Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: rene's mk4 17'' durban jantlarımız ( sayfa 8)  (Okunma sayısı 70933 defa)

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
Ynt: Pacific jantlı Comfortline :)
« Yanıtla #14 : 04 Ekim 2012, 21:57:02 »
Maşallah...

sağolasın ilker bu arada çok 2001 var ya farkındamısınız :)

« Yanıtla #15 : 05 Ekim 2012, 10:16:36 »
Ama bu aracı daha da güzelleştirmek gerek. Bixenon update falan  :tamamdir

« Yanıtla #16 : 08 Ekim 2012, 09:09:39 »
sağol mehmet pacific jantları gerçekten güzel hem arabayı yormuyor hemde orjinal oldugundan çizginin dışına çıkmamış oluyor 850 tl bence uygun bi fiyat kendi jantlarınıda 500-600 civarı elden çıkarırısın...aslında bu jantlar Abd de 1.8 T Gti larla veriliyordu o dönemde  bizdeyse 4 kasanın son serisine dinanizm kazandırmak amaçlı bikaç datay ekleyip pacific lere taktılar jantlardan çok memnunum ama  yinede çok deli bi jant bulupta boşa çıkarlarsa haber veririm  :tamamdir
evet haklısın eski gtilere takılıyormuş burda öğrendim.orjinal olması zaten süper,doğru orjinalleri elden çıkarmak mantıklı ya hiç aklımada gelmedi bi kurcalayayım ben bunu :)

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #17 : 16 Ekim 2012, 21:36:50 »
Ama bu aracı daha da güzelleştirmek gerek. Bixenon update falan  :tamamdir
valla metin bixenon olmasa bile mercek ve far karartma olayina girme dusuncem var aslinda fk mercekli far alacaktim fakat arkadasin arabasina aldik malesef merceklerin hali felaket park ampulu kadar aydinlatmiyor guzel bi cikma mercek alicam simdi bOs zamanimdada garajda ise girisicem insallah mercek konusunda bana tavsiyede bulunursaniz sevinirim :) bide mercekleri standart fara nasil duzgun sekilde sabitlitcez oda asil konumuz :))

« Yanıtla #18 : 17 Ekim 2012, 10:49:15 »
Valla Golf ün far yapısını incelemem gerek. Biliyorsun ben bixenon montajı yapmıştım. Basit iş. Hem de senin far çift reflektör daha basit ve şık duracağına eminim.

« Yanıtla #19 : 17 Ekim 2012, 10:59:04 »
maşallah eren, aracın her daim temiz gibi görünüyor, nedense bende öyle bir izlenim bırakıyor

ben buraya foto eklerken bile arabam at hırsızı gibi :)

metin hoca benim fara ne yapabiliriz :) kendiliğinden mercek var bixenona çevrilir mi o?

« Yanıtla #20 : 17 Ekim 2012, 11:02:56 »
Far yapısını görmem gerekli valla. Merceğin boyutu falan nasıl. Veya farını sökecen merceğin fotosunu ve ölçülerini yollayacan. Çünkü ona göre mercek türleri var :) Benim kullandıklarım Hella bixenon mercek ve Mercedes E serisi mercek kapakları.

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #21 : 30 Ekim 2012, 10:19:32 »
Valla Golf ün far yapısını incelemem gerek. Biliyorsun ben bixenon montajı yapmıştım. Basit iş. Hem de senin far çift reflektör daha basit ve şık duracağına eminim.

Bixenon için ds2 gerekiyor yanılmıyorsam xenonları yenilemiştim yakın zamanda sanırım sırf o yüzden sadece h7 mercek takıcam metin yoksa bixenon ayrı bişey tabiki :/

elektrikçi bi arkadaşım var onla beraber yapmayı düşünüyorum o hazır hella mercek setlerinden bahsetti ama yan sanayı çıkıp junyan gibi dağıtmasından korkuyorum.fiyatı 250 tl dedi sadece mercek ve mercek kapağı biz açıp montajınıı yapıcaz açmışken çerçevesinide karartıcaz farın... bu kiti almakmı daha mantıklı yoksa merc.yada bmw den çıkma uygun bir h7 mercek ve mercek kapağı bulmakmı far camına değmeyecek uzunlukta olması gerekiyor tabi hangi h7 golf e uyum sağlar bilgin varmı acaba?

geceuçusu.com adlı sitede golf 4 le ılgılı çalışmalar var ama adamlar bana göre biraz prof kalıyor far konusunda o yüzden dillerini pek anlayamıyorum :)
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2012, 10:22:13 Gönderen: rene »

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #22 : 30 Ekim 2012, 10:31:37 »
maşallah eren, aracın her daim temiz gibi görünüyor, nedense bende öyle bir izlenim bırakıyor

ben buraya foto eklerken bile arabam at hırsızı gibi :)

metin hoca benim fara ne yapabiliriz :) kendiliğinden mercek var bixenona çevrilir mi o?
sağolasın ali elimden geldiği kadar özenirim temiz bakarım temizlerim silerim vaktim yoksa temizletirim babadan kalma bi alışkanlık bi ayakkabı bi araba :)

senin araban çamurluyken bile güzel o yüzden problem yok.

Bu arada arife göünü emektar pioneer deh-6750 miz bizden bu kadar dedi onun dolgun baslarına alıştığımızdan deh-9450 ub ile ana ünitemizi yeniledik.

Dün sabah 6 yıllık mutlu akümüzde bizden bu kadar dedi onuda yeniledik.

son zamanlarda takılan Saol cam telinide tekrar sardrıp yağladık.

bide akşam yemek yerken arka dişimizi kırdır dışçi daha kötü haberlerde verdi  hiç yoktan bi teklik yara açılmış oldu toplam olarak :)
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2012, 10:32:45 Gönderen: rene »

« Yanıtla #23 : 30 Ekim 2012, 10:39:07 »
Yapmışken bir kere yap tam yap :) Hellanın hazır seti yok olsa da onlar çakmadır ve randuman alamazsın. Far camına değse de değmese de ister H7 ister D1S olsun illaki arka kapaktan taşar diye düşünüyorum. Bende taştı o yüzden arka kapağı kestim.

Hella bixenon mercek en kısa olanı. 14 cm. Bosch 15.5, Valeo 14.5 cm. Benim kullandığım bixenon D1S. O yüzden farketmez ama D1S nin ısınma süresi D2S ye göre daha kısa ama bizim anlayacağımız kadar değil salise farkı diyebilirim.

Bu arada aslına bakarsan H7 diye xenon olmaz. Bunlar halojen fara uygulamak için sonradan uydurulan, ortaya çıkan çakma kitler. Orijinal xenonlar D1S, D2S, D3S bir yerde D4S bile gördüm valla.

Senin araçta uzuna aldığın zaman kısa far sönmez bende öyle bir problem vardı diyotla hallettim. Araç çalışmaz ya da farlar kapalı durumda iken selektör yaptığın zaman sadece uzun çalışır ama farlar açıkken uzundan aldığın paralel bixenon merceğe de tetik verir ve hem bixenon hemde farın kendi uzunu yanar :)

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #24 : 30 Ekim 2012, 12:29:01 »
evet haklısın ama arabanın trigerini vs de değiştirme düşüncem var o yüzden çok açılmayım diyorum yoksa  mercedesin biri karşıdan sellektör yaptığında bi-xenonlarla içimden rica etsem bidaha sellektör yaparmısınız diyorum bende :D

burdaki çıkmacıda h7 megane II den çıkma valeo marka mercekler var( bu arada h7 konusunda haklısın halojen uydurma  bunlar) fiyatları çok uygun ve mercekler arkaya doğru çok uzun değil sanki sıgar gibi duruyor.eğer onları alırsam.şu aşağıdaki merceğin etrafındaki kapağı nerden bulabılırım tek satılırmı yada başka araçtan çıkma kapak buna uyarmı ?

Buda çıkmacıdaki megane merceklerinden ne dersin uyarmı ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-valeo-xenon-h7-mercek-tip01-84904279/detay/
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2012, 12:31:16 Gönderen: rene »

« Yanıtla #25 : 30 Ekim 2012, 12:48:47 »
Agacım 50 lira bu merceklere vereceğine zaten kapaklı olarak bixenon mercek takımı 100-150 liraya satılıyor neden inat ediyorsun :D

Far karartma yapacaksan siyah mercek kapaklarından var ben satın aldığım zaman arada kaldım bunu mu taksam yoksa Mercedes kapağı mı taksam diye Mercedeste karar kıldım.
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2012, 12:49:08 Gönderen: metinmb407 »

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #26 : 30 Ekim 2012, 16:17:59 »
Tamam dostum 100 liraya bulabilirsek hemen alaayım  :) ama çıkmacı bana kırık olanlarına bile 200 falan dedi + 300 350 civarıda yeni ampüller 500 ü aşacak yine :)

mercek kapakları standart oluyor anladığım kadarıyla üstat doğrumudur eğer öyleyse problem yok senin bora için aldıkları uyarmı golf e mesela öyleyse senden alırım siyah daha hoş durur

« Yanıtla #27 : 30 Ekim 2012, 18:06:49 »
Tamam dostum 100 liraya bulabilirsek hemen alaayım  :) ama çıkmacı bana kırık olanlarına bile 200 falan dedi + 300 350 civarıda yeni ampüller 500 ü aşacak yine :)

mercek kapakları standart oluyor anladığım kadarıyla üstat doğrumudur eğer öyleyse problem yok senin bora için aldıkları uyarmı golf e mesela öyleyse senden alırım siyah daha hoş durur

Üstad ben satmak için söylemedim satın aldığım çıkmacıda vardı bende orada karar kıldım :D Mercekler uyar ama mercek kapaklarından emin değilim mercek kapaklarının merceğe oturan kısmı genel olarak standart ama bazıları da far tasına monte ediliyor. Bixenon da olsa H7 mercekte taksan far kapağında işlem yapacaksın gibime geliyor. Farın yapısını görmem gerekli dememdeki maksat bu mesafeyi gözle görürsem daha net fikir beyan ederim. Bu arada mümkünse çıkma far ya da en azından far içi al yedekte dursun ne olur ne olmaz. Otomatik far yüksekliği ve far yıkaması olmayan xenonlar muayeneden geçmiyor o yüzden bende eski farlarımı takıyorum :D Halojen ampül takıp muayeneden geçende var ama nasıl takıldığını görmedim. Sen Sakaryadaki çıkmacılara sormuşsun sana maliyeti 500 ü geçecek diyorsun ben çıkma far dahil toplam maliyetim 550 yi buldu işçilik benden :D Tüm parçalar Mercedes çıkması burada bir arkadaşa daha yapmıştık oradan artan ampül ve balastlar var Philips ampül ve Bosch balast üzerinde Mercedes amblemi bile var.