Gönderen Konu: rene's mk4 17'' durban jantlarımız ( sayfa 8)  (Okunma sayısı 71088 defa)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt: rene's mk4 17'' durban jantlarımız ( sayfa 8)
« Yanıtla #112 : 22 Haziran 2015, 12:26:45 »
Teşekkür ederim arkadaşlar Allah cümlemizi kazadan beladan korusun.
Muharrem ,işte o az bişey basma olayı min. 3mm yay ile olabiliyor malesef başka bir yolunu biliyorsan saklama benden kardeşim >:D
kuzen ısıttırıp 2 cm kadar düşürdü ama ben güvenip yaptıramam öyle bişeyi yani otobana her çıktığımda aklıma gelir.bi ara mk4 gtı ların amortisör takozlarının daha kısa olduğunu duymuştum gtı kullananlara bi danışmak lazım öyleyse süper olur.

Sinancım valla montreal lerde çok güzeldi 16 olarak bi jant daha güzel duramaz ama bu koca çamurlukların hakkı 17 hatta 18.ayrıca Bbs sevmeme rağmen üst üste bbs almak gelmedi içimden.
ben Amerikadaki VR6 larda oem gelen long beach lerin hastasıyım ama bulmaz imkansız burda yoksa gözü kapalı onu alırdım Durban'ı sevmemdeki en ödemli sebepte long beach leri anımsatıyor.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #113 : 22 Haziran 2015, 12:58:14 »
Teşekkür ederim arkadaşlar Allah cümlemizi kazadan beladan korusun.
Muharrem ,işte o az bişey basma olayı min. 3mm yay ile olabiliyor malesef başka bir yolunu biliyorsan saklama benden kardeşim >:D
kuzen ısıttırıp 2 cm kadar düşürdü ama ben güvenip yaptıramam öyle bişeyi yani otobana her çıktığımda aklıma gelir.bi ara mk4 gtı ların amortisör takozlarının daha kısa olduğunu duymuştum gtı kullananlara bi danışmak lazım öyleyse süper olur.

Sinancım valla montreal lerde çok güzeldi 16 olarak bi jant daha güzel duramaz ama bu koca çamurlukların hakkı 17 hatta 18.ayrıca Bbs sevmeme rağmen üst üste bbs almak gelmedi içimden.
ben Amerikadaki VR6 larda oem gelen long beach lerin hastasıyım ama bulmaz imkansız burda yoksa gözü kapalı onu alırdım Durban'ı sevmemdeki en ödemli sebepte long beach leri anımsatıyor.
prese karsiyim bende orjinal orjinal kalmali oynanmamali. Sicagi gordumu metal parca ozelligini yitiriyor. Tornavidalarimdan biliyorum bir cok vida acarim tornavida ne kadar zorlanirsa zorlansin ucu bozulmadi vidalari bozdugu oldu zorlaninca. Bir gun sicak hava kullanirken isitacagim seyi tornavida ile tuttum kaymasin tornavidaya ne olucak zaten demir diyerekten isimi gordum tornavidayla bi vida acayim dedim tornavidanin ucu yamuldu bozuldu gitti. Soguk pres diyorlar ama guvenli guvensiz bilgim hic yok on tarafi elletme abi cunku ne yaparsan yap konforun gidecek sekmeler oluca on taraftan. Arka tarafa biseyler yapmak lazim tatli bicimde arkadan bakildiginda jeep gibi durmamali on taraf yuksek arkada yerde olmamali. Arka dingil burclariyla birlikte yaylari degisirsen konfor olarak bozulmaz pek. Dingil burclarin bitiktir diye dusunerekten kac tane golf 4 e bindiysem hepsi bitikti ondan boyle bir kaniya vardim :)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 22 Haziran 2015, 13:49:36 »
prese karsiyim bende orjinal orjinal kalmali oynanmamali. Sicagi gordumu metal parca ozelligini yitiriyor. Tornavidalarimdan biliyorum bir cok vida acarim tornavida ne kadar zorlanirsa zorlansin ucu bozulmadi vidalari bozdugu oldu zorlaninca. Bir gun sicak hava kullanirken isitacagim seyi tornavida ile tuttum kaymasin tornavidaya ne olucak zaten demir diyerekten isimi gordum tornavidayla bi vida acayim dedim tornavidanin ucu yamuldu bozuldu gitti. Soguk pres diyorlar ama guvenli guvensiz bilgim hic yok on tarafi elletme abi cunku ne yaparsan yap konforun gidecek sekmeler oluca on taraftan. Arka tarafa biseyler yapmak lazim tatli bicimde arkadan bakildiginda jeep gibi durmamali on taraf yuksek arkada yerde olmamali. Arka dingil burclariyla birlikte yaylari degisirsen konfor olarak bozulmaz pek. Dingil burclarin bitiktir diye dusunerekten kac tane golf 4 e bindiysem hepsi bitikti ondan boyle bir kaniya vardim :)

ben dingil burcunu ilk arabayı aldığımda yaptırmıştım 49.000km de bitik durumdaydı :) o yüzden benimkiler iyi vurma yapmıyor bende ön biraz daha aşağıda kalsın istiyordum stepneyi bagaja koyarsam ve o şekilde gezersem tam senin dediğin yüksekliğe geliyor ama bu seferde ön biraz havada duruyor  :-\

senin sattığın arkadaş neden söktü yayları acaba konfordan şikayetçidir oda muhtemelen.

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 22 Haziran 2015, 17:45:13 »
Arka kısımda tekerlerin sağına soluna kum çuvalı koy damacana koy zamanla oturur :D Maşallah...

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 22 Haziran 2015, 19:25:55 »
pressle falan hiç uğraşılmaz ben de çok riskli görüyorum.Uzun yola çıkıyoruz ediyoruz ailecek.Alınacaksa ya tam takım alınır ya da air işine girilir.Ben bu düşüncedeyim açıkçası.Yükseklik işine gelince ben de arkaları daha yüksek buluyorum ama annemle kardeşim oturdu mu direk istediğim şekilde düşüyor  :D Bana yine de en mantıklı sistem air gibi geliyor,airli bir golf 4 e binmiştim benim araba kadar konforluydu.Yay falan taktık mı konfor bozuluyor diye çok pimpirikleniyoruz.Taktırıcan airi ister alçak gez ister standart,kafa daha rahat olur diye düşünüyorum ben  :tamamdir

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 22 Haziran 2015, 19:28:02 »
Bu arada ben de monte carloların hastasıyım eren aynı şekilde ama dediğin gibi bulmak çok zor buralarda.Long beachler de çok şekil ama  :saygılar

Çevrimdışı gültekin77

• Hayat sürprizlerle dolu...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
« Yanıtla #118 : 23 Haziran 2015, 00:11:37 »
Eren kardeşim hayırlı olsun, gayet güzel olmuş,
Düşüklükte ideal bence,
Yakışmış. :tamamdir
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 29 Haziran 2015, 13:11:49 »
Arka kısımda tekerlerin sağına soluna kum çuvalı koy damacana koy zamanla oturur :D Maşallah...

geçen un koydum 5mm takmış seviyedeydim  >:D

pressle falan hiç uğraşılmaz ben de çok riskli görüyorum.Uzun yola çıkıyoruz ediyoruz ailecek.Alınacaksa ya tam takım alınır ya da air işine girilir.Ben bu düşüncedeyim açıkçası.Yükseklik işine gelince ben de arkaları daha yüksek buluyorum ama annemle kardeşim oturdu mu direk istediğim şekilde düşüyor  :D Bana yine de en mantıklı sistem air gibi geliyor,airli bir golf 4 e binmiştim benim araba kadar konforluydu.Yay falan taktık mı konfor bozuluyor diye çok pimpirikleniyoruz.Taktırıcan airi ister alçak gez ister standart,kafa daha rahat olur diye düşünüyorum ben  :tamamdir

valla air 2.el olursa olabilir tabi fiyat çok önemli sıfır fiyatları çok yüksek değmez bence  :)

Eren kardeşim hayırlı olsun, gayet güzel olmuş,
Düşüklükte ideal bence,
Yakışmış. :tamamdir

abi teşekkür ederim yay çok aradım bulamadım 380-420 tl arası ilan açanlar 600 tl dedi kur yüksek ayağına tamam dedim getirin yine getiremediler bi hayır vardır bu işte kalsın şimdilik benim istediğim şartlarda bulursam alırım yoksa almayacağım konfor şuan çok güzel alıştımda hem iyi yol tutup hemde viyaduk çıkışlarında ince ince yaylanmak çok güzel oluyor :)
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2015, 13:12:44 Gönderen: rene »

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #120 : 30 Haziran 2015, 10:04:44 »
Eren abi çok güzel olmuş farklı ve yenilikçi bir ruh vermiş arabaya yaysızda gayet hoş görünüyor
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 04 Temmuz 2015, 21:44:52 »
Kanka 3,5 luk yay alır da kullanırsan haber ver.Konfor konusunda bir şikayetin olmasza düşüncelerin önemli.Seneye falan ben de maksimum 3,5 luk bir yay düşünebilirim  :tamamdir

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 09 Temmuz 2015, 13:30:53 »
Eren abi çok güzel olmuş farklı ve yenilikçi bir ruh vermiş arabaya yaysızda gayet hoş görünüyor

Teşekkür ederim kardeşim bencede yaysız halide gayet iyiydi sana cvp yazana kadar yaylandı bile :tamamdir

Kanka 3,5 luk yay alır da kullanırsan haber ver.Konfor konusunda bir şikayetin olmasza düşüncelerin önemli.Seneye falan ben de maksimum 3,5 luk bir yay düşünebilirim  :tamamdir

Sinancım seninle diğer forumdada denk geldik ama ben yinede 35mm yay takmayı düşünen fikir sahibi olmak isteyen arkadaşlar için burayada yazayım.

Cumartesi günü 35mm Vogtland Marka yayları taktık.
Forumlarda araştırdığımda Eibach ile Vogtland en yumuşak yaylar olarak konuşuluyor özellikle Seat ve Golf forumlarında Vogtland  yumuşak diye daha çok tercih ediliyor fakat ben aynı araçta Eibach kullanmadığımdan şu daha yumuşak diye yorum yapmam doğru olmaz.Vogtland zaten adını almanyada üretildiği  şehirden almış eibach gibi ikiside alman malı ve kaliteli ürünler.Harici olarak H&R markası öne çıkıyor bu yayın yol tutuş konusunda diğerlerinden daha iyi olduğu fakat aynı oranda sert olduğu okudum çoğu forumda ki bence hiç gerek yok.

İlk gün yayları taktım, konfor orjinallerden daha iyiydi vaaay dedim çok iyi fakat araba yaylara alışıp düşmeye başladıkça o esneme yerini daha stabil fakat daha yolu hissettiren bi yapıya döndü.

Orta kalitede asfaltta kullanım konforu gayet güzel hiç farkı yok desem yeridir.bozuk ve yamalı asvfaltta orjinallere göre daha gürültülü çalışıyor özellikle arnavut kaldırımı olan bi yol var geçen ordan gitmem gerekti epey kafamı ütüledi zaten bidahada o yoldan gitmem  >:D

Konfor kaybını oranla dersen bozuk ve yamalı asfaltta %20-25 gibi bir fark var bunu göze almak lazım.

Şehir içi Yakıt tüketimim 1 litreye yakıt azaldı yaylar oldugundan psikolojik olarak daha yavaş gidiyorum çukurlardan kaçıyorum vs.

Olumlu yanı yokmu var tabii Tutunma Performansı mükemmel oldu çok stabil yana yatma önden kayma yok sırf bunun için bile alınabilir. Düzde arkadan sellektör yaparak gelen benden daha güçlü arabalarla ikidir arkalı önlü virajlara girmeye başlıyoruz tekrar düze çıktığımda aynaya bakıyorum yoklar  :)   tekrar düze çıkınca gelmeye başlıyorlar ancak.

Fotoğrafları haftasonu çekip yükleyeceğim.

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 09 Temmuz 2015, 22:54:55 »
Bir bakayım,ben de vogtland ya da eiabach den birini alıcam uygun bulursam,bulamassam sıfır alırım ama bazen arabayı değiştirmeyi düşünüyorum böyle projelerim havada kalıyor  ;D
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2015, 22:55:14 Gönderen: s1nanozk »