Gönderen Konu: rene's mk4 17'' durban jantlarımız ( sayfa 8)  (Okunma sayısı 71072 defa)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Ynt: Pacific jantlı Comfortline :)
« Yanıtla #28 : 30 Ekim 2012, 18:08:04 »
Benim aldığım çıkmacı bana 6 çeşit kapak göstermişti.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #29 : 31 Ekim 2012, 12:36:16 »
ok metin ben elinde var sandım :) mercedes mercek kapağı bencede en iyisi h7 yada ds2 olması farketmiyor sanırım mercek kapagının yuva genişliği aynı tabi kapak reklektöre nasıl monte ediliyor bilmiyorum sen delip oturttunmu yapıştırıcı vs mi kullandın ? google dan baktım gerçekte accent era ya bile yakışmış mercedes mercek kapağı bende onlardan bulacam insallah çıkma far almadan üzerindeki hella ları açalım diye düşündük.şuanki en büyük engelim sakaryadaki çıkmacılar adamlarda hiç birşey yok yer kaporta gök kaporta :) sanırım internetten tedarik edicem malzemeleri ufak ufak.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2012, 12:37:27 Gönderen: rene »

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 31 Ekim 2012, 12:44:15 »
Mercek kapakları far tasına değil merceğe monte ediliyor zaten geçmeli sök tak :) Ama dikkat edeceğin nokta merceği far tasına bağladığın vakit mercek kapağının merceğe oturmasını engellemeyecek şekilde montaj yapmak. Ben o yüzden mercek kapağının alt kısmını traşladım. Benim far tasının alt kısmı düz olduğu için böyle bir girişimde bulundum ama senin far tası zaten yuvarlak o yüzden montesi kolay olur. Bence bilen birine yaptır deneme yanılma ile yapılacak iş değil heleki elinde tek far var ise çok çok dikkatli olman gerekecek. Ben kendi farlarımı 3 kere söktüm üçüncüde adamakıllı bir montaj oldu. İkinci montajı yaklaşık 8 ay kullandım en sağlamı şu anki oldu. İnternetten bulursun malzemeleri.

Mercedes kapağı ile ilgili kendi aracımın fotosunu çeker eklerim buraya. İki çeşit var kapak olarak. Canım sıkıldıkça değiştirirm diye iki tür aldım :D

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 06 Kasım 2012, 18:02:46 »
Birinci takım bu :) Aynı zamanda far karartma da yaptım.

Bu da ikinci takım eski resimlerden Mercedes E serisi mercek kapakları :)

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #32 : 06 Kasım 2012, 18:30:30 »
farlar farklıymış. plakada 19 diyo ne diyo bu :D memleketimden gelme sanırım

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 06 Kasım 2012, 19:46:20 »
farlar farklıymış. plakada 19 diyo ne diyo bu :D memleketimden gelme sanırım

Çorumluyuz birbirimizden sorumluyuz :D

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 08 Kasım 2012, 10:31:58 »
hey maşallah mükemmel olmuş metin mercedes mercek kapakları bambaşka duruyor  :sevgi: gerçekten kare yuvaya oturtmak için ciddi uğraşmışsındır bunları.bu arada sanırım parkarıda iptal etmemişsin merceğin altından yanıyor :) valeo merceklerden aldım Passat b.5.5 ten çıkma meganekılerle aynı oluyormuş.şimdi sırada merc. mercek kapagı bulmak var sonrası işçileğe girişebiliriz sanırım.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 08 Kasım 2012, 10:33:42 »
bu arada Bora nın aydınlatma açısından standart farı hiç göstermiyordu Golf e göre sanırım far yapısından kaynaklanıyordu xnonda takmıştık yine göstermiyordu yolu çıldırtmıştı bizi boraya mercek olmazsa olmaz bence  :)
« Son Düzenleme: 08 Kasım 2012, 10:34:02 Gönderen: rene »

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 08 Kasım 2012, 10:38:43 »
hey maşallah mükemmel olmuş metin mercedes mercek kapakları bambaşka duruyor  :sevgi: gerçekten kare yuvaya oturtmak için ciddi uğraşmışsındır bunları.bu arada sanırım parkarıda iptal etmemişsin merceğin altından yanıyor :) valeo merceklerden aldım Passat b.5.5 ten çıkma meganekılerle aynı oluyormuş.şimdi sırada merc. mercek kapagı bulmak var sonrası işçileğe girişebiliriz sanırım.

Çok teşekkür ederim :) Evet parkları iptal etmedim aynı zamanda bizim araçlarda sinyal üstte alt kısımda birşey yoktu orayı da kestim turuncu park koydum sinyalle bağlantılı olarak sinyal yanınca turuncu park sönüyor sinyal sönünce turuncu park yanıyor ikisi senkronize yanıyor :D

Mercekleri kaça aldın?

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 08 Kasım 2012, 10:39:19 »
bu arada Bora nın aydınlatma açısından standart farı hiç göstermiyordu Golf e göre sanırım far yapısından kaynaklanıyordu xnonda takmıştık yine göstermiyordu yolu çıldırtmıştı bizi boraya mercek olmazsa olmaz bence  :)

Evet far yapısından :) Şimdi affetmiyorum yolları da kaşınanlarıda :)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 08 Kasım 2012, 12:19:07 »
Çok teşekkür ederim :) Evet parkları iptal etmedim aynı zamanda bizim araçlarda sinyal üstte alt kısımda birşey yoktu orayı da kestim turuncu park koydum sinyalle bağlantılı olarak sinyal yanınca turuncu park sönüyor sinyal sönünce turuncu park yanıyor ikisi senkronize yanıyor :D

Mercekleri kaça aldın?

ben çıkma sisli far buldun sandım valla çok güzel yapmışsın o ayna kısmı keserek ...bende yapayım hazır açmışken ama elimde ikinci takım far olmadıgından sadece sinyal kapagını bulmak pek mümkün olmaz :/  ben mercekleri 50 tl ye aldım ama çok temizler 35 tl yede vardı aynısı ama kararmışlardı almadım aydınlatmayı etkiler diye.Senin merc. mercek kapaklarından nerden temin edebilim ve fiyatları ne durumdadır  internette araştırdım yok hiç bi sitede satılık ya :(

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 08 Kasım 2012, 13:39:29 »
ben çıkma sisli far buldun sandım valla çok güzel yapmışsın o ayna kısmı keserek ...bende yapayım hazır açmışken ama elimde ikinci takım far olmadıgından sadece sinyal kapagını bulmak pek mümkün olmaz :/  ben mercekleri 50 tl ye aldım ama çok temizler 35 tl yede vardı aynısı ama kararmışlardı almadım aydınlatmayı etkiler diye.Senin merc. mercek kapaklarından nerden temin edebilim ve fiyatları ne durumdadır  internette araştırdım yok hiç bi sitede satılık ya :(

Çıkma sisli farı ebay mebay o kadar aradım ki bulamadım mercek montajı yaptıktan sonra sahibindende bir takım sisli Bora farı görünce deliye döndüm resmen :D

Sen Valeo mercekleri almışsın ama Mercedes mercek kapağının ona oturacağından emin misin? Ben şahsen emin değilimde. Benim aldığım takımda Hellaya uygun kapakları vermişti adam kapaklarda merceklere göre standart. Mercedes Hella mercek kullanıyor o yüzden nasıl çıkarsın bu işin içinden bilemedim. Ayrıca Senin Golf ve Merc. mercek kapağı güzel durmaz. Yurtdışı forumlarını araştırırken Golf IV örneklerinide gördüm ve inan Mercedes kapağı çok kaba duruyordu. Far tasının dışına taşar büyük bir kapak çünkü. Bendeki far tasının çapı senin araca göre büyük olduğundan tercihim Merc. kapaktan yana olmuştu. Mercek çapını ölçersen Merc. kapağının uyumlu olup olmadığını söylerim. Ona göre de yardımcı olmaya çalışırım.

Önümüzdeki günlerde Karabük e bixenon montaj yapıp yollayacağım bende. Araç yine Bora. Bekleyin bakalım ne çıkacak :)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 08 Kasım 2012, 13:40:18 »
Bu arada kapaklar tek satılmıyor ve satanlarda bixenon mercek fiyatına kapak satıyorlar. Galiba bu Merc. kapağı Golf Pacific jantı hesabına :D

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 08 Kasım 2012, 14:45:29 »
Bak şimdi burda Merc. E55 kapaklı Golfleri gör ve yakışmadığını anla :)