Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: motor içi temizliği  (Okunma sayısı 3779 defa)

motor içi temizliği
« : 12 Eylül 2012, 16:28:14 »
http://www.youtube.com/watch?v=VA7Q_w7cJWo&feature=player_embedded
arkadaşlar kusura bakmayın buraya açtım burası birazdaha aktif olduğu için isterseniz taşına bilir konu neyse makine amerikadan gelmiş fiyat 150 tl ama 120 tl ye yapıyorlar sizce mantıklımı başka bir formu gezerken gördüm diğer formdan bir alıntı
Evet, şimdiye kadar yoktu öyle birşey. Çünkü zaten cihaz çok yeni. 1-2 senelik geçmişi ya var ya yok.
Amerika'dan sonra Türkiye'ye yeni geldi. Herhalde Avrupa'da henüz yok.

Makinenin çalışma prensibi şöyle:
Eski yağ boşaltıldıktan sonra cihaz alt ve üst kapaklardan motora bağlanıyor.
kompresör yardımıyla kimyasal içermeyen solüsyonu ile 10-15 dk gibi bir sürede
motorun içerisindeki 3 mikron büyüklüğüne kadar her şeyi süzerek dışarıya alıyor.
Sonuç olarak fabrikadan çıktığı günkü gibi bir motor,
neredeyse ilk günkü performansında çalışmaya hazır hale geliyor.
Kısa vadede performans kaybınızı kazanıyor,
Uzun vadede ise motorunuzun ömrünü uzatarak yüksek maliyetlerden uzaklaşmış oluyorsunuz.
Dolayısıyla hizmet bedelinin de kat kat fazlasını tasarruf ederek kazanmış oluyorsunuz.

Cihaz Amerika Ordusu tarafından ve bazı eyaletler ile belediyelerce kullanılmakta.

Tarafımdan tecrübe edilmiş, akabinde Türkiye'ye getirtilmiştir.

Dünyada bu boyutlarda yapılabilen bir temizlik yok.

Şöyle örnek verebilirim,
Eğer dizel araçları biliyorsanız, yağ değişiminden çok kısa bir süre sonra yağın yine simsiyah
olduğunu da bilirsiniz.
Biz cihazı getirdikten sonra motor içi temizliği yapılan ilk araç dizel bir araçtı ve
işlemden 3 hafta sonra motor yağı halen ilk günkü renk ve kıvamında idi.

Burada etkileri kestirilemeyen ve farazi faydalar değil,
kesin ve gözlemlenebilir net sonuçlar var.

Ankaradaysanız, buyurun.

Selamlar.

birde sizin görüşlerinizi alıyım

Ynt: motor içi temizliği
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2012, 16:35:55 »
temizliyici maddede bitkiselmiş öyle dedi contalara zarar vermiyormuş

« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2012, 16:55:40 »
motor yagini 3000 km de bir degistir iki, üc sefer filtre ile beraber al sana motor ic temizleme :D

dizel de bahsetigi 3 hafta bile gectikten sonra yag kararmamis olmasi bana hic inandirici gelmedi
3 hafta marsa basmadilar sanirim hic :D

ilk arabamda hemen atliyordum böyle temizlik vs islerine eski yagi bosaltip mazot döküp rolantide calistirmistik iyice süzülünce yeni yag koyduk aksam eve gitigimde babama dedim böyle böyle yaptik temizledik vs babam da araba motorundan baya iyi anlar pek görmedim arabayi tamire götürsün

verdigi cevap suydu - neyini temizledin rektefemi olduda mazotla yikama ihtiyaci duydun calisan motoru da bozarsin
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2012, 17:14:51 Gönderen: deepdrastic »
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2012, 20:59:15 »
yeni motorlar için iyi olabilir fakat eski motorların kendi içinde olabilecek bazı aşıntıları küçük parçalarla kapattığı temizlik sırasında kompresyon kaçağı ortaya çıkabilir sekmanların ve içinde yağ dolaşan bi çok parçanın daha çabuk bozulmasınada yol açabilir değişmesi gerekebilir dikkatli olmak lazım

« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2012, 21:01:07 »
motor yagini 3000 km de bir degistir iki, üc sefer filtre ile beraber al sana motor ic temizleme :D

dizel de bahsetigi 3 hafta bile gectikten sonra yag kararmamis olmasi bana hic inandirici gelmedi
3 hafta marsa basmadilar sanirim hic :D

ilk arabamda hemen atliyordum böyle temizlik vs islerine eski yagi bosaltip mazot döküp rolantide calistirmistik iyice süzülünce yeni yag koyduk aksam eve gitigimde babama dedim böyle böyle yaptik temizledik vs babam da araba motorundan baya iyi anlar pek görmedim arabayi tamire götürsün

verdigi cevap suydu - neyini temizledin rektefemi olduda mazotla yikama ihtiyaci duydun calisan motoru da bozarsin

bu mazot olayı işe yarıyo mu kı yaa ? :D bende denesem mı dıye kararsız kalıyorum :D
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

« Yanıtla #5 : 14 Eylül 2012, 10:40:39 »
bu mazot olayı işe yarıyo mu kı yaa ? :D bende denesem mı dıye kararsız kalıyorum :D

gerek yok dedigim gibi yagini 2-3 sefer zamani gelmeden degismek yada 3000 de bir filtreyi de ayni sekil
piston kollari krank yataklari arasinda yag oluyor yani demir demire degmiyor degse siyirir motorun icine okadar yag ve bizim araclarda nerden baksaniz 4 barlik basinc var ve mazot döküp marsa basiliyor rolantide calisiyor ama düsün yag yok mazot var en iyisi yabanci madde yerine kendi yaginda daha sik degisimlerle motorun ömrüne ömür katmak

hatta söyle de olur ilk 2000 de sonraki 3000 sonra 4-5 derken zaten icinde temizlicek bisi kalmaz :)

tecrübe ile sabittir benzine koyulan yok enjektör karburator depo supap bilmemne temmizleyici koymayin güya bunlar pislik temizliyor evet pisligi temizliyor olabilir ama bu pislik depoda supap üzerinden kalkinca nereye gidiyor yine motorun icine yine yanma odasina yapismiyomu pistona silindire gelmiyomu sirf bu yüzden motor yiyenler var tamirci arkadasim var baya iyi bir ustadir bana bunlari söylemeden önce ben de golfe 1 sefere mahsus koymustum depodaki kiri kabartti ve pompayi tikadi

arkadasimi aradim hemen dedim böyle böyle yau dedi niye temizlik katkisi atiyorsun yukarda yazdiklarimi siraladi bak dedi kac senelik arac illaki depoda pislik birikmistir sen onu dökünced kabarmistir e nereye gidecek okadar pislik pombana tabiki sonra motorunun icine calisan arabani bozacaksin dedi

simdi siz düsünün iyi mi kötümü ben elimi ayagimi cektim böyle seylerden

ha suda var illaki supap vs temizlenecekmi motor sökülüp silindir kapagi temizlenir supaplar temizlenir veya degistirilir saglam bir bakim yap sonra istedigin gibi bin :D
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2012, 10:49:20 Gönderen: deepdrastic »
MKII  1.3 CL