Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Türkiyede tek?  (Okunma sayısı 19504 defa)

Türkiyede tek?
« : 21 Ekim 2009, 15:04:40 »
Arkadaşlar aracımın Golf GTI'mı almadan önceki son halleri.Bir arşiv olarak anılarda kalmasını istediğim için konuyu açma ihtiyacı duydum.Belki modifiye yönünden bazı arkadaşlara yol gösterici bir araç bir örnek olabilir.Tabii araç üzerine bilgi sahibi olmak isteyen her arkadaşımıza dostumuza yardımcı olabilirim. Saygılar  :tamamdir Yorumlar  :saygılar

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
Ynt: Türkiyede tek?
« Yanıtla #1 : 21 Ekim 2009, 19:51:35 »
Güzel araçmış. Ama hangi yönüyle Türkiye'de tek olduğunu merak ettim? Gördüğüm kadarıyla gti panjur ve jant ve egzoz dışında değişiklik yok...

« Yanıtla #2 : 21 Ekim 2009, 20:01:49 »
Geçen sene Eylül ayında ben getirene kadar Türkiyede hiç bir polo için ne GTI yan maşpiyeri nede arka tampon alt spoyleri Türkiyeye giriş yapmamıştı.Halende yok zannedersem.Tabii herşey bununlada kalmıyor.  :tamamdir

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
« Yanıtla #3 : 22 Ekim 2009, 00:56:27 »
gtı değil ama dimi :S

« Yanıtla #4 : 22 Ekim 2009, 08:56:33 »
türkiye de tek! olmasını gerektirecek bi durum yok sanırım . bence de burak ;)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #5 : 22 Ekim 2009, 09:29:58 »
Polo çok şık..Donaınm olarak tek olabilir sonuçta üzerindeki parçalar pahalı ve getirilmesi zahmetli ürünler..Dış görünüş 10 numara fakat motor biraz zayıf malesef.Allah kaza bela vermesin keyifli sürüşler Cem.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #6 : 22 Ekim 2009, 10:42:34 »
Sağolun arkadaşlar iyi dilekleriniz için. Tabii zevkler renkler tartışılmaz.Eski aracım olarak hep anılarda kalacak.Benim için yeri doldurulamaz ve gerçekten Türkiyede tek.Bazen görüyorum millet modifiye yapıyorum diye eline ne geçtiyse takıyor araca.Ama ben özenle ve yakışacağını tahmin ederek taktım aracıma parçaları.Detayları yazıyorum;

* GTI ön panjur
*GTI yan marşpiyerler
*GTI arka tampon alt spoyler
*GTI style far karartma
*egzos ucu
*6000 k xernon
*16x7.5" BBS le mans jantlar,195-45-16 performans lastik
*jbl 30 cm bass,hertz 80 watt kompenant arka kapılar,pioneer 160 watt kompenant ön kapılar,sierra ön kolon tizleri,jameson anfi
*ligt black amerikan cam filmi
*3.5 cm maxtrac yay
*
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2009, 10:43:43 Gönderen: CeM öZeR »

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #7 : 22 Ekim 2009, 11:36:13 »
* GTI ön panjur - rahatlıkla getirtilebilir ancak aracın motoru boş olduktan sonra her yerinde gti yazsa da değişen birşey olmaz.
*GTI yan marşpiyerler - yukardakiyle aynı
*GTI arka tampon alt spoyler - yukardakiyle aynı
*GTI style far karartma - kuş serisinde de var
*egzos ucu - kuş serisinde de var
*6000 k xernon - halk otobüslerinde de var
*16x7.5" BBS le mans jantlar,195-45-16 performans lastik - her yerden alınabilir
*jbl 30 cm bass,hertz 80 watt kompenant arka kapılar,pioneer 160 watt kompenant ön kapılar,sierra ön kolon tizleri,jameson anfi - her arabada rastlanabilir
*ligt black amerikan cam filmi - her yerde yapılıyor, birçok arabada var
*3.5 cm maxtrac yay - her yerde satılıyor, bir sürü poloda vardır, yurtdışından bile getirsen 2 haftada gelir

aracını kötülemek için yazmıyorum arkadaşım yanlış anlama. Benim anlayamadığım ya da anlatamadığım konu: Bu aracın TR'de tek olmasını sağlayacak bir özellik yok, belki senin haberin olmadan bir sürü kişi gti panjuru vs getirtmiştir... Benmi aracımda da Cosworth tampon ve marşpiyelleri var ama onları takınca benim arabam cosworth olmadı, yakıştığı için taktım. Belki Türkiye'de 'tek' benim aracım da... Şu an bir sürü Cosworth'te Cosworth tamponu bile yok  :) Tek olmak istiyosan yapılmamış birşey yapman lazım, umarım yeni aracında yaparsın ve aracın gerçekten tek olur  ;)

« Yanıtla #8 : 22 Ekim 2009, 13:28:22 »
Arkadaşım ben yaptım Türkiyede daha iyisinide görmedim görürsen fotoğraflarını paylaş görelim  :tamamdir Millet o parça numaralarını bilmezken doğuş otomotivin etka ekranında hiç bi yedek parçacı bile o parçaların ne olduğunu bilmezken yaptım ben bu dediklerimi bu polo aracın 1.5 sene önceki görüntüleri bunlar.Birazcık ona göre düşün istersen. dedim ya yukardada yazdım zevkler renkler tartışılmaz sana göre sıradandır ama benim için tektir.  :tamamdir Not=Ayrıca ben aracımda diğer pololarda olmayan şu özellik vesaire bulunduruyorum demedim bu kadar şeyi bir arada kusursuz olarak araca uyguladığımı ve farklı olduğunu düşünüyorum.Yanlış anlaşılmasın.  :sevgi:
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2009, 13:36:32 Gönderen: CeM öZeR »

« Yanıtla #9 : 22 Ekim 2009, 14:18:11 »
* GTI ön panjur - rahatlıkla getirtilebilir ancak aracın motoru boş olduktan sonra her yerinde gti yazsa da değişen birşey olmaz.
*GTI yan marşpiyerler - yukardakiyle aynı
*GTI arka tampon alt spoyler - yukardakiyle aynı
*GTI style far karartma - kuş serisinde de var
*egzos ucu - kuş serisinde de var
*6000 k xernon - halk otobüslerinde de var
*16x7.5" BBS le mans jantlar,195-45-16 performans lastik - her yerden alınabilir
*jbl 30 cm bass,hertz 80 watt kompenant arka kapılar,pioneer 160 watt kompenant ön kapılar,sierra ön kolon tizleri,jameson anfi - her arabada rastlanabilir
*ligt black amerikan cam filmi - her yerde yapılıyor, birçok arabada var
*3.5 cm maxtrac yay - her yerde satılıyor, bir sürü poloda vardır, yurtdışından bile getirsen 2 haftada gelir

aracını kötülemek için yazmıyorum arkadaşım yanlış anlama. Benim anlayamadığım ya da anlatamadığım konu: Bu aracın TR'de tek olmasını sağlayacak bir özellik yok, belki senin haberin olmadan bir sürü kişi gti panjuru vs getirtmiştir... Benmi aracımda da Cosworth tampon ve marşpiyelleri var ama onları takınca benim arabam cosworth olmadı, yakıştığı için taktım. Belki Türkiye'de 'tek' benim aracım da... Şu an bir sürü Cosworth'te Cosworth tamponu bile yok  :) Tek olmak istiyosan yapılmamış birşey yapman lazım, umarım yeni aracında yaparsın ve aracın gerçekten tek olur  ;)

Can abi çok büyük yalnışların var senin arabandaki tampon Cosworth olabilir ama ama bu tr de Cosworth
tamponu veya Cosworth olmadığnı göstermez daha 2 hafta öce 2002 gümrük çıkışlı Cosworth sierra alıcaktık işlerimiz ters gitti kaporayı almak zorumda kaldık yani tr de sadece senin arabanda Cosworth tompunu yok veya da satılmıyo sannetme çünkü emin önünde bir parçacıda var bunun araştırmasını yaptık.

Cem abinin arabaya gelince belki cem abinin arabsı tr de tek olmayabilir ama onun kalbinde ve bizim beğenimizde tr de ve de dünyada tek...
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #10 : 22 Ekim 2009, 15:01:51 »
Can abi çok büyük yalnışların var senin arabandaki tampon Cosworth olabilir ama ama bu tr de Cosworth
tamponu veya Cosworth olmadığnı göstermez daha 2 hafta öce 2002 gümrük çıkışlı Cosworth sierra alıcaktık işlerimiz ters gitti kaporayı almak zorumda kaldık yani tr de sadece senin arabanda Cosworth tompunu yok veya da satılmıyo sannetme çünkü emin önünde bir parçacıda var bunun araştırmasını yaptık.

Cem abinin arabaya gelince belki cem abinin arabsı tr de tek olmayabilir ama onun kalbinde ve bizim beğenimizde tr de ve de dünyada tek...

canım kardeşim ben Türkiye'de Cosworth yok demedim ki :) Cosworth kullanmışlığım var, arkadaşımda Cosworth var. Türkiye'den en az 7-8 tane Sierra Cosworth biliyorum. Söyle bakalım neymiş yanlışlarım?
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2009, 15:02:38 Gönderen: mecamir »

« Yanıtla #11 : 22 Ekim 2009, 15:04:46 »
Belki Türkiye'de 'tek' benim aracım da... Şu an bir sürü Cosworth'te Cosworth tamponu bile yok

Bu sözünü yanlış buluyorum.
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #12 : 22 Ekim 2009, 15:07:39 »
Arkadaşım ben yaptım Türkiyede daha iyisinide görmedim görürsen fotoğraflarını paylaş görelim  :tamamdir Millet o parça numaralarını bilmezken doğuş otomotivin etka ekranında hiç bi yedek parçacı bile o parçaların ne olduğunu bilmezken yaptım ben bu dediklerimi bu polo aracın 1.5 sene önceki görüntüleri bunlar.Birazcık ona göre düşün istersen. dedim ya yukardada yazdım zevkler renkler tartışılmaz sana göre sıradandır ama benim için tektir.  :tamamdir Not=Ayrıca ben aracımda diğer pololarda olmayan şu özellik vesaire bulunduruyorum demedim bu kadar şeyi bir arada kusursuz olarak araca uyguladığımı ve farklı olduğunu düşünüyorum.Yanlış anlaşılmasın.  :sevgi:

Doğrudur, herkesin aracı kendine güzeldir. Ancak 'iyi' göreceli kavramdır. bana göre senin aracından yahut herhangi bir polo'dan daha iyisi mutlaka vardır. Örneğin ben performans severim, bana göre chip'li bir polo stock motor jantlı body kitli bir polodan daha iyidir. Arabana bişey demedim zaten, yukarda ilk mesajımı okursan görürsün. Bana göre 'Türkiye'de tek' diye tabir edilen araçlar aşağıdaki gibi olmalı...

umarım demek istediğimi anlayan birileri çıkar :)

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #13 : 22 Ekim 2009, 15:13:25 »
Bu sözünü yanlış buluyorum.

O zaman o cümleyi açıklayayım, sonra yanlış ya da doğru olduğunu bir daha düşün...

Aracım 2.0 litre DOHC motorlu Sierra Ghia. Koni amortisör, H&R spor helezonlar var (Türkiye'de helezonları yok, amortisörlerine de güzel para istiyorlar). Sierra Cosworth ön tamponu, panjuru, yan marşpiyelleri var. Beni şimdiye kadar belki 6-7 kişi aradı ve 'Bende Sierra Cosworth var ama ön tampon yok, düz sierra tamponu kullanıyorum, bana satar mısın' dedi. O cümlede anlatmak istediğim Türkiye'de Sierra Cosworth olmadığı değil, bazı Cosworth'lerde bile orijinal tamponu yokken benim 2.0 DOHC'umda Cosworth tamponu olduğu. Yani Cem arkadaşımızın durumu gibi... O yüzden ben de dedim o zaman benimki de tek diye ;) Şimdi anladın mı?