekranı çalıştırmanı bekliyoruz :)  ::)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
« Yanıtla #81 : 11 Haziran 2017, 21:28:44 »
Gostergemiz bitmek uzere. Arabanin uzerine gelmeye dogru yaklasiyor. :)

Hava filtresi, bağlantı boruları ve akışmetre bağlantısını taktım
.

Pompanın ayarlarını yapmamıştık. Avans ayarını vs yaptık. Bu sırada sanayiye git gel deneme sürüşü oluyor.  Sonrasında yine köşesine çekildi.

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
« Yanıtla #82 : 25 Haziran 2017, 00:42:28 »
way osman hayırlı olsun cok güzel işler yapıyosun allah işini rast getirsin

Çevrimdışı G60

• Otomobil
« Yanıtla #83 : 24 Şubat 2020, 11:59:22 »
Konuyu guncellemeyeli neredeyse 3 sene olmus.
Bu arada ben İstanbul'a tasindim ve ardindan Akçay'a yerlestim. EVLENDİM. :D Bu garip araba da benimle birlikte ardimdan surundu. Balayi tatiline yarim yamalak anca yetistirdik.

3 senede kaporta boyasi vs anca yapildi. Ve hala tam olarak arac bitmedi. :)

Paylasilmayan eksik kalan yerleri de hizlica paylasacagiz artik. :)