Gönderen Konu: MK2 güncel islemler ve resimler  (Okunma sayısı 26250 defa)

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
Ynt: MK2 ile yeni macera baslangici
« Yanıtla #14 : 19 Temmuz 2012, 00:07:43 »
bu benim aracin akismetresi sol üste isaretledigim yayi karga burunla disliyi serbest biraktim ve dilsiyi birkac dis yanlis hatirlamiyorsam sola cevirerek yayin gergininligini artirdim orjinal halini de isaret koyarak eski yerini belirledim

kulak temizleme pamugunu balata spreyi ile islatip siyah olan bölümü temizledim ohm degerlerini de ölcü aleti ile ölctüm en sondaki yaklasik 800~900 ohm arasi olmasi gerekiyor deger dogru cikti yani o siyah kisim iletken carbon diyeyim henüz özeligni yitirmemis

bu islemler sonrasi aracin gaz yeme durumu degisti

labda sensörüm ve ölcüm yapabilecek göstergem olmadigi icin asil degeri ayarlayamadim yani herseyi ezbere motorun verdigi tepkiye göre yaptim en kisa zamanda olmasi gerekene ayarlamam gerekiyor yada ayarlatmam

AEM marka gösterge ve sensörü 200€ civarinda

MKII  1.3 CL

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 19 Temmuz 2012, 16:06:46 »
bu aracima taktigim devir saati kendim bagladim cok basit baglanmasi atesleme bobinini ve sigorta panelinden +- kontak uclarini bulabilecek herkez icin :)

kisaca tarif edeyim

devir saatinin calismasi icin 3 kablo vardir +- ve okuma icin sinyal kablosu
- ucu haliyle saseden + da kontak kablosundan bulabiliyorsaniz sigorta panelinden (kontrol lambasi ile kontagi acip kapatarak hangi kablo oldugunu bulabilirsiniz ayrica kapakta hangi sigorta kontak oldugu isaret eder )

sinyal kablosunuda atesleme bobininin - ucundan iceriye kablo cekiyorsunuz ve göstergeniz calisiyor  gösterge aydinlatmasi icin de +- vardir bunuda park lambalarina baglayabilirsiniz yine sigorta panelinden kontrol lambasi ile bulunabilir

VIDEO icin resime tiklayin

bu arada o mavi isik bozuldu ki hic hosuma gitmemisti bende beyaz soft led bagladim :D simdiki hali cok daha güzel bir ara onunda resmini cekerim
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2012, 16:09:04 Gönderen: deepdrastic »
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 19 Temmuz 2012, 16:20:27 »
 ::) :tamamdir :tamamdir

Çevrimdışı teyyomk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 19 Temmuz 2012, 16:40:09 »
 :tamamdir başarılı
Tayyar GürmaN

Çevrimdışı golfgerisiyalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 19 Temmuz 2012, 22:41:26 »
Maşallah güzel araç kazasız belasız bizde de ne usta sıkıntısı ne parça sıkıntısı ama biraz emitasyonlar maalesef:)
Erdinç

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #19 : 20 Temmuz 2012, 11:37:20 »
Maşallah.. Aracı kaça aldın ?  :D :D
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Temmuz 2012, 11:40:57 »
almanyada zebil parçası vardır o arabanın bir tane devir saatli gösterge bulamadın mı bunu ekledin arabaya ben begenmedim
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 20 Temmuz 2012, 14:14:21 »
almanyada zebil parçası vardır o arabanın bir tane devir saatli gösterge bulamadın mı bunu ekledin arabaya ben begenmedim

parca cok göstergeyi vs sök uzun is zamanim yok pek daha dinamoyu sökücem vakit bulamiyorum rolantide problem oldugu icin taktim göstergeyi kac devirde ne yapiyor zevkim disinda is görsün maksadinda
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 20 Temmuz 2012, 14:16:13 »
Maşallah.. Aracı kaça aldın ?  :D :D

150e€ ya aldim normalin baya altinda 3. sahibiyim benden önceki kullananlarin ikiside bayan sonuncusu yasli bir teyzeydi ici de disida baya temiz bu fiata zaten bu temizlikte arac cok zor
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 20 Temmuz 2012, 14:27:26 »
parca cok göstergeyi vs sök uzun is zamanim yok pek daha dinamoyu sökücem vakit bulamiyorum rolantide problem oldugu icin taktim göstergeyi kac devirde ne yapiyor zevkim disinda is görsün maksadinda
:p   :D

Yunus EMRE

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 20 Temmuz 2012, 14:32:43 »
:p   :D
ama söz o chrom bölümü mat siyah yapicam arabada hic chrom görüntü yok banada abes geliyo :) bu arada teyp aldi  mp3 calar mekaniksiz yani cd yok sadece sd ve usb takiliyor

bulabildigim en sade teybi aradim onu begendim onunda chrom yerini bi törpüden gecireyim yada kafa kismini plasti dip ile kapliyayim :)

video cektim eklerim simdi  :)
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 20 Temmuz 2012, 14:41:29 »
Video
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 20 Temmuz 2012, 14:46:30 »
ama söz o chrom bölümü mat siyah yapicam arabada hic chrom görüntü yok banada abes geliyo :) bu arada teyp aldi  mp3 calar mekaniksiz yani cd yok sadece sd ve usb takiliyor

bulabildigim en sade teybi aradim onu begendim onunda chrom yerini bi törpüden gecireyim yada kafa kismini plasti dip ile kapliyayim :)

video cektim eklerim simdi  :)

artık piyasada cd pek kalmadı herkes sd  veya usb bellek ile işini görüyor bu arada havalndırma nozuluna asstıgın araç kokusu agır ise kırabilirsin nozulu dikkat et :)

Yunus EMRE

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 21 Temmuz 2012, 15:20:17 »
chrom bölgelerden eser yok

buton yazilarina da püskürttüm isiklari yaninca belli oluyor kapaliyken ayni resimdeki gibi dümdüz

boya degil plasti dip kullandim istenildigi zaman folyü gibi soyabiliyorsun kurudugunda böyle lastik gibi yüzey oluyor kesinlikle mat oluyor aslinda bu ürünü ben elektronik devreleri su gecirmez yapmak icin kullaniyorum ayrica arabalarda kisin alu cant araba üstündeki parlak armalar gibi yerleri korumak icin kullanilir kisin kar yagdiginda yollarin tuzlanmasi sonucu sürekli islak camurlu kumlu tozlu sularin sicrayip armalara zarar vermemesi icin plasti dip sprey harika bir üründür tavsiye ederim

MKII  1.3 CL