Gönderen Konu: MK2 güncel islemler ve resimler  (Okunma sayısı 26254 defa)

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
Ynt: MK2 ile yeni macera baslangici
« Yanıtla #28 : 21 Temmuz 2012, 23:13:59 »
bugün arabamla ugrasirken yoldan gecen bir adam kislik lastik lazimmi diye sorunca ilk önce hayir dedim sonra merak edip jantlarla berabermi diye sorunca evet dedi

bende görmek istedim merakim jantlardi aslinda yalniz benim mk2 ye olmayacak sanki bendekiler 175 13jant var adamdaki 185 14jant
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 23 Temmuz 2012, 23:00:59 »
dinamoyu degistirdim sökmesi 5dk mi almadi takmasi 5 dk mi aldi 2 el calisma gerektigi icin altinda zor oluyor 

eski dinamoya el koydular  >:( ya dedim ben onu tamir edicem kadin hayir olmaz dedi eskisi bizde kaliyo
cakallik yapiyolar illa orjinalini görecegiz diye söktürüyolar parcasiz gidince de görmemiz lazim orjinali diyorlar adami hasta ediyorlar arabaya kadar da gelmediler bakmak icin
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 24 Temmuz 2012, 10:32:59 »
almanya resmen cepciymiş ne yapacaklar o dinamoyu ?
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 24 Temmuz 2012, 16:22:37 »
almanya resmen cepciymiş ne yapacaklar o dinamoyu ?

komple dagitip temizleyip boyayip kömür regulator rulman vs degistirecekler yeni diye satacaklar
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 24 Temmuz 2012, 16:28:06 »
komple dagitip temizleyip boyayip kömür regulator rulman vs degistirecekler yeni diye satacaklar

senin rızan dısında senin malzemene el koyuyor sana yenisini veriyor eskisinide tamir edip satıyor entersan

Yunus EMRE

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 25 Temmuz 2012, 00:50:43 »
senin rızan dısında senin malzemene el koyuyor sana yenisini veriyor eskisinide tamir edip satıyor entersan
burda da sadece dinamo işi yapan yerler var, mantık aynı nizam

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 25 Temmuz 2012, 09:36:33 »
burda da sadece dinamo işi yapan yerler var, mantık aynı nizam

yok ben eski parçayı vermek istemiyorum ne olacak parça satmayacak mı bana niye dinamoya akü muamelesi yapıyorlar ki :D

Yunus EMRE

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 25 Temmuz 2012, 12:03:13 »
birde su var bu aldigim dinamoyu kullanip atiyorum rulmanlari degistirme zamani geldiginde ve sifir dinamo takmak istedigimde dinamoya yari para ödiyecem bu aldigimi yine alacaklar ama depozito almayacaklar 55€ normalde fiati depozitosuz 45€ depozito aliyorlar

birsey daha acikliyayim ben dinamo icin ilk gitigimde bana verdikleri dinamonun kasnagi uzundu bende kisa bendeki dedim kisasini cikartip vermek yerine söküp getirmeye mecbur ediyorlar  :( tamirciye gitsem 130€ masraf cikarticak bana dinamo bana kalacak ama elimden gelen isciligi neden simdi tamirciye vereyim tersine de düzünede kar icin hesap yapsan ayni kapiya cikiyor  :D

birde bu tip seyler cöpe atilmadigi icin atmayalim diyede el koyuyolar asil olan sey cevreyi temiz tutmak sokakta araba yikamak yasak deterjan ile yikarsan sadece su ile yikanabilir  ben motoru yikadim alman komsu uyardi cezasi var biliyormusun diye dedim vallahami :) komsu simdiyekadar bisi olmadiysa olmaz da baska gören sikayet te eder dedi dikkatli ol vs dedi
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 25 Temmuz 2012, 12:31:47 »
birde su var bu aldigim dinamoyu kullanip atiyorum rulmanlari degistirme zamani geldiginde ve sifir dinamo takmak istedigimde dinamoya yari para ödiyecem bu aldigimi yine alacaklar ama depozito almayacaklar 55€ normalde fiati depozitosuz 45€ depozito aliyorlar

birsey daha acikliyayim ben dinamo icin ilk gitigimde bana verdikleri dinamonun kasnagi uzundu bende kisa bendeki dedim kisasini cikartip vermek yerine söküp getirmeye mecbur ediyorlar  :( tamirciye gitsem 130€ masraf cikarticak bana dinamo bana kalacak ama elimden gelen isciligi neden simdi tamirciye vereyim tersine de düzünede kar icin hesap yapsan ayni kapiya cikiyor  :D

birde bu tip seyler cöpe atilmadigi icin atmayalim diyede el koyuyolar asil olan sey cevreyi temiz tutmak sokakta araba yikamak yasak deterjan ile yikarsan sadece su ile yikanabilir  ben motoru yikadim alman komsu uyardi cezasi var biliyormusun diye dedim vallahami :) komsu simdiyekadar bisi olmadiysa olmaz da baska gören sikayet te eder dedi dikkatli ol vs dedi

burada mahallede halı yıkıyorlar millet kaza yapıyor yine birşey oldugu yok :)

Yunus EMRE

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 25 Temmuz 2012, 23:07:07 »
konu tasinmis neyse

bugün jant boyasi aldim ilk olarak kapaklari boyadim bos bir zamanimda jantlari boyarim temizlemesi baya yorucu olacak  :saskin:

MKII  1.3 CL

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 28 Temmuz 2012, 13:24:41 »
şu hava akışmetresi dediğin malzeme, filtrenin üzerindeki malzeme mi dostum ?

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 28 Temmuz 2012, 16:29:49 »
şu hava akışmetresi dediğin malzeme, filtrenin üzerindeki malzeme mi dostum ?

aynen o gaz kelebegi konusuna resim de ekledim bakabilirsin ordan ben onu degistirdim elimdekini de satiyorum bozuk degil sadece ayar gerekli
akismetreyi degistirdim gaz analizine git vs iscilik öde ölcüm masrafi vs hic ugrasamam :) türkiyede olsa 20 liraya yaparlar ayarini
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 28 Temmuz 2012, 16:40:51 »
aynen o gaz kelebegi konusuna resim de ekledim bakabilirsin ordan ben onu degistirdim elimdekini de satiyorum bozuk degil sadece ayar gerekli
akismetreyi degistirdim gaz analizine git vs iscilik öde ölcüm masrafi vs hic ugrasamam :) türkiyede olsa 20 liraya yaparlar ayarini
ayarı nerden yapıyorsun, nasıl yapıyorsun arabanın sesine göre mi ? ordan ayar yapılınca arabada ne gibi değişiklik bekleyebiliriz ? sağlam olup olmadığını açmadan anlayabilir miyiz?

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 28 Temmuz 2012, 19:02:56 »
ayarı nerden yapıyorsun, nasıl yapıyorsun arabanın sesine göre mi ? ordan ayar yapılınca arabada ne gibi değişiklik bekleyebiliriz ? sağlam olup olmadığını açmadan anlayabilir miyiz?
önceden de yazdigim gibi ben ezbere ayar yaptim evet motor sesine göre rolanti sesine göre gaz yemesine göre 1. den 2. viteste sürüp cekis iyimi kötümü hangi devirde nasil performans gösteriyor ugrastirici hatta rüyalarina dahi girer :) akismetre icini acip ayari kulakla sürerek deneyerek deneme yanilma yöntemi ile yapacaksan dogru degeri ya sansa tuturursun ki bunuda anlaman baya vaktini alir bu is icin oldukca gelismis teknoloji mevcut ugrasmaya degmez benimkisi macera iste :) ben kurcaladim 80€ akismetreye yatirdik ki tanidikti da o fiat oldu

ölcüm yapilarak anlasilir motorda geri kalan hersey normal ise ölcüm sirasinda yakit hava karisimi analiz edilir bu veriyi de beyne akismetre veriyor üstündeki allen vida karbon ayari zengin fakir karisimi icin onu cevirirsen gaz yemesi degisir ama gaz analizinde ölcüm yapilarak yapilmasi gerekli benim gibi ezbere akismetreyi elleme pahali bir parcadir tr sartlarinda belkide zor bulunur

en temiz akismetre denemesi ayni aractan bitane daha bulup onunkini söküp seninkine baglayip denemek bir degisiklik olursa bozuk veya gaz analizinde ayarlanmasi gerekir  atiyorum senin akismetren varken arac zor gaz yiyiordur gaz yerken hiriltili yiyiordur diger akis metre ile canavar kesiliyordur

problem varmi aracinda bilmiyorum acaba diyip ariza teshis icin soruyorsan ya gaz analizi yapan bir yere gideceksin yada baska herseyi tikir tikir calisan bir aractan söküp seninkine takacaksin üstündeki numaralardan birbirine uyup uymadigin anlayabilirsin

akismetren bozuksa üstünde yazan numarayi bana yaz yada sayilarin anlasilir net bir resim cek arastirayim
MKII  1.3 CL