Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Passatım noktalandı...  (Okunma sayısı 31356 defa)

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
Ynt: Passatım noktalandı...
« Yanıtla #112 : 22 Mart 2009, 00:08:01 »
      hocam araba almaya seninle gitmek lazım.  :D aracın sülalesini araştırıp bulmuşsun. bravo vallahi. insanın içine sinen, uzun süre hiç problem yaşamadan, kafasında hiç bir soru bırakmayacak bir araç bulup, gönül rahatlığıyla kullanması gerçekten güzel birşey. allah kazasız belasız, daha iyisini alana kadar kullanmayı nasip etsin.
      bundan daha iyisi de bir audi, bmw veya mercedes olsa gerek.  ;D

« Yanıtla #113 : 22 Mart 2009, 00:16:31 »
      hocam araba almaya seninle gitmek lazım.  :D aracın sülalesini araştırıp bulmuşsun. bravo vallahi. insanın içine sinen, uzun süre hiç problem yaşamadan, kafasında hiç bir soru bırakmayacak bir araç bulup, gönül rahatlığıyla kullanması gerçekten güzel birşey. allah kazasız belasız, daha iyisini alana kadar kullanmayı nasip etsin.
      bundan daha iyisi de bir audi, bmw veya mercedes olsa gerek.  ;D

Allah razi olsun, insallah sizler daha iyilerini alirsiniz.
Bence ikinci el arac alirken illaki ucuz olani degilde masrafsiz bir araci bulmak onemli.Bu araclarin parcasi cok pahali.En ufak gibi gorunen arizalar cok bas agritabilir.Oncelikle kaporta ve aracin gecmisi temiz mi ona bakilmali.Eger degisen parcasi yada herhangi bir kazasi yoksa benim icin birinci asama tamamlanmistir.Ikinci asamada turbo-hava akis debimetresi-kurum temizligi-klima ya bakarim.Bunlarda temizse son olarakta aracin tum elektronik aksamlarina bakilmali.Bunun icin de yetkili serviste pc ye baglayip en ufak ariza bile karsiniza cikabiliyor.
Benim aldigim aracin fren lamba musuru arizali degildi.Yani gayet duzgun calisiyordu.Fakat makine hemen sinyal verdi ve yakin zamanda ariza cikacagini soyledi.iscilik dahil 40 liralik bir parca.Fakat bu parca bozuldugunda arac tiptr. vites oldugu icin P konumu yani park konumundan arac cikmiyormus.Nedeni ise bu parcanin bozulunca arka stop lambalarini calistiramamasi ve tehlike arz ettigi icinde arac oldugu yerden kimildamiyor.Boyle bir durum da da ozelbir cekici bulup araci yukleyip yetkili servise gideceksiniz.Bunu goze alamadigim icin hemen gittim degistirdim :)
Bahsettigim yerlerde ornegin turboda bir sorun varsa yada motorda-pistonlarda kurum kaplamissa cok ugrastiriyor.Hem cok masraf cikariyor hem de tam bir fiyasko ile vakit kaybina neden oluyor.Ayrica arac bi turlu duzen tutmuyor artik.Onun icin servis bakimli a dan z ye girdigi tum bakimlari gorerek-bilerek arac almanizi tavsiye ederim.Sadece passat degil tum vw araclari icin bu gecerli.En kucuk ornegi gecen aracimin hiz sabitlemesi bozuktu 400 lira para istemislerdi.Zar zor sorunu bulduk ta sagolsun servisteki iyi niyetli kisiler perte cikmis bir passattan o kucucuk parcayi cikarip benim aracima ucretsiz olarak takmislardi :) Onceki aracin bazi eksikliklerini bildigim icin bunda cok dikkat ettim, acele etmedim teker teker inceledim.Iyi ki de oyle yapmisim.

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #114 : 22 Mart 2009, 00:24:11 »
       hayırlı uğurlu olsun. hocam benim araç kurum işi felan varmıdır bilmiyorum. herhalde servi bir katkı maddesi depoya koyup, depo bitene kadar kullandırıyormuş. özel servislerde ise enjeksiyon temizliği yapıyorlar siz böyle birşey yaptırdınız mı veya yapan birisine rastladınız mı.? ben yaza ağır bakım yaptıracağım. olmuşken tam olsun diyorum enjeksiyonlar felan ne yaptırılabilirse yaptırıp, aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorum. bu arada siz galiba şu maun kaplama işini bir topikte sormuştunuz. golf 4 bölümünde, rcd 200 kısmında çektiğim resimleri koydum ilginizi çekerse :tamamdir

« Yanıtla #115 : 22 Mart 2009, 00:34:59 »
       hayırlı uğurlu olsun. hocam benim araç kurum işi felan varmıdır bilmiyorum. herhalde servi bir katkı maddesi depoya koyup, depo bitene kadar kullandırıyormuş. özel servislerde ise enjeksiyon temizliği yapıyorlar siz böyle birşey yaptırdınız mı veya yapan birisine rastladınız mı.? ben yaza ağır bakım yaptıracağım. olmuşken tam olsun diyorum enjeksiyonlar felan ne yaptırılabilirse yaptırıp, aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorum. bu arada siz galiba şu maun kaplama işini bir topikte sormuştunuz. golf 4 bölümünde, rcd 200 kısmında çektiğim resimleri koydum ilginizi çekerse :tamamdir

Maun kaplamayi kendim icin sormadim.Burdan arkadaslara lazim oluyor onun icin sordum.Yine de bakarim topige.
Deponun icine koyulan maddeyle yapilan temizlik carbon clean.Bu zaten her 50-60 bin de bir yapilmasi lazim.Benim araca iki kere yapilmis ki her ne kadar yapilsa bile araci alirken zaten yetkili serviste teker teker heryerini inceleyip soyluyorlar.Zaten amac: araci aldiktan sonra yetkili serviste bakima girsem aracin nelere ihtiyaci var?Aracin neleri degisecek yada bakimi yapilacak, tum sorunlari nasil cozulecek ve bunlarin maliyeti ne olacak?Birnevi sifir km arac aliyor gibi sifir sorunla arac almak...
Siz once carbon clean yaptirin.Serviste 50-60 lira gibi bir rakama yaptirabilirsiniz.Carbon clean ile kurum temizligi tam cikmazsa bu sefer komple kurum temizligi yaptirmak zorundasiniz.Yetkili serviste 800-1000 civarinda bir fiyatla yaptirir, aracinizdan iki gun mahrum kalarak guzelce temizlenmesini saglayabilirsiniz.

« Yanıtla #116 : 22 Mart 2009, 10:35:50 »
Geçmiş olsun.yeni aracına inşallah kazasız belasız sağlıklı bir şekilde biner iyi günlerde kullanırsın..hayırlı uğurlu olsun.

« Yanıtla #117 : 23 Mart 2009, 00:44:55 »
Geçmiş olsun.yeni aracına inşallah kazasız belasız sağlıklı bir şekilde biner iyi günlerde kullanırsın..hayırlı uğurlu olsun.

Tesekkur ederim, hepimiz insallah kazasiz belasiz uzun yillar araclarimiza bineriz...