Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: T(ü)RK MK4  (Okunma sayısı 59970 defa)

T(ü)RK MK4
« : 19 Şubat 2016, 11:23:57 »
Merhaba vwtr ekibi;

Bir zamanlar sürekli forumda takıldığım burada da aracımı tanıttığım Polo'dan sonra yine VW aracı olan Golf ile buradayım. Gerek arkadaşlarım gerekse forumdaki yazılar'da  VW'nin insana yaşam tarzı dedikleri zaman gerçekten ciddi gelmezdi ama sahibi olduğum araçlardan sonra başka marka araçlara aidiyet hissedemiyorum, tutkum beni eski kasa VW araçlara yöneltiyor.

Eski mahallemde yıllarca önünden geçerken ahh ettiğim sahibini de bir o kadar çok sevdiğim hani Abi şuradan bir tur atıp geleyim dediğim arabanın sahibi artık ben oldum. Bu arabanın yeri bende o kadar farklıdır ki sahibi ile bakımları bile eski sahibinin peşine bile takılıp gitmişliğim ve önünde resim çekinmişliğim vardır. Eski sahibi arabayı 2000 senesinde sıfır km iken almıştır artık ikinci sahibi'de ben oldum inşallah bir ömür bizim kuşağımızda kalmaya da devam eder.

Sözü daha fazla uzatmadan resimlere geçeyim :)

İlk gözarım Polo'yu çocukluğumdan beri hayalini kurduğum Golf'ü alabilmek için kısa sürede sattım.

İnsanın akrabası oto yıkama - boya korumasının olmasının avantajını kullanarak soluğu yanında aldım.
Sağolsun onunda hayırlı olsun hediyeleri sayende gelinen son durum.

Ebay'dan sipariş ettiğim güneşliğim ve kalörifer düğmeleri takıldıktan sonra ilk resimleri

Aynalığa asılan kendi tasarımımı yaptırmış olduğum pleksi ile

Sonrasında kış geldi ve aracıma kışlık lastiklerimi taktım ne kadar sevmesem de bütçe doğrultusunda kapak jant ile resmi

Km daha 67 bin olmadı mümkün olmadıkça bende eski sahibi gibi pek arabayı çıkartmıyorum. Ayrıca sizlere bir sorum olacak resimde de görüldüğü gibi sis ışıkları yanık gözüküyor fakat yeni aldığım far anahtarından sonra oldu bu sıkıntı bunu nasıl çözebilirim ?

Gözüme hoş gelmeyen farları ön ve arka tampon ekini çıkartmak istiyordum. Bunun içinde ön tampon ve orjinal cupra ek aldım yakın zamanda da arka tampon ekini almak istiyorum. Boyandıktan sonra araba yeni bir çehre kazanacak inşallah bununle birlikte folyo olan çıtalar ve kapı kolları'da boyanacak.

Çok istediğim farları uzun uğraşlar sonunda buldum fiyat konusunda anlaştık fakat satan kişi dürüst bir şekilde davranmadı söyledikleri ile getirdiği farlar konusunda sıkıntı yaşadık (fiyat+ürün sorunu) sonuç olarak almaktan vazgeçtim bu konuda bana yardımcı olabilecek birisi varsa şimdiden teşekkürü bir borç bilirim.

Son olarak da int gördüğüm ve bagajın temiz olması için almak istediğim bagaj havuzu geldi gelmeden önce arabayı temizleyip koymak istedim.
Temizlerken de yine int'de gördüğüm stickeri çıkartıp arabaya yapıştırdım. Sonrasında bende pek beğenmedim ama hevesim geçene kadar dursun istedim.

« Son Düzenleme: 19 Şubat 2016, 12:48:05 Gönderen: WayOfLife »

Çevrimdışı brkdmr38

• Otomobil
    "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
Ynt: T(ü)RK MK4
« Yanıtla #1 : 19 Şubat 2016, 14:11:51 »
Öncelikle hayirli olsun.66 K da bir golf hazine gibi degerli maşallah çok güzel.Zaten + ve - leri siz belirlemissiniz tamponlar çok siritiyor r32 tamponu satan vardı forumda.Farlara gelecek olursak farlar konusunda "metinmb407" kullanıcı isimli forum üyemiz far modifikasyonu yapmakta en son yaptığı far bir Transporter için.Transporter konu başlıkları arasında konu var.Onunla irtibata geçerek güzel bir sonuç alacağınızi dusunuyorum. Kazasız belasiz iyi günlerde kullanın
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

« Yanıtla #2 : 19 Şubat 2016, 21:21:14 »
Hayırlı olsun. Vazgeçtiğiniz farlarda ne problem yaşadınız?

O üst mesajdaki bahsedilen kişiyim ayrıca :)

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #3 : 19 Şubat 2016, 23:56:48 »
hayırlı olsun :) düşünceler çok güzel. yapılınca araç çok daha iyi olacaktır.  :tamamdir :tamamdir

Çevrimdışı mkkpnar

• Otomobil
    6N
« Yanıtla #4 : 22 Şubat 2016, 18:00:58 »
oncelıkle hayırlı olsun .Kazasız surusler dılerım. Aracınızda tamponlar ve asırı ınce yanak lastıklerınız goze batıyor . Daha sade sekılde kullanabılırsınız. İnanın goze daha hos ve dırılıgını on plana cıkarırsınız.

« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2016, 18:33:43 »
Al benim kafada biri daha  ;D Gerçekten yapılanlar gerçekten meraklı olduğunuzu gösteriyor. Aracın da maşallahı var, km si falan ne güzel öyle  :) Metinin sormuş gerçi, aldığınız farlardan niye vazgeçtiniz? Parça numaraları vs. mi tutmadı? Bu arada aslına jant olarak durban lar gayet güzel durmuş ama hakikaten ince yanak, ön takımı falan mahfeder..

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #6 : 23 Şubat 2016, 10:57:30 »
Fotoğrafta görünen farlar zaten orijinal 32 farı değil mi? ne pahası olursa olsun bunu tercih etmelisiniz...
Bulamaz ya da alamazsanız sisli orijinal bir çift far alıp kurtulun.
İsterseniz bu farlara motorlu mercek takıp, performansını arttırabilirsiniz.
göstergedeki sis işareti far anahtarından kaynaklanıyor, tamiri de mümkün, değişimi de...50-100 arası bir fiyatı var kalitesine göre...
Araç mükemmel, kazasız-cezasız.
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

« Yanıtla #7 : 26 Şubat 2016, 16:06:52 »
Öncelikle hayirli olsun.66 K da bir golf hazine gibi degerli maşallah çok güzel.Zaten + ve - leri siz belirlemissiniz tamponlar çok siritiyor r32 tamponu satan vardı forumda.Farlara gelecek olursak farlar konusunda "metinmb407" kullanıcı isimli forum üyemiz far modifikasyonu yapmakta en son yaptığı far bir Transporter için.Transporter konu başlıkları arasında konu var.Onunla irtibata geçerek güzel bir sonuç alacağınızi dusunuyorum. Kazasız belasiz iyi günlerde kullanın

Öncelikle Çok teşekkür ederim hocam. Dediğiniz gibi farlara çözüm bulamazsam kesinlikle orjinal farlara bi-xenon yapılacak bu şekilde binmek istemiyıorum.

Hayırlı olsun. Vazgeçtiğiniz farlarda ne problem yaşadınız?

O üst mesajdaki bahsedilen kişiyim ayrıca :)

Hocam kimsenin ticaretini baltalamak istemem fakat benim farlarımı yurt dışından başka biri getirtti hatta halen sahibinden de ilanı var duruyor. Şayet eğer sizseniz durumu biraz daha açarak özetleyebilirim. Benim yaşadığım problem fiyat konusunda anlaştıktan sonra ürün Yurda girdiğinde fiyatına %20 oranında zam koyması belki kendince haklı olabilir ki sanmıyorum çünkü ürünü yurt dışı kargo ile değil kendisi araba üstünde getirttirmiş anlattığına göre.
Ürün geldikten sonra gördüğüm manzara biraz daha farklıydı gelen ürünün bir teki bosch marka diyeri AL olandı yani ikisi bir çift ürün değildi. Ayrıda bir teki soluk durumdaydı diğer teki temizdi hal böyle olunca da bende malzemeyi almaktan vazgeçtim sonuçta ikinci el üründü ve düşündüğüm gibi çıkmadı ticarette böyle anlaşmazlıkların çıkması normal , satıcı ile helalleştikten sonra bende almaktan vazgeçtim.

Sanırım siz normal farları bi-xenon mercekli yapabiliyorsunuz umarım en kısa sürede tanışırız ve böylelikle farklı bir projede gerçekleştirebiliriz.

hayırlı olsun :) düşünceler çok güzel. yapılınca araç çok daha iyi olacaktır.  :tamamdir :tamamdir

Hasan ali çok teşekkür ederim inşallah en güzel hali ile aranızda yer alacaktır. Her gün bir önce ki güne göre biraz daha aşama kaydediyorum.

oncelıkle hayırlı olsun .Kazasız surusler dılerım. Aracınızda tamponlar ve asırı ınce yanak lastıklerınız goze batıyor . Daha sade sekılde kullanabılırsınız. İnanın goze daha hos ve dırılıgını on plana cıkarırsınız.

Çok teşekkür ederim hocam. Ön tamponu aldım fakat arka tampona da bir şeyler düşündüğümden dolayı şuanda boyatıp takamıyorum havaların da ısınması ile birlikte hepsini aynı anda bitmiş olarak takmak istiyorum inşallah herşeyi ile rahatlıkla binmek nasip olur.  Lastik yanaklarına gelince aslında o kadar ince yanaklar değiller yahutta ben böyle ince yanaklara binmeye alışmışım bilemiyorum normal ölçüleri 45"17

Belki biraz daha hevesimi aldıktan sonra daha kalın bir yanak ile kullanabilirim.

Al benim kafada biri daha  ;D Gerçekten yapılanlar gerçekten meraklı olduğunuzu gösteriyor. Aracın da maşallahı var, km si falan ne güzel öyle  :) Metinin sormuş gerçi, aldığınız farlardan niye vazgeçtiniz? Parça numaraları vs. mi tutmadı? Bu arada aslına jant olarak durban lar gayet güzel durmuş ama hakikaten ince yanak, ön takımı falan mahfeder..

Hocam sizin paylaşımlarınızı gördüm bu forumda ve techturkey'de bende sizin aracı beğeniyorum  :tamamdir
Farlarla ilgili durumu yukarıda özetledim inşallah tedarik ederim ve herşeyi ile içime sinerek binerim hayırlısı artık.
Ayrıca da yorumlarınız için çok teşekkür ederim.  :)

Fotoğrafta görünen farlar zaten orijinal 32 farı değil mi? ne pahası olursa olsun bunu tercih etmelisiniz...
Bulamaz ya da alamazsanız sisli orijinal bir çift far alıp kurtulun.
İsterseniz bu farlara motorlu mercek takıp, performansını arttırabilirsiniz.
göstergedeki sis işareti far anahtarından kaynaklanıyor, tamiri de mümkün, değişimi de...50-100 arası bir fiyatı var kalitesine göre...
Araç mükemmel, kazasız-cezasız.

Çok teşekkür ederim, evet foto'daki orjinal R32 farı benim de gönlümden geçiyor ama bakalım artık bir şekilde tedarik etmeye çalışacağız. Resimdeki şekli ile kesinlikle binmek istemiyorum en olmadı normal farları bi-xenon olarak montajlayacağım.

« Son Düzenleme: 26 Şubat 2016, 16:08:33 Gönderen: WayOfLife »

« Yanıtla #8 : 26 Şubat 2016, 16:09:58 »
Yazmadığım günler içerisinde ufak malzemelerin yurt dışından gelmeye başlaması ile her geçen gün araca bir şeyler daha eklemeye çalışıyorum. Yalnız tek yapamadığım şey ne yazık ki parçaları montajını yapmadan önce resimleri çekmeyi unutmak. Bu sebeple görselini bulduğum resimler farklı arabaların şimdiden bunun için kusuruma bakmayın.

Yukarı da görseli olan resimde Araç anteni çarpışan oto gibi görünüyordu. Araç antenini yeni stil kısa anten ile değişti, ayrıca arka silecek de yeni kasası olan MK5 diye adlandırılan Golf 5 silecekleri ile yenilenmiş oldu.

Far anahtarları otomatik olarak karanlıkta yanması için "Follow Me Home + Far Sensörü" olma özelliği olan far anahtarı ile değiştirildi. Ayrıca kalorifer ızgaralarının olduğu bölgeler "piano black" olarak adlandırılan kaplama malzemesi ile kaplandı.

« Yanıtla #9 : 26 Şubat 2016, 21:26:21 »
Hocam kimsenin ticaretini baltalamak istemem fakat benim farlarımı yurt dışından başka biri getirtti hatta halen sahibinden de ilanı var duruyor. Şayet eğer sizseniz durumu biraz daha açarak özetleyebilirim. Benim yaşadığım problem fiyat konusunda anlaştıktan sonra ürün Yurda girdiğinde fiyatına %20 oranında zam koyması belki kendince haklı olabilir ki sanmıyorum çünkü ürünü yurt dışı kargo ile değil kendisi araba üstünde getirttirmiş anlattığına göre.
Ürün geldikten sonra gördüğüm manzara biraz daha farklıydı gelen ürünün bir teki bosch marka diyeri AL olandı yani ikisi bir çift ürün değildi. Ayrıda bir teki soluk durumdaydı diğer teki temizdi hal böyle olunca da bende malzemeyi almaktan vazgeçtim sonuçta ikinci el üründü ve düşündüğüm gibi çıkmadı ticarette böyle anlaşmazlıkların çıkması normal , satıcı ile helalleştikten sonra bende almaktan vazgeçtim.

Sanırım siz normal farları bi-xenon mercekli yapabiliyorsunuz umarım en kısa sürede tanışırız ve böylelikle farklı bir projede gerçekleştirebiliriz.

Valla ürünleri getiren ben değilim :) Mercek montajı yapan biriyim. AL ve Bosch aynı zaten. AL Bosch un Fransadaki fabrikasının adı. Biri eski bir yeni ise almazdım bende. İyi almadınız çünkü Bosch mercekli far fındık mercek diye adlandırılıyor aydınlatması rezil. Mondeo MKIII te de aynı mercek kullanıyor Mondeo da mercek dönüşümü yapmadan önce ve yaptıktan sonraki bariz fark.

Mondeo Bosch merceği özetle fındık mercek:

Bu da benim merceğini değiştirdiğim bixenon mercek ampüler aynı değişmedi:

« Yanıtla #10 : 26 Şubat 2016, 21:37:52 »
Bu arada benden size tavsiye. Klima peteklerinizi Bora nın panjur petekleri ile değiştirin daha şık ve profesyonel duruyor :)

« Yanıtla #11 : 27 Şubat 2016, 19:09:17 »
Şu 'Auto' konumlu far anahtarından ben de almayı düşünüyorum. Anahtardaki büyük soketi nereye yerleştirdiniz? Ben alırsam kendim montajlmayı planlıyorum.
Bu arada yorumların için ben de teşekkür ederim kardeşim  :tamamdir Daha eksik çok da bakalım ufak ufak yapmaya çalışıyorum bişeyler.
Bir de arka sileceği ben de değiştirdiydim ama tam süpürmüyordu memnun kalmadım, fazla kullanamadım orjinale döndüm  :)
Kalorifer peteklerinde Metin e katılıyorum, o da planlar arasında  :D Kazasız belasız... 8)

« Yanıtla #12 : 27 Şubat 2016, 21:57:42 »
Şu 'Auto' konumlu far anahtarından ben de almayı düşünüyorum. Anahtardaki büyük soketi nereye yerleştirdiniz? Ben alırsam kendim montajlmayı planlıyorum.
Bu arada yorumların için ben de teşekkür ederim kardeşim  :tamamdir Daha eksik çok da bakalım ufak ufak yapmaya çalışıyorum bişeyler.
Bir de arka sileceği ben de değiştirdiydim ama tam süpürmüyordu memnun kalmadım, fazla kullanamadım orjinale döndüm  :)
Kalorifer peteklerinde Metin e katılıyorum, o da planlar arasında  :D Kazasız belasız... 8)

Metin hocam  eğer istediğim farları bulamazsam ki sanırım öyle olacak o Zaman orjinal farları bi xenona çevirme konusunda yardımlarınızı kesinlikle alacağım  :tamamdir
Petek konusuna gelince sonuna kadar haklısınız bende dediğiniz gibi Bora petek takacağım ama önceliğim diğer eksiklerimi giderebilmek :)

« Yanıtla #13 : 27 Şubat 2016, 22:13:10 »
Anahtarı ben kendim taktım çok kolay takılması o kadar zor değil sadece biraz el becerisi istiyor. Direksiyon altından paneli söküyorsunuz kuruyu Oray'a yerleştiriyorsunuz. Kalorifer peteğinin arkasında vidalar var ordan da anahtar kabloları geçiyor aldığınız Zaman tekrardan konuşuruz.
Silecek gayet güzel çalışıyor 2 gündür kullanıyorum ve oldukça olumlu sonuç verdi. Şimdi diğer eksikliklerimi gidermeye geldi.