Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: MurdeR's MK V  (Okunma sayısı 72803 defa)

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
MurdeR's MK V
« : 14 Mayıs 2015, 01:09:34 »
MK IV den sonra MK V e geçiş yaptık kasa şekli olarak pek hoşuma gitmiyordu 5 kasa ama kullandıktan sonra ön yargım geçmeye başladı arka stock tamponu hariç ama hala sevmiyorum arkasını golf 4 daha güzel duruyor. 4 kasa ile aşırı derecede farklar var gerek sessizliği gerek konforu yol tutuşu çok çok farklı ve üstün. donanım olarakta bayağı dolu bir araba torpido sogutma esp yağmur far sensörü yokuş kalkış vs vs uzadıkça uzuyor.  1.4 tsi 140 hp 2007 model 110 bin km de ilk sahibinden aldık. tabiri caizse adam sadece şöför koltuğunu kullanmış sigara kullanmayan birisiydi şansıma iyi denk geldi bende kullanmıyorum. Alırken ankaradan gürkan kardeşimden Allah razı olsun çok yardımcı oldu bana orada hakkını ödeyemem :)
golf 4 kasadar oynamayacağımı umuyorum o düşüncedeyim şuanda ama kendimede güvenemiyorum bu konuda pek:D
birde şansıma eski arabamla aynı boyaya sahip araç geldi la7w iki aracnda boya kodu
yapacaklarım şuanda rcd510 takmak
kapı kolları çıtaları gövde rengine boyatmak
r32 arka tampon eki takmak
app plaka
bixenon mercek montajı
amerikan park
jant model kafamda yok şuanda henüz ama elimin altında şuanda bi model jant var yakışıyormu yakışmıyor mu karar veremedim.
belki olabilir: marşpiyel takmak.
yapılacaklar listesine eklemeler olabilir tavsiyelere açık :)
aracın henüz çok fazla resimlerini çekemedim binmeye bile fırsatım olmadı desem yeridir

Ani şekilde aramızdan ayrılan efsane kasayı da unutmayalım ilk arabamdı ve çok güzel anılarımız geçti :)
bendeki yeri yeri kolay kolay dolmayacaktır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı gültekin77

• Otomobil
    2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
  • Hayat sürprizlerle dolu...
Ynt: MurdeR's MK V
« Yanıtla #1 : 14 Mayıs 2015, 09:30:41 »
Hayırlı olsun Muharrem kardeşim Allah kaza bela vermesin, güzel tercih temiz de denk gelmiş. :tamamdir
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #2 : 14 Mayıs 2015, 11:59:43 »
Hayırlı olsun, gerçekten güzel bir araba. Jant seçiminde ABS ESP olan araçlarda fabrika ölçülerine sadık kalarak jant-lastik seçmek faydalı olur.
http://www.wheelfitment.eu/ adresi yardımcı olabilir.

Güvenli sürüşler.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
« Yanıtla #3 : 14 Mayıs 2015, 15:03:00 »
Hayırlı olsun, gerçekten güzel bir araba. Jant seçiminde ABS ESP olan araçlarda fabrika ölçülerine sadık kalarak jant-lastik seçmek faydalı olur.
http://www.wheelfitment.eu/ adresi yardımcı olabilir.

Güvenli sürüşler.
teşekkür ederim hacim valla kararsızım birazda 17 takayım diyorum leylek olurmu olmazmı şüphedeyim.
güzel dururmu ki ?
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2015, 15:54:41 Gönderen: MurdeR »

« Yanıtla #4 : 14 Mayıs 2015, 18:35:39 »
Kardeşim öncelikle hayırlı olsun,ben de araç almadan önce bunlara baktım tipinden dolayı biraz da maddi nedenlerden vazgeçmiştim.Ama dediğin gibi arka tampon altı ve jantları değiştirirsen farklı durabilir. :tamamdir Yapılacak listesi epey kabarık olacak anlaşılan,Allah tadıyla kullanmayı nasip etsin  :saygılar Üstündeki jantlar 15 sanıyorum,benim bir tanıdıkta da var.Bu koyduğun fotoğraftakinin jantlar 18 haralde,Audilerde var bu jantlar.Valla kardeşim ne jant alırsan al orjinal al derim,bir de taban ve yanakların ölçüleri de önemli tabi  :tamamdir

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
« Yanıtla #5 : 14 Mayıs 2015, 22:10:34 »
Kardeşim öncelikle hayırlı olsun,ben de araç almadan önce bunlara baktım tipinden dolayı biraz da maddi nedenlerden vazgeçmiştim.Ama dediğin gibi arka tampon altı ve jantları değiştirirsen farklı durabilir. :tamamdir Yapılacak listesi epey kabarık olacak anlaşılan,Allah tadıyla kullanmayı nasip etsin  :saygılar Üstündeki jantlar 15 sanıyorum,benim bir tanıdıkta da var.Bu koyduğun fotoğraftakinin jantlar 18 haralde,Audilerde var bu jantlar.Valla kardeşim ne jant alırsan al orjinal al derim,bir de taban ve yanakların ölçüleri de önemli tabi  :tamamdir
bizim orada arkadasta var kosede yatiyor 225 45 17 taban var orjinal olculeri bunlar aracin kaldirmama durumu olmaz da yakit artirir gibi biraz. Kaldirdim da baya hafiftide. Bakalim gidince onlari takicam nasil durucak.

« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2015, 22:48:44 »
Bu jantlar güzel değil daha güzelleri var güle güle kullan kazasız belasız :)

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #7 : 15 Mayıs 2015, 10:42:59 »
sevgili kardeşim. Allah kazasız belasız cezasız kullanmayı nasip etsin. kem gözlerden sakınsın. nazarlardan korusun. daha da iyilerini nasip etsin. düşman gözle bakanın gözleri önüne aksın. kıskananlar çatlasın.

stock 5 kasayı nedense eskiden beri sevemedim. ama dış görüntüsü bir yana içine girince farklı bir dünya. konforu genişliği modern görüntüsü vs gayet güzel. dış görüntüye senin yapmayı düşündüğün dokunuşlardan sonra eminim ayrı bir noktaya gelecektir. bakma 5 kasayı sevmedim diyor olmama da ben yerinde olsam düşünmeden ben de yapardım aynısını. sözümü yanlış anlama. sözlerim stock kasa için.

Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
« Yanıtla #8 : 15 Mayıs 2015, 12:51:23 »
Aynen oyle bende katiliyorum sirf ici icin ve motoru icin aldim leon distan cok guzel ama ic aksam konsol golf 4 ten cok geride bombos. Stock kasa arka taraf ozellikle benim hosuma gitmiyor ama yapicaz zamanla bakalim :) iyi dilekleriniz icin allah razi olsun daha iyileri sizlerin olsun tolga hocam

Çevrimdışı ilGhiNC

Otomobil
    2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #9 : 15 Mayıs 2015, 23:05:12 »
Muharrem hocam hayırlı olsun. Allah kazasız belasız cezasız binmeyi nasip etsin. TSI motor almana şaşırdım açıkçası. LPG den sonra benzine nasıl dayanacaksın bilemedim :)
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
« Yanıtla #10 : 16 Mayıs 2015, 00:18:04 »
Muharrem hocam hayırlı olsun. Allah kazasız belasız cezasız binmeyi nasip etsin. TSI motor almana şaşırdım açıkçası. LPG den sonra benzine nasıl dayanacaksın bilemedim :)
valla  dayanıyoruz şimdilik oda şöyle sık sık benzinliğe uğruyorum depo hep full geziyorum :D bi boşaltırsam bidaha dolduramam heralde parça parça dolduruyorum koymuyor. yakıt olarak aşırı yakıtı yok ya 30 kuruş falan yakıyor gibi. golf 4 atmosferik olarak performansından sıkılmıştım turbolu bi araç istiyordum yaz sonu geçerim diyordum erken geldi biraz. araç düşük devirde çok atak yüksek devir çevirmiyorum o yüzden golf 4 te alışmıştım hemen hemen her viteste 6 bini görüyordum motorda alışmıştı 2. viteste patiye vuruyordu artık :D

Çevrimdışı golf_vw

• Otomobil
    Golf IV 2001 Comfortline
« Yanıtla #11 : 16 Mayıs 2015, 02:23:05 »
Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle , aracınız çok temiz duruyor bence iyi bir tercih yapmışsınız güle güle kullanın  :tamamdir

Çevrimdışı ilGhiNC

Otomobil
    2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #12 : 16 Mayıs 2015, 03:08:39 »
valla  dayanıyoruz şimdilik oda şöyle sık sık benzinliğe uğruyorum depo hep full geziyorum :D bi boşaltırsam bidaha dolduramam heralde parça parça dolduruyorum koymuyor. yakıt olarak aşırı yakıtı yok ya 30 kuruş falan yakıyor gibi. golf 4 atmosferik olarak performansından sıkılmıştım turbolu bi araç istiyordum yaz sonu geçerim diyordum erken geldi biraz. araç düşük devirde çok atak yüksek devir çevirmiyorum o yüzden golf 4 te alışmıştım hemen hemen her viteste 6 bini görüyordum motorda alışmıştı 2. viteste patiye vuruyordu artık :D

Hocam sen ne yapıyorsun ya :) 6000 devir nedir. ben hiç görmüyorum o devirleri. Hantallık konusunda sonuna kadar haklısın. Biliyorsun ben de eski MK4 çüyüm :) ben de epey şikayetçiydim o konuda ama gaza da fazla abanmıyordum. Hem arabayı hem cebi yormayalım diye :D

Şimdi Golf6 var yine Hitler motor. Allahtan Golf4 'ün hitler motorundan biraz daha seri de tat veriyor  :saygılar Ama tabi ki bir TSI 'ın eline su dökemez.

Birisi 1.8 T motoru ve tork konvertörlü otomatik vitesleri Volkswagene geri getirsin. LPG siz zor valla :D DSG de ayrı bir sıkıntı malum. Ama otomatik büyük rahatlık. Şimdilik manuel hitlere devam...
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
« Yanıtla #13 : 16 Mayıs 2015, 11:15:41 »
Benim eski golf yakmiyordu hic yakmiyordu. Abaniyordum gaza. Hantal degil seri derdi herkes arabayi bilmeyen gitmiyormus gibi geliyor derdi. Turbosuz araclara gore gayet normaldi cogu golftende cok cok seriydi. Uzun yol lpg de 15 16 kurusa kadar dusuyordu tasarruf yapmaya kalkmadigim halde sabitliyordum gidiyordum isik geldimi yine abanarak kalkardim gaza 16v ti eski golf benim. Motoru ve arabayi iyi bilmek lazim gaz pedali tepkilerini vs arkadasim surerdi yanina otururdum getz vardi onda derdiki senin araba kalkista gaz yemiyor gibi getzle ben bunu gecerim herturlu diyodu bi kalkis yaptik apisti kaldi :)suan gerek yok bi kac kere bu tsi de nasilmis diye denedim 1. Vites 2. Viteste hep esp devreye giriyor. 3 viteste yol hafif egimliyse devreye giriyor esp.